Губернатор воєнного часу (РУСЛАН ГОНЧАРУК, ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ "ГРОМАДА ПОДІЛЛЯ")

Губернатор воєнного часу (РУСЛАН ГОНЧАРУК, ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ "ГРОМАДА ПОДІЛЛЯ")
Анатолій Олійник губернатор воєнного часу
Анатолій Олійник відправлений у відставку з посади голови Вінницької ОДА. Давати оцінки його діяльності можна буде не сьогодні, і навіть не завтра.

У занадто складний час ми живемо, щоб можна було робити негайні висновки. Хотілося б і відійти від популярного у  журналістських колах штампу, що ставлення до цієї особи було «полярним».

Голова Вінницької ОДА Олійник менше за все намагався використати площадку губернаторського впливу у якості самореклами себе як політика загальноукраїнського масштабу (як, наприклад, Коломойський). І не був популярним медійним персонажем, який не вилазить з екранів телебачення. І, на відміну від багатьох своїх попередників на цій посаді не міг сказати, що завдячує власному призначенню партійному чи клановому лоббі. У жодній партії Олійник не перебуває.

Анатолій Олійник

Він просто робив свою справу, чітко розуміючи, що область має переходити на рейки воєнного часу, і єдина альтернатива цьому – зайняття капітулянтської позиції. Цього Олійник допустити не міг.

Якщо говорити про цифри, то Вінниччина стала одним з лідерів серед регіонів України за обсягами допомоги воякам АТО та мешканцям звільнених населених пунктів Донбасу, використавши на ці цілі понад 23 млн. грн.

Анатолій Олійник

2052 тонни продовольства, медикаменти, теплі речі, засоби індивідуальної гігієни, 2713 пар взуття було зібрано вінничанами та передано у зону АТО. А крім цього – 1695 бронежилетів, 763 каски, автомобілі, пересувні лазні та переносні пічки, медичне обладнання, автомобілі надіслано з Вінниччини на Схід України.
Анатолій Олійник
Всі ці цифри – лише офіційна статистика, яка, відображаючи реальний внесок влади, не враховувала добровільні пожертви та гуманітарну допомогу, зібрану волонтерами та передану пересічними громадянами. На відміну від багатьох інших регіонів, вінницька влада ніколи не приписувала собі заслуги окремих осіб.
Анатолій Олійник Подяка військових
Тут не зайвим буде сказати й про те, що Олійник за власні кошти придбав і передав в АТО 15 бронежилетів, зимову форму для «Айдару»  та інші речі, про які нікому не казав, які також до статистики не потрапили.
Були претензії та нарікання на якість продукції? Були. Але висували їх не бійці та біженці, а ті персонажі, які намагалися в певні часи «приватизувати» канали постачання гуманітарної допомоги. Дехто з цих «псевдо-волонтерів» примудрився придбати собі і машину, і квартиру. Тож і виникали певні штучні інформприводи, що, мовляв, влада «недопрацьовує». Як, наприклад, з поставленими з Тиврова бронежилетами, які нібито виявилися «неякісними».
Анатолій Олійник

 Олійник особисто відстріляв бронежилети і переконався у їх повній надійності. Вибачилися «волонтери»? Звісно, ні.

Можна сказати й про те, що в області найшли притулок 14 тисяч біженців та переселенців, які отримали максимальне сприяння облдержадміністрації  у влаштуванні на новому місці. Саме до Вінниці переїхав Донецький Національний університет, який уже завершив перший семестр.

Анатолій Олійник
Також на Вінниччину, відповідно до домовленості Олійника з Москалем, було перевезено й декілька десятків учнів з охопленої вогнем війни Луганщини.
Область першою сформувала гуманітарний конвой у звільнений Слов’янськ. А, за ініціативи Олійника, обласна рада, єдиною в Україні виділила з обласного бюджету по 30 тисяч гривень сім’ям загиблих в АТО вінничан і по 10 тисяч – пораненим.
Впродовж максимально стислого часу було відновлено роботу «45-го заводу», орієнтованого на випуск оборонної продукції. Розпочався процес відродження військового містечка у Гайсині.

