«Їм могли назавжди заборонити ходити на футбол». Як організували банер з «Грєнкою» на Євро-2024
- Координаторка платформи UNITED 24 Ярослава Гресь в інтерв'ю поділилася історією про те, як вони організували появу банера з образом Назара «Грінки» на трибунах матчу збірної України на Євро-2024.
Колишня координаторка платформи UNITED 24 Ярослава Гресь в інтерв'ю з Раміною, розповіла як була реалізована ідея банеру з портретом загиблого військовослужбовця «Азову» та футбольного фаната Назарія «Грєнки» Гринцевича, який вивісили на матчі Україна – Бельгія на Євро-2024.
«Це, мабуть, одна з найпотужніших ідей, яку я робила в своєму житті, і один з найбільш стресових днів в нашій роботі, тому що ідея ця з’явилась, але не те, що це заборонено, це неможливо. Щоб на великому стадіоні під час матчу з’явилося зображення будь-кого», — говорила громадська діячка.
Допис, поширений 20 хвилин - Новини Вінниці (@vn20minut)
div>Відео дняГресь поділилася, що робили разом це з командою Віктора Шкурби і фондом «Трибуна героїв». Зображення «Грєнки», який був футбольним ультрасом, він вболівав за вінницьку «Ниву», створили за допомогою штучного інтелекту з зображень понад 180 загиблих ультрас, які пішли на війну, але загинули.
«І цей банер розміром з п’ятиповерховий будинок дуже чітко показує, що футбол аж ніяк не поза війною, в чому нас постійно хочуть переконати. І нас всіх стадіон УЄФА транслює «Peace» («Мир») по колу на інтерактивних екранах, і тому у «Грєнки» був дескриптор (напис на банері – прим.) «Peace has a price» («У мира є ціна»), — наголошувала Ярослава.
«В день гри, звісно, не те, що всі хвилюються. Неможливо пронести цю сумку, це ж величезний банер. Я не можу зараз вдаватися в деталі, просто ще раз подякую одній дуже сміливій людині і одній дуже-дуже сміливій команді, яка взяла на себе цю повну відповідальність. Цей момент я ніколи не забуду, — каже Гресь. — Цей момент я ніколи не забуду. Я пам'ятаю, як стою з телефоном. Ніхто не знає, що має відбуватися, а я знаю. У нас постійно в чаті пишуть: «сумка у фанатів», «фанати дістали», «банер розпакований», «ніхто не бачить». Адже його можуть забрати, оштрафувати, вивести всіх цих людей, заборонити назавжди ходити на футбол. Там штрафи на асоціацію. Наслідків могло бути дуже багато».
Розповіла Ярослава, що створили навіть окремий чат українців, яким ми сказали: «Дивіться, ми не можемо вам сказати, що буде і чи буде, але тримайте свої телефони увімкненими на п’ятій хвилині гри».
«І уявіть собі, п’ята хвилина — і нічого немає. Я розумію, що не вдалося. Шоста хвилина — нічого немає, і я вже вимикаю відео. І в цю секунду в мене просто ком у горлі. Я бачу, як по всьому сектору починає щось летіти, ну величезне, ця тканина. Це було просто дуже-дуже чутливо», — пригадує колишня координаторка UNITED 24.
Дівчина розповіла, що цей проєкт охопив велику кількість аудиторії. Писали про це і футболісти, і спортивні журналісти, бельгійці, французи, німці — окремі величезні випуски про це зробили.
«І головне, ми збирали всі ці публікації. Вони, звісно, неслися з величезною швидкістю. І ми в якийсь момент перестали їх рахувати. А потім я побачила пост-сторіс. Я зрозуміла, що це мама «Грєнки», і це нас вже розірвало на шматочки, — згадує Ярослава Гресь. — Для нас була дуже важлива етична сторона цього проєкту. І в нас був дозвіл, але ж ніхто не знав, як воно буде виглядати і що відбудеться. І от коли воно відбулося. Цей відгук, ці її слова: «Це мій син». Це було важливо для кожної людини, яка була залучена до цього проєкту».
Читайте також:«Мій біль нестерпний». Мати полеглого захисника «Грінки» поголила волосся на знак протесту
Мільярди на дороги Вінниччини: хто отримав замовлення на роботи?
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.