За три місяці 2020 року згоріло стільки ж трави й лісу, як за весь 2018 рік (Прес-служба «Інтер»)

За три місяці 2020 року згоріло стільки ж трави й лісу, як за весь 2018 рік (Прес-служба «Інтер»)
Фото: Aleksandr Sirota
  • З початку року вогнем було охоплено 180 млн. кв. метрів полів і лісу – це площа мікрорайону Вінниці з населенням 55 тисяч людей.
  • За даними Державної служби України з надзвичайних ситуацій, в екосистемі цьогоріч виникло понад 15,5 тисяч загорянь. Пожеж стало набагато більше – за три місяці цього року вогнем знищено майже така ж кількість лісів і трави, як за весь 2018 рік, відзначають в ДСНС.
  • Дим від пожеж розноситься на десятки кілометрів, рівень забруднення повітря робить його небезпечним для здоров'я людей, повідомляє телеканал «Інтер».

З початку року вогнем було охоплено 180 млн. кв. метрів полів і лісу – це площа мікрорайону Вінниці з населенням 55 тисяч людей. За даними Державної служби України з надзвичайних ситуацій, в екосистемі цьогоріч виникло понад 15,5 тисяч загорянь. Дим від пожеж розноситься на десятки кілометрів, рівень забруднення повітря робить його небезпечним для здоров'я людей, повідомляє телеканал «Інтер». Пожеж стало набагато більше – за три місяці цього року вогнем знищено майже така ж кількість лісів і трави, як за весь 2018 рік, відзначають в ДСНС.

Багато киян скаржаться: вже кілька днів нічим дихати. Смог над Києвом – через пожежу в Чорнобильській зоні. У вогні було понад 100 гектарів лісу. Ліс і траву гасять 90 пожежних машин. У період поширення вогню в зоні відчуження в 20 разів зріс рівень радіації.

Така ситуація і в інших регіонах. Пожежі на полях, в лісах, на торфовищах виникають через людську безвідповідальність. У Львівській області через підпал сухої трави вогонь перейшов на дерева, загорівся газопровід. У Чернігівській області вогонь пошкодив 9 будинків. У Закарпатській області вогонь ледь не знищив долину нарцисів. У Київській області пенсіонерка підпалила ліс, щоб відігнати лисицю, яка краде у неї курей. У лісі виникла пожежа, яка знищила гектар трави і 40 дерев.

Відео дня

За підпал – штраф від 100 тисяч гривень або 3 роки у в'язниці

За знищення або пошкодження лісу винуватця можуть оштрафувати на суму від 85 тисяч гривень – в залежності від масштабу загоряння. За спалювання листя або гілок – сума стягнення приблизно та ж. А якщо підпал завдав комусь шкоди, наприклад, був пошкоджений будинок, то настає кримінальна відповідальність.

«Це може бути покарання як у вигляді штрафу, так і у вигляді виправних робіт до 2 років, або навіть позбавлення волі до 3 років, – розповів адвокат Юрій Білоус в інтерв’ю програмі «Ранок з Інтером з 7.00 до 10.00». – Якщо порушення правил пожежної безпеки призвели до пожежі та смерті людини або завдання майнової шкоди в особливо великих розмірах, за це передбачена кримінальна відповідальність – від 3 до 8 років позбавлення волі».

Крім того, сьогодні правоохоронці можуть оштрафувати за порушення правил карантину – від 17 до 34 тисяч гривень. «Заборонено розводити вогонь не тільки в лісових і паркових зонах, а й в дворах житлових будинків, на дитячих майданчиках, і тим більше на балконах», – відзначили в прес-службі Департаменту патрульної поліції.

15 мільйонів доларів і 15 років в'язниці

В інших країнах покарання за підпал трави і лісу набагато жорсткіше. У США 15-річного підлітка зобов'язали заплатити 36 млн. доларів штрафу за те, що він кинув петарду в траву. Пожежу гасили три місяці.

У Франції двоє 16-річних підлітків вийдуть на свободу, коли їм виповниться по 32 роки. Вони навмисне підпалили траву, виникла пожежа на площі 150 гектарів.

У період пандемії коронавірусу дим ускладнює перебіг хвороби

У період поширення вірусу COVID-19 пожежі несуть додаткову загрозу. В умовах самоізоляції медики радять якомога частіше провітрювати приміщення. Однак у зв'язку із задимленістю повітря від пожеж, тисячі людей не можуть цього робити. Лікарі відзначають: дим подразнює дихальну систему, в організм разом з ним потрапляє величезна кількість шкідливих речовин. Все це може привести до важкого протікання захворювання.

Не порушувати правила і повідомляти поліції про порушників

У ДСНС назвали шість категоричних «не можна»: влаштовувати звалища і спалювати відходи, розводити багаття в лісі і лісосмугах, спалювати, курити, залишати непогашені сірники і недопалки в лісі, залишати в лісах просочені бензином або олією ганчірки, спалювати стерню на полях і дозволяти дітям гратися з сірниками і запальничками.

Рятувальники, чиновники і правоохоронці закликають українців викликати поліцію, якщо бачите, як хтось розводить вогонь на природі. Так можна зберегти навколишнє середовище і своє здоров'я.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
21:00 Поліція Вінниччини затримала двох наркоторговців: їм загрожує до 10 років ув'язнення 20:08 «Жирна ціль»: Як військові з вінницьких міні-градів знищили генерала рашистів 20:00 Вінниччина готується до сильного вітру: оголосили жовтий рівень небезпеки 19:00 Воїнам з бригади «Червона калина» передали 20 FPV дронів Від читача 16:51 Кіберполіція запрошує долучитись до соціального проєкту BRAMA 18:44 Тест: 10 каверзних питань з історії Вінниці, які змусять вас подумати 18:00 «На війні найважче – бачити дітей на лінії фронту». Історія поліцейського, який пішов на війну 17:40 Рецепт шоколадної паски з шоколадною глазур'ю від учасниці 13 сезону МастерШеф та ТМ Зерносвіт (партнерський проект) 17:00 Відпочинок та розвантаження: ветеранам та їх родинам влаштували екскурсію до зоопарку та кото-кафе 16:16 У Вінниці та області стрімко поширюється вітрянка. Що про це варто знати батькам 16:00 Що таке лікування зубів під мікроскопом та куди звернутися у Вінниці? (партнерський проєкт) 16:00 На Донеччині загинув 25-річний Владислав Сидорук із Дашківець 15:00 До Музею Вінниці передали ескізи малого та великого гербів міста. Їх створили у 1990-х роках 14:44 Ми порахували, скільки грошей у вінницьких нардепів. Огляд декларацій за 2023 рік 14:05 У Вінниці збирають пропозиції для Програми розвитку безбар’єрного простору громади 14:00 Цілує орден сина… Родинам полеглих Захисників вручили почесні нагороди 13:10 Куди вступити після 11 класу: огляд вищих навчальних закладів Вінниці (партнерський проєкт) 13:00 Незаконне виготовлення марок та збут контрафактної продукції: на Вінниччині викрито масштабну схему 12:08 «Мав багато гарних мрій, які прагнув втілити в життя». Загинув захисник з Барської громади 11:30 Суд взяв під варту вбивцю 21-річного Романа Панянчука
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up