Якщо раптово вимкнули світло: рекомендації на випадок зупинки ліфта

Якщо раптово вимкнули світло: рекомендації на випадок зупинки ліфта
  • «Вінницяміськліфт» рекомендує містянам для власної безпеки з обережністю користуватися підіймачами в багатоквартирних будинках. 
  • А що ж робити, якщо ви у ліфті, який зупинився? Рекомендації у матеріалі.

росія продовжує атакувати енергетичну інфраструктуру України. У будь-який момент можуть відключити електроенергію.

Тому вінничанам радіть слідкувати за графіком планових відключень електроенергії на сайті «Вінницяобленерго» та з обережністю користуватися ліфтами.

«Відключення електроенергії призводить до зупинки ліфтів у багатоквартирних будинках, — каже директор департаменту житлового господарства міської ради Роман Фурман. — Просимо вінничан відповідально поставитися до даної ситуації. З 10 жовтня, відколи рашисти почали цілеспрямовано знищувати критичну інфраструктуру України — до диспетчерської служби «Вінницяміськліфт» звернулося 239 вінничан. Звісно, усім було надано необхідну допомогу. Втім, для уникнення незручностей та з піклуванням про власні комфорт та безпеку — просимо без гострої потреби не використовувати підіймачі».

Відео дня

У разі, якщо ліфт зупинився, просимо дотримуватися наступних правил:

  • Перш за все потрібно перестати панікувати та заспокоїтись. Не потрібно натискати всі кнопки поспіль, стрибати в ліфті і намагатися відкрити двері кабіни.
  • Наступним кроком потрібно знайти кнопку виклику диспетчера і натиснути на неї. Варто зазначити, що у Вінниці всі ліфти диспетчеризовані.
  • У разі, якщо диспетчер не відповідає, потрібно спробувати через деякий час знову його викликати. Якщо кнопка диспетчера не працює або не відповідає, то спробувати зателефонувати мобільним телефоном в службу, яка займається обслуговуванням даного ліфта, ДСНС, цілодобову варту за номером 15-60 або друзям, знайомим, щоб ті викликали допомогу. Якщо у вас немає з собою телефону або відсутній зв'язок, покличте на допомогу та попросіть, щоб люди викликали відповідну службу.
  • Якщо в очікуванні рятувальників стало спекотно, то потрібно розстібнути або зняти верхній одяг. При наявності води, варто пити її невеликими ковтками.
  • Як тільки приїдуть рятувальники, потрібно чітко виконувати всі їхні вказівки.
У рідкісних випадках ліфт може стрімко падати вниз. У такому випадку необхідно швидко натиснути кнопку «СТОП» і сісти, притулившись до стіни кабіни упираючись руками в підлогу. Таке положення допоможе зафіксувати тіло, знизивши ризик отримання серйозних травм. Кнопка «СТОП» активізує гальма ліфта, що не дасть йому впасти в шахту.

— Дотримання цих рекомендацій дозволить, без ризику для життя, дочекатись допомоги рятувальників, — додають у міськраді. — Але все ж, якщо є така можливість, варто надати перевