Жнива на Вінниччині: аграрії намолотили 400 тисяч тонн ранніх зернових

Жнива на Вінниччині: аграрії намолотили 400 тисяч тонн ранніх зернових
  • Жнива-2022 для Вінниччини особливі. 
  • Аграрії намолотили майже 400 тис. тонн зерна ранньої групи зернових, а липневі дощі покращили прогнози урожаю для озимої пшениці, сої, кукурудзи, соняшнику картоплі, та цукрових буряків,

Начальник Вінницької ОВА Сергій Борзов прокоментував хід жнивної компанії на Вінниччині.  

«Жнива-2022 для Вінниччини особливі. Ми мусимо забезпечити продовольчу безпеку України. В умовах, коли росія викрадає українське зерно, палить пшеничні поля і нищить зібраний урожай на складах — кожен зібраний і збережений центнер зернових, кожне засіяне поле набувають особливого значення», — зазначив Сергій Борзов.

За словами очільника області, люди та спецтехніка працюють і під час комендантської години, необхідний дозвіл можна отримати в районних військових адміністраціях.

На ранок 22 липня за всіма категоріями господарств області намолочено 390 тис. тонн зерна ранньої групи зернових та зернобобових.

Обмолочено 103 тис. га — 24% площ.

Відео дня

Середня урожайність — на рівні 38 ц/га (на 15,1 ц/га менше минулорічної).

  • Озимого ячменю зібрали на 70% площ, намолотили  83 тис. тонн при середній урожайності — 39,1 ц/га ( в 2021 році 50,8 ц/га),
  • ярого ячменю — на 35% площ, намолочено – 85 тис. тонн при урожайності – 32,1 ц/га (в 2021 році 43,4 ц/га),
  • озимої пшениці зібрано на 18% площ, намолочено 210 тис. тонн при середній урожайності 41,1 ц/га ( в 2021 році 55,9 ц/га),
  • ярої пшениці — на 7% площ, намолочено – 5 тис. тонн при урожайності – 40,8 ц/га, ( в 2021 році 50,1 ц/га).

Горох обмолотили на половині площ. Урожайність — 25,6 ц/га (на 6,3 ц/га менше минулорічної). На третині площ зібрали озимий ріпак при середній урожайності 28,5 ц/га (на 4,8 ц/га менше, ніж торік).

«Чекають аграрії на вищу урожайність пізніх культур. Адже у другій декаді липня на більшості території Вінницької області випали рясні дощі. Опади суттєво змінили рівень вологозабезпеченості під ярими культурами, які на кінець першої декади знаходились в зоні ризиків формування врожаю. Особливо позитивне значення це мало для посівів сої, кукурудзи, соняшнику картоплі, цукрових буряків. На пізньостиглих посівах озимої пшениці усунена загроза запалу», — зауважив Сергій Борзов.

Відео зі жнив Стратівського агроресурсу:

Нагадаємо, незважаючи на війну, аграрії продовжують брати кредити чи за власні кошти купують техніку. В Україні ухвалено закон, який надасть змогу оперативно забезпечувати аграріїв технікою.

 

Читайте також:

На Вінниччині завершили посів ранніх зернових та зернобобових  культур

На Вінниччині прогнозують зменшення урожаю зернових на 20%. Якою буде ціна на хліб?

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up