Створено лінію укріплень  на кордоні з потенційно небезпечним Придністров’ям.

Можна у чомусь дорікнути Анатолію Олійнику, що він міг зробити, але не зробив? Звісно, можна. Передусім у тому, що він не займався звичними для вінницького політикуму інтригами. Саме тому зіткнення між частиною депутатського корпусу обласної ради та її головою Сергієм Свитком зробило події 6 грудня у Вінниці подарунком для російської пропаганди. Втручатися у діяльність обласної ради Олійник не міг згідно із Законом, а мирити опонентів, традиційними для регіону підкилимними угодами не захотів.

На інтриги та кулуарні домовленості Олійник дійсно не мав часу. Він займався обороною області до налагодженням допомоги АТО.

Хто буде радіти з приводу його відставки? Насамперед, псевдо-активісти, які, хоча й перегризлися між собою за право бути «голосом Майдану», все ще сподіваються отримати нові прибутки від повернення контролю над каналами гуманітарної допомоги. Зрадіє й оточення Сергія Свитка, який так і не зрозумів, що будь-який інший керівник рівня голови ОДА не буде терпіти його беззаконні витівки лише тому, що Свитко має заслуги перед Майданом. Святкувати будуть партійні функціонери, які створили квазі-народну «Раду Вінниччини». Вони ж то гадають, що ще можна повернути розподіл влади за квотним партійним принципом.

Але, за великим рахунком, всі ці зловтіхи, як ми думаємо, Анатолій Олійника не чіпатимуть в принципі. Він прийшов робити вільну від саморекламування роботу із налагодження територіальної оборони Вінниччини в умовах неоголошеної, проте очевидної агресії з боку Кремля.

І він цю роботу зробив з честю, а пішов з посади «на взльоті» на фінальному мажорному акорді який грає Вінниччина на загальному дисонуючому фоні інших регіонів України.

Руслан Гончарук, громадська організація "Громада Поділля"

Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
09:42 Де у Вінниці 9 травня вимкнуть воду та світло: перелік адрес 09:02 Суд відправив під варту чоловіка за смертельну ДТП у Гайсинському районі 08:09 Сьогодні відзначається День Європи. Історія, заборони та прикмети 9 травня 21:00 Вінниччина заробила найбільше в агросекторі — майже 293 мільярди гривень за минулий рік Від читача 11:23 Як отримати право на захист, коли вина відсутня 20:09 Бійці «Червоної Калини» отримали відзнаки за стійкість на передовій 19:05 Держава повертає своє: на Вінниччині через суд відібрали гідроспоруди вартістю понад 250 мільйонів 18:33 Відтепер увесь бензин — зі спиртом: чи погано це та яка ситуація на АЗС Вінниці? photo_camera 18:12 На Вінниччині перевірили понад 400 об’єктів водопостачання. Що показали результати 17:10 Пілот штурмової авіації Ігор Пархоменко отримав найвищу державну нагороду 16:34 «Гітлерівців з караваєм не зустрічали»: записки лікаря «Пироговки» під час окупації Вінниці 16:03 Карен Аветісян, який у січні збив двох студенток у центрі Вінниці, отримав умовний термін play_circle_filled 15:15 Порівнюємо зарплати у Вінниці та сусідніх обласних центрах: як вони змінилися з минулого року 14:45 В сімейному шаховому турнірі змагалися всі – від дошколяриків до пенсіонерів 14:35 У селі під Баром зловили наркоділка з 47 кілограмами канабісу. Суд дав йому дев’ять з половиною років тюрми 14:25 Дитячі розважальні центри Вінниці або чим зайняти діток у холодну пору року (партнерський проєкт) 13:42 У Вінницькій колонії «смотрящий» влаштував шахрайську схему, видуривши півмільйона гривень 13:35 Як добре знаєте нові назви вулиць Вінниці? Пройдіть тест від «20хвилин» 13:06 Вінницький підприємець сплатив 4,5 мільйона податків після візиту БЕБ 12:44 В Стрижавському будинку-інтернаті влаштували концерт «Вишиванки моєї мами»
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up