Знеструмлені села та будівлі без дахів. Як боротимуться із наслідками стихії?

Знеструмлені села та будівлі без дахів. Як боротимуться із наслідками стихії?

Минулої доби на Вінниччині негода наробила клопоту та завдала чимало проблем місцевим мешканцям. Допомоги від посадовців потерпілим можна чекати, але усе не так просто.

Найбільше постраждали від сильних злив, граду та вітру південні райони нашої області. Було обірвано 70 ліній електропередач ( 10 кВ) та знеструмлені 96 населених пунктів, повалені десятки дерев, пошкоджені покрівлі у домоволодіннях і соціальних закладах. Про це розповів заступник голови ОДА Василь Броварник.

— У трьох районах Вінниччини, які постраждали від негоди 2 липня, звечора працювали 22 бригади, які відновили 20 ліній електропередач. На ранок 3 липня було подано напругу до 39 населених пунктів, підключено 222 трансформаторних підстанції. Від учорашнього дня на місцевому та обласному рівнях триває робота оперативних штабів щодо визначення ступеня ушкодження об’єктів та подолання наслідків надзвичайної події, — зазначив Боровик.

Відео дня

Варто відзначити, що за словами Боровика, в області є 6 мільйонів гривень та на складах наявний запас шиферу – понад 10 тисяч листів. Ці запаси можуть бути використані на допомогу населенню. Але не одразу: тільки у випадку класифікації збитків, що виникли внаслідок «надзвичайної ситуації».  

— Наразі в постраждалих районах працюють комісії на місцях, які мають пакет документів для класифікації розміру пошкоджень, вони складають акти. А усі документи мають подати до обласної комісії сьогодні до 16 год. Якщо в якомусь із районів буде класифікована «надзвичайна ситуація», то можливо буде задіяти для відновлення бюджетні кошти. Тобто для державної допомоги мають бути  вагомі підстави відповідно до вимог закону, — уточнив посадовець.

Тож поки людям радять самим ліквідовувати наслідки стихії.

Нині ж в області рятувальники продовжують розчищати автошляхи від повалених дерев.

Читайте також:

Негода на Вінниччині: будинки без дахів, пошкоджений урожай та «деревопад»

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (1)
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
21:00 Поліція Вінниччини затримала двох наркоторговців: їм загрожує до 10 років ув'язнення 20:08 «Жирна ціль»: Як військові з вінницьких міні-градів знищили генерала рашистів 20:00 Вінниччина готується до сильного вітру: оголосили жовтий рівень небезпеки 19:00 Воїнам з бригади «Червона калина» передали 20 FPV дронів Від читача 16:51 Кіберполіція запрошує долучитись до соціального проєкту BRAMA 18:44 Тест: 10 каверзних питань з історії Вінниці, які змусять вас подумати 18:00 «На війні найважче – бачити дітей на лінії фронту». Історія поліцейського, який пішов на війну 17:40 Рецепт шоколадної паски з шоколадною глазур'ю від учасниці 13 сезону МастерШеф та ТМ Зерносвіт (партнерський проект) 17:00 Відпочинок та розвантаження: ветеранам та їх родинам влаштували екскурсію до зоопарку та кото-кафе 16:16 У Вінниці та області стрімко поширюється вітрянка. Що про це варто знати батькам 16:00 Що таке лікування зубів під мікроскопом та куди звернутися у Вінниці? (партнерський проєкт) 16:00 На Донеччині загинув 25-річний Владислав Сидорук із Дашківець 15:00 До Музею Вінниці передали ескізи малого та великого гербів міста. Їх створили у 1990-х роках 14:44 Ми порахували, скільки грошей у вінницьких нардепів. Огляд декларацій за 2023 рік 14:05 У Вінниці збирають пропозиції для Програми розвитку безбар’єрного простору громади 14:00 Цілує орден сина… Родинам полеглих Захисників вручили почесні нагороди 13:10 Куди вступити після 11 класу: огляд вищих навчальних закладів Вінниці (партнерський проєкт) 13:00 Незаконне виготовлення марок та збут контрафактної продукції: на Вінниччині викрито масштабну схему 12:08 «Мав багато гарних мрій, які прагнув втілити в життя». Загинув захисник з Барської громади 11:30 Суд взяв під варту вбивцю 21-річного Романа Панянчука
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up