Зелені свята або Трійця. історія, традиції, прикмети та заборони

Зелені свята або Трійця. історія, традиції, прикмети та заборони
  • Зелені свята або Трійця — одне з 12 найбільших церковних свят. Воно не має постійної дати, тому що прив'язане до святкування Великодня, однак завжди припадає на теплу пору року.

Свято Трійці присвячене зішестю на апостолів Святого Духа, який мав вигляд вогненних язиків. Саме після цього вони навчилися пророкувати та зцілювати різноманітні хвороби. А ще багато з них заговорили різними мовами, щоб нести Слово Боже населенню всіх країн світу.

Назву «Трійця» свято отримало через те, що людям саме цього дня відкрилася Пресвята Трійця — Бог Отець, Бог Син та Бог Дух святий.

Ще в дохристиянські часи люди, які жили на території сучасної України, святкували Зелені свята. Це був давній культ рослинності, а тому цього дня було прийнято прикрашати свою домівку різноманітною зеленню. Пізніше це свято застосували до церковної події - Трійці. Наприклад, у багатьох українських містах та селах все ще прикрашають будинок зеленими гілочками, плетуть віночки тощо.

Відео дня

У православному християнстві Трійця у 2022 році прападає на 12 червня.

Трійця —  одне з найбільших церковних свят, а в православній церкві всі вони святкуються не один день. Наприклад, традиційно наступний після великого свята день — це вшанування певної особи або важливої події. Оскільки на Зелені свята основна подія — це зішестя Святого Духа на апостолів, то 13 червня 2022 року буде присвячений Святому Духові. За календарем третього дня святкування цієї події немає. Але в храмах весь тиждень (до суботи включно) присвячують Святій Трійці.

За традиціями Зелені свята святкують відвідуванням церкви. Цей день — особливий, а тому тут будуть проводити святкове богослужіння. Храм та домівки на Трійцю прийнято прикрашати зеленою лепехою, пряними травами, духмяними квітами. Священники одягають ризи зеленого кольору, а під час молитов обов'язково згадують перемогу Ісуса Христа над смертю.

Наші предки на Трійцю збирали лікарські трави, які, згідно з повір'ями, набувають цього дня особливої сили. Потім їх йшли святити до церкви, приносили після служби додому і цілий рік зберігали. Ця традиція зберігається і до нині. Особливо часто несуть святити полин, пижмо, чебрець, мелісу, м'яту, аїр та волошки.

           

Читайте також:

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up