В погоні за незабутніми враженнями двоє журналістів, не вміючи ні плавати, ні веслувати, вирушили на озеро. В результаті- покатались і на човні, і на катамарані. Записали відео-селфі на середині Вишенського озера та навчились, як виїжджати із бухти, пригинаючи голову.
Вирішили спочатку перевірити човен. Запитуємо у адміністратора, як ним кермувати?
- Ось є інструкція, тут можете почитати, - відповідає жінка.
Як кермувати практично нам не показали. Проте адміністратор була люб’язною та всяко допомагала порадами і підбадьорювала.
Перед тим, як сісти в човен, кореспонденти отримали жилети та рятувальний круг.
Човен нам дістався радянський з подвійним покриттям - металевим та дерев’яним. На дерев’яному в декількох місцях є дірки. В човні валялись пластикові стаканчики від попередніх користувачів. В бухті пришвартовані і нові човни, вони легші та новіші. Для романтичного побачення - підійдуть краще.
З собою в човен журналісти взяли друга, який має досвід веслування, але з бухти вчились виїжджати самостійно. На це витратили хвилин 20. Щоб виїхати з бухти, потрібно проїхати під містком. Він дуже низький, тому коли виїжджатимете – пригинайте голову. Загалом, опанувавши греблю, журналісти майже переплили озеро і вдало повернулись. Катались цілу годину. Цього цілком вистачило, щоб навчитись веслувати, навіть якщо вперше на човні і не вмієш плавати.
Після човна, кореспонденти пішли випробовувати катамарани. Там лише два посадкових місця, тому друга залишили на березі. Кермувати ними легше ніж човном, принаймні зрозуміліше.
- Може візьмете, легший катамаран? - радила адміністраторка журналістам.
Однак кореспонденти обрали класичний, теж радянський. З управлінням розібрались без проблем. Набагато важче було проаналізувати переваги і недоліки від такої прогулянки. Плюси: невисока ціна, небуденно, гарні краєвиди, круті селфі, фізичне навантаження на ноги, може замінити звичайний велосипед. Недоліки: під час поїздки дуже шумить, нормально проговорити не вдасться. Коли одному набридне крутити педалі, другому стане дуже важко. Якщо їх взагалі не крутити, почне трохи зносити до берега. Катамаран – не краща ідея саме для романтичної прогулянки. Доречніше взяти човен.
Як працює бухта
Відпочити на воді можна з 12.00 до 20.00. З маленькими дітьми покататися на човні або катамарані не вийде. Дітям до семи років йти на плавзасоби заборонено. Вінничанам, яким ще немає 16 років, потрібно мати з собою батьків. Поряд є рятувальна станція, однак коли журналісти робили свій експеримент - жодного рятувальника там не було.
Жилети та рятувальний круг вам видадуть перед плаванням. Обов’язково майте з собою документ, його ви залишите як заставу. Не пустять вас на човен і якщо ви не вмієте плавати. Однак це на папері. Насправді ж обоє журналістів, які плавати не вміють, дві години були на воді.
Кореспонденти обходили і інші пляжі міста, але катамаранів та човнів на прокат там не було.
Читайте також:
Перевірили на собі. Атракціони в парку: що, по скільки, і як страшно?
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер