«Може сягнути +39°C»: якою у Вінниці була рекордна спека, і що з погодою відбувається зараз

«Може сягнути +39°C»: якою у Вінниці була рекордна спека, і що з погодою відбувається зараз
Фото: liga.net
  • Впродовж останніх днів чи не всі вінничани помітили, яка на вулиці сильна спека. Причому висока температура тримається навіть уночі.
  • В чому криється причина такої погоди? Скільки це ще триватиме? Коли у Вінниці було найспекотніше? І чи не зафіксують днями новий температурний антирекорд? 

Минулої середи, 10 липня, у Вінниці зафіксували температурний рекорд +34,1°С. Попереднє рекордне значення у цей день становило +33°С, а фіксували його у 2007 році. Однак на цьому, попереджають синоптики, сильна спека для містян не закінчиться. 

— Очікуємо, що впродовж кількох наступних днів температура повітря стане справді рекордною і зможе сягнути +39°C, — розповідає начальниця авіаційної метеорологічної станції Марина Горбата. — Сильна спека спричинена переміщенням тропічної повітряної маси з Північної Африки. Для України пік настане 14-15 липня. Далі температура опуститься на 3-4 градуси. Однак все одно буде вищою за +30 °C.

Найближчі ночі також не обіцяють прохолоди. За словами синоптиків, температура у темну пору доби триматиметься на позначці +20-25°C, що не є типовим для вінницького літа. 

Відео дня

Якщо ж говорити про історичні температурні рекорди, то їх ми маємо кілька. Тривалий час абсолютним рекордом для нашого міста вважалося 30 липня 1936 року, коли температура піднялася до +37,8°C градуса. Майже впритул до тогорічних показників наблизилося літо 2012-го. Тоді стовпчик термометра показував вінничанам +37,3°C. 

Однак вже у серпні минулого 2023 року синоптики зафіксували у Вінниці температуру +38,2°C. Це сталося 29 серпня. За словами Марини Горбатої, це літо має всі шанси перебити температурні показники попередніх років. 

Через екстремальну спеку нагадуємо вам про поради МОЗ, які допоможуть уникнути ризиків для здоров’я. 

Варто пам'ятати, що найчастіше від високих температур потерпають малюки до двох років, люди, старші за 65-ти років, а також ті, хто має хронічні захворювання або психічні розлади. Якщо ваші близькі належать до груп ризику, поцікавтеся, чи п’ють вони достатньо води, чи потрібна їм допомога. 

Залишайтеся на зв’язку з тими, хто може бути під ризиком погіршення здоров’я внаслідок спеки, частіше цікавтеся їхнім самопочуттям. 

Як запобігти погіршенню стану здоров’я? 

  • Уникайте перебування на вулиці у найспекотніші години (з 10.00 до 18.00). Проте, якщо це неможливо, ховайтеся від прямих сонячних променів. 
  • На відкриті ділянки шкіри наносьте (і регулярно поновлюйте) сонцезахисний крем. 
  • Одягайте капелюх і легкий вільний одяг. 
  • Якомога більше часу намагайтеся перебувати в приміщенні з кондиціонером. Оптимальна температура в кімнаті має бути на 5-6 градусів нижчою за зовнішню. 
  • Варто знижувати її поступово — щоразу на кілька градусів. 
  • Пийте багато рідини, навіть якщо не відчуваєте спраги. Найкраще обирати чисту воду та уникати напоїв, що містять кофеїн. Пам’ятайте, що рідину, яку ви втрачаєте з потом, необхідно поповнювати, щоб уникнути зневоднення. Намагайтеся робити кілька ковтків води кожні 15-20 хвилин. 
  • Охолоджуйте шкіру. За можливості частіше приймайте душ. Допомогти тілу трохи охолонути також можна, якщо вмитися прохолодною водою або занурити в неї руки й ноги. 
  • Обережно плануйте спортивні активності. Якщо можете, обмежте фізичну активність або перенесіть її на більш прохолодну частину дня. 
  • Їжте легку їжу. Коли спекотно, краще дотримуватися легкого, збалансованого харчування. Продукти з високим вмістом води, такі як полуниця, огірок, селера, кавун та листя салату, допомагають відновлювати рідину в організмі. 
  • Відмовтеся від алкоголю. Алкоголь впливає на кровообіг, спричиняє зневоднення, що може сильно зашкодити вашому організму, який і так з усіх сил намагається впоратися зі спекою. Крім того, вживання алкоголю погіршує сон. 
  • Ніколи не залишайте дітей або домашніх тварин в машині. 
  • У дуже спекотні дні варто бути уважними до свого здоров’я та стану людей навколо. 
  • Якщо вам або комусь із тих, хто поряд із вами, раптом стало зле — не зволікайте, звертайтеся по медичну допомогу.
     

Читайте також:

Як зберегти продукти у спеку без холодильника? Ми дізналися

Збивають пішоходів, врізаються в авто. Що можна зробити з електросамокатами у Вінниці?

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (13)
  • Наталія Партика

    Ви читаєте відповіді, чи тільки себе чуєте???!!!! Повторюю, хоча б вимикати, де дозволено, по усім домам однаково!!!!.... В елітних домах і районах НЕ ВИМИКАЮТЬ.... Що не зрозуміло?!
  • Наталья Горошко

    Главное - чаще выключайте свет.
  • Григорий Пилипенко

    Головне при такій спеці - не пийте бурячанку зранку, а то буде зле!
  • Lyuda

    48 було

keyboard_arrow_up