Землетрус магнітудою 3,67 налякав українців. Хто відчув поштовхи?

- На Полтавщині зафіксували землетрус магнітудою 3,67 на глибині три кілометри. Офіційно повідомляють, що поштовхи були слабкими, без негативних наслідків і звернень до ДСНС. Водночас місцеві жителі пишуть у соцмережах, що відчули значне дрижання меблів у будинках та навіть рух автомобілів у гаражах.
— За даними Головного центру спеціального контролю, на Полтавщині стався землетрус. О 18.21 між Полтавою та Решетилівкою стався землетрус магнітудою 3,67. Поштовхи зафіксували на глибині 3 кілометри. За попередньою інформацією, негативних наслідків немає, звернень до ДСНС не було. Будьте уважні та зберігайте спокій!, — повідомили у ДСНС України.
Магнітуда землетрусу становила 3,67 за шкалою Ріхтера — тобто поштовхи були невеликої сили, і їх могли відчувати тільки окремі люди, які перебувають у спокійному стані всередині приміщення, особливо на верхніх поверхах.
Водночас у місцевих пабліках повідомили, що поштовхи були дуже сильні. Їх було відчутно одразу у декількох районах міста. Люди в соцмережах пишуть, що у багатоповерхівках були відчутні дрижання меблів, а також самовільний рух авто в гаражі через підземні поштовхи.
Минулого разу такі коливання були відчутні увечері 9 листопада 2024-го. Землетрус був на захід від Полтави на глибині вісім кілометрів. Його класифікували за магнітудою 3,0 (за шкалою Ріхтера) як ледве відчутний.
Нагадаємо, 16 вересня, в Румунії стався землетрус магнітудою 5,5. Підземні поштовхи відчули в Болгарії, Молдові та Україні, зокрема, у Вінниці. За даними Національного інституту дослідження і розробки фізики Землі, землетрус стався близько 17:40 на глибині 140 км у повіті Бузеу, сейсмічна зона Вранча.
Чому виникають землетруси і як себе захистити
Основними сейсмічними зонами України є Прикарпаття, Закарпаття, Тернопільська, Чернівецька, південно-західна частина Одеської області та Дніпропетровська область.
Від 2015 року в області зареєстрували близько 10 землетрусів, три з яких відбулися цьогоріч. Найсильніший землетрус був у 2015 році. Його осередок розташовувався на кордоні Полтавської та Сумської областей. Тоді поштовхи відчули у майже 13 населених пунктах.
Причиною такого явища є рухи тектонічних плит, які пояснюють природу землетрусів на Полтавщині. Область лежить на стику Українського кристалічного щита та Дніпровсько-Донецької впадини, тому землетруси на цій території були, є і будуть. Деякі з них можуть відчуватися людьми, а інші ні, бо мають середню енергетику.
Під час землетрусів експерт радить зберігати спокій, навіть якщо відчули поштовхи. Якщо є можливість, то необхідно залишити приміщення, перекрити всі комунікації, допомогти літнім людям і дітям, не користуватися ліфтами. Якщо люди залишаються у приміщенні, необхідно відійти від предметів, які можуть впасти і нашкодити здоров’ю.
Читайте також:
Шокуюча жорстокість: правоохоронці знайшли тіло немовляти у морозильнику
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
-
NinaВже писали, що це були вибухи газу під землею.