Як правильно вибрати міжкімнатні двері?

Міжкімнатні двері запросто можуть стати як прикрасою інтер’єру, так і головним болем для власників житла, якщо дверна конструкція неправильно підібрана чи встановлена. Деформація, протяги, цвіль і грибок у ванній, токсичний вплив та й навіть просто дешевий вигляд - ось деякі з ймовірних проблем. А які ж критерії для вибору найкращих, спитаєте ви? Читайте і запам’ятовуйте!
Що треба зробити на етапі підготовки?
- Сходіть в декілька магазинів, продивіться інформацію в інтернеті, пам’ятаючи, що відгуки на сайтах виробників не завжи об’єктивні. Купуйте двері в компаніях, які перевірені часом і які дають гарантію на свої вироби.
- Точний розмір дверей дуже важливий. Зробіть замір, щоб знати точні габарити дверних конструкцій, які будуть встановлюватись. Для проєму шириною 80-90 см підійдуть одностулкові двері, для ширшого - потрібні двостулкові, розсувні або складні. До уваги також береться товщина стін.
- Вліво чи вправо? Одразу визначтеся в який бік будуть відчинятися двері, адже після врізки фурнітури ці параметри вже не зміниш.
- Пороги і лиштви. Продумайте, чи до всіх дверей знадобляться пороги, чи передбачає декор приміщення наявність лиштв (“наличников” по-російськи).
- Вписати в інтер’єрі. Звісно, двері мають гармоніювати зі стилем і загальною кольоровою гамою приміщення. Підбирайте двері насамперед під колір підлоги чи віконних рам, адже меблі чи декор стін змінюються набагато частіше, ніж двері.
- Купуйте всі двері одночасно, якщо їх має бути кілька в різних кімнатах. Так, лінійку таких дверей можуть зняти з виробництва або фабрика закриється, тощо і докупити схожі буде проблематично.
Як спланувати витрати?
Позначається на вартості й відповідність стандартним розмірам. Тому ще на етапі ремонту більшість домовласників “підгонять” проєми для дверей під стандартні розміри.
Які матеріали найкращі?
Для приміщень із великим перепадом температур (ванна, санвузол) можна встановити пластикові двері. Пам’ятайте, що якісні дверні конструкції не можуть буди занадто дешевими.
На що звернути увагу при виборі фурнітури?
Особливу увагу зверніть на якість дверних петель, вони мають витримувати вагу стулок і від них залежить довговічність виробу, безшумність.
Не забудьте, що окрім дверної ручки, для деяких приміщень потрібен замок із можливістю запирання зсередини (WC, ванна) або двостороннім замком (кабінет, офіс, можливо, спальня).
Для ванної кімнати корисною буде припливна вентиляція - перфорована решітка внизу дверного полотна, яка запобігатиме конденсації вологого повітря в кімнаті і виникненню в ньому плісняви чи грибка.
Як обрати безпечні двері?
Двері мають відповідати санітарно-технічним нормам, виготовлятися з екологічно безпечних матералів та мати таке ж покриття. Запитуйте сертифікати якості: екологічний та фітосанітарний.
Якщо в дверях є вітражі чи скляні вставки, прослідкуйте, щоб скло було загартоване і безосколкове.
Що треба знати про гарантійні зобов’язання продавця?
Якщо продавець дає гарантійні зобов’язання на товар, одразу уточнюйте, при яких умовах діє гарантійний талон. Відомі випадки, коли в гарантії було зазначено, що вона діє тільки до моменту розпакування дверного полотна. Краще замовляти двері разом з монтажем і просити після встановлення акт виконаних робіт. У хороших дверей гарантія буде не меншою 3-х років.
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.