Карантин і зачинені кордони до туристичних мек світу сприяли тому, що вінничани стали активно подорожувати рідним краєм.
Директор вінницької турагенції «Бомба-тур» Ігор Колос розповідає, що зараз, як ніколи, вінничани стали подорожувати рідним краєм. Літаки у далекі теплі країни тільки починають літати, потягами з Вінниці теж поки не усюди поїдеш, тому автобусні тури рідним Поділлям користуються нині великою популярністю.
— Фотоподорож кар'єрами користується неабияким попитом. Черепашинці, Іванів, Глухівці, які знаходяться на Вінничині, — то неймовірно казкові місця, — розповідає менеджер з туризму. — На бездонність блакитних кар'єрів споглядають туристи, фотографи роблять чудові фотосесії.
Також серед вінничан популярні автобусні тури по палацам Поділля. Люблять містяни також сусідні Софіївку і Кам'янець-Подільський.
Сутківці, Маліївці, Підлісний Мукарів, Бакота — що ви знаєте про ці місця? Вони входять до автобусного туру «Скарби Поділля», який пропонує тур-клуб «Бідняжка».
— Під час цієї поїздки Поділлям ви можете познайомитися з пам'ятками архітектури і культури, про які пишуть не всі туристичні довідники, — розповідає тур-організатор Ольга Салтан. — Відвідавши вищевказані міста, ви на власні очі побачите середньовічну оборонну церкву, палац, старовинний парк, водоспад, готичний костел, скельний монастир.
Ну, і який літній відпочинок без відпочинку на річці? Одразу кілька турагенцій пропонують сплав по Південному бугу, пісні під гітару біля багаття і шашлик.
Сільський зелений туризм в період карантину став неабияким популярним серед вінничан та гостей з різних куточків України.
З метою відпочинку у сільській місцевості, люди їдуть на Хмільниччину, Ямпільщину та інші мальовничі куточки області.
У Крутневі, що під Хмільником є чарівна садиба «Квітуча оселя». Місцевий житель Славік Соколовський створив її на території подвір'я своєї бабусі. Саме тут вперше на Вінниччині відбувся фестиваль «Квітуча оселя об’єднує села», який присвячено розвитку сільського зеленого туризму та благоустрою села.
Тепер сюди їдуть туристи скуштувати смачних страв з печі, покататися на возі з кіньми, погуляти на вечорницях, ну, і випити української горілочки.
Під час послаблення карантину туристів значно збільшилося, каже господар оселі.
— Випити чарку на природі, — от за що люблять мандрівники сільський зелений туризм, — жартує Соколовський. — Люди втомилися від карантину і спекотного міста, тому прямують в село. А тут їх познайомлять із місцевим колоритом, проведуть майстер-клас з прикладного мистецтва, навчать ліпити і їсти вареники, влаштують вечорниці — душа українська затріпотить. Сім'ї ще більше згуртовуються після такого відпочинку, хто приїздить одинаком, повертається в парі. Бо село, смачне застілля і гарна українська пісня — об'єднують. Це в генах кожного українця.
Художниця Світлана Телець давно облюбувала Бушу. Спочатку вона їздила в селище козацької слави, що на Ямпільщині, на творчі пленери. Потім там купила будиночок, де зараз приймає гостей з усіх куточків України, з хліва зробила галерею «Арт-драбина».
— Нині у нас гостюють 12 туристів з Києва та Івано-Франківщини, — розповідає Світлана. — Якщо раніше люди приїздили на вихідні дні, то тепер на тиждень. Карантин і замкнені кордони відкрив українцям очі на красу і неповторність нашої країни. Туристи тут мають можливість відвідати музей трипільської культури, побачити башту фортеці і справжнє козацьке кладовище, дохристиянський скельний храм, каньйон з печерами Гайдамацький Яр.
Серед розваг: можна купатися у бурхливих річках Мурафі і Бушанці, насолоджуватися смачною місцевою кухнею, брати майстер-класи в місцевих майстрів ужиткового мистецтва.
Хто має закордонний паспорт — може відвідати і сусідську Молдову, яка тут через межу.
Читайте також:
Краса рідного краю: стартував всеукраїнський проект #Мандруй Україною
Без Одеси і не за всі гроші світу. Зібрали десяток морських напрямків для відпочинку в Україні
20 гарячих туристичних точок відкриваються для іноземців. Які країни приймають українців?
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер