Туризм у світі поступово оживає після декількох місяців затишшя через пандемію коронавірусу. З 15 червня Україна відновила міжнародне авіасполучення, а Європа відкрила кордони всередині ЄС і Шенгенської зони. Вже з 1 липня Євросоюз готується відкритися для туристів з третіх країн, щоправда, не для всіх, а тільки для тих, хто відповідає певним критеріям безпеки.
Є всі підстави вважати, що Україна на початковому етапі не зможе відповідати цим критеріям, а тому навряд чи потрапить у «першу» хвилю відкриття зовнішніх кордонів ЄС. В останні дні кількість нових випадків COVID-19 в країні і на Вінниччині, нагадаємо, значно зросла. Тому у вінничан вибору немає. Вони з настанням перших спекотних днів зможуть дістатися лишень рідних морських узбереж.
Сервіс наш з світовими курортами не порівняти, проте у морському відпочинку в Україні теж є свої плюси. Крім позасмагати на сонячному узбережжі і купатися в морі, можна відвідати унікальні природні пам'ятки та заповідники, історичні об'єкти. Крім того, в епоху пандемії на півдні України відносно стабільна ситуація із захворюваністю коронавірусом, і, як наслідок, краща транспортна доступність.
З Вінниці до Одеси, до прикладу, ходять потяги. Автобусом можна дістатися на всі південні курорти. У вінницьких туристичних агенцій стартували автобусні тури на українські морські узбережжя, які цьогоріч користуються особливою популярністю. Єдина умова — в транспорті пасажирів просять бути в масках і сидіти в шахматному порядку.
Анастасія Попович, організатор поїздок тур-клубу «Бідняжка» розповіла, де найбільше полюбляють відпочивати вінничани, які карантинні заходи потрібно буде дотримуватись у цьому сезоні, і які гроші будуть просити за відпочинок українські курорти.
З кінця травня 2020 в Україні дозволили відновити роботу готелів в обмеженому режимі — без басейнів і ресторанів, а з 10 червня гостей приймають санаторії і хостели. Розширився і набір послуг у готелях. Разом з тим, установи по розміщенню туристів зобов'язані забезпечити заходи безпеки для туристів в умовах пандемії коронавірусу: засоби захисту, соціальна дистанція, дезінфекція, особливі умови для харчування і так далі.
— Особлива умова для туристів — на морських курортах у приміщеннях та громадських місцях бути в захисних масках, — розповідає фахівець з туризму Анастасія Попович. — На пляжах, звісно, захисні засоби одягати не потрібно. А от антисептиками користуватися варто, при чому всюди. Працівники готелів теж мають забезпечити туристів безпечними умовами проживання, харчування, відпочинку.
Попит на українські курорти цього року, як ніколи, високий. На популярних сервісах з бронювання курортного житла на літо-2020 вже показує завантаженість приблизно 75%.
У вінницьких турагенціях путівки на узбережжя Чорного та Азовського морів розбирають, як гарячі пиріжки. Найбільше, кажуть у тур-клубі «Бідняжка», вінничани люблять відпочивати на Одещині, в Миколаївській та Херсонській областях.
Одеса та Одеська область — один з найбільш розкручених і популярних напрямків для морського відпочинку в Україні. Всі місцеві курорти розташовані на Чорному морі. В самій Перлині біля моря — в місті (колоритному та з непоганою ресторанною традицією і розважальною програмою), розміщення обійдеться від 300 гривень за ніч за дуже скромний двомісний номер. А ось пристойний готель ближче до моря обійдеться мінімум в 1000 гривень за ніч.
Проживання у хорошому готелі з басейном, додатковими послугами та сніданком коштуватиме від 3000 гривень за ніч за двомісний номер. В Одесі традиційно ціни на рівні, а то і дорожче, закордонних курортів.
Якщо не хочете до переповненого відпочивальниками міста, можна поїхати на більш скромні курорти Одеської області. Наприклад, в Чорноморськ (в минулому Іллічівськ). Тут пропонують відпочинок за ціною від 500 гривень за ніч у двомісному номері.
Ще один варіант — місто Южне. Тут проживання коштує від 400 гривень за ніч. Щоправда, умови там далеко не скрізь виглядають привабливо.
Український курорт Росєйка: унікальна піщана коса, чисте море та мінімум сервісу. Також можна пошукати щастя в невеликих курортних селищах/селах — Затока (від 300 грн за двомісний номер) чи Лебедівка, Приморський, Курортне, Кароліно-Бугаз та інших, менш відомих. У названих місцях пропозицій знаходимо небагато, а ціни такі: від 400-500 гривень за ніч з двох осіб.
Автобусні тури з Вінниці в Кароліно-Бугаз коштують від 2600 гривень на п'ять днів з людини (з проживанням в готелі). В Грибівку — від 3000 грн за шість днів.
Також можна податися в Білгород-Дністровський. Щоправда, є одне «але» — знаходиться це місто не на морі, а на Дністровському лимані. Але там розташована найбільша в Україні фортеця, яку можна буде побачити. На цьому курорті беруть від 200 гривень за двомісний номер.
Сусідня з Одеською областю Миколаївщина пропонує відпочинок у Коблево, Рибаківці, Очакові. Останній частково розташований не тільки на Чорному морі, але і на Дніпровській затоці.
Найбільш розвиненим з названих місцин вважається Коблево, де пропонують розміщення за ціною від 250 гривень за двомісний номер.
У Рибаківці на сайтах бронювання житла бачимо, що тут за скромне житло просять від 120 гривень, більше пристойне — від 560 гривень та 900 гривень.
В Очакові пропонують варіанти розміщення за від 150 гривень на добу, будиночки від приватників — по 500 гривень на добу, готелі/апартаменти — ближче до 1000 гривень на добу.
У минулому році місцева влада почала з новою силою розкручувати туристичний потенціал херсонських курортів, не зациклюючись суто на морському відпочинку. Туристів тут дивують гастрономією, природними красотами — острів Джарилгач, Асканія-Нова, Арабатська стрілка, Лемурійське озеро, Херсонський каньйон, Олешківські піски, а також оздоровчими можливостями.
Найбільш відомими морськими курортами Херсонщини, що розташовані на Чорному морі, вважаються Залізний порт, Лазурне, Скадовськ, Приморське і Генічеськ (Азовське море), а також невеликі села на Арабатській стрілці (Азовське море).
З Вінниці в Арабатську стрілку автобусний тур на шість днів коштуватиме від 3200 гривень з людини ( з проживанням в готелі). В Залізний порт — від 2000 гривень.
На початку сезону тут пропонують розміщення за ціною від 200 гривень у приватників і від 700 гривень в пансіонатах і готелях.
В Лазурному просять від 700 гривень за двомісний номер на добу, у Скадовську і Генічеську — від 500 гривень за номер для двох.
Читайте також:
Випити чарку на природі, побачити палаци. В карантин вінничани взялися за сільський туризм
20 гарячих туристичних точок відкриваються для іноземців. Які країни приймають українців?
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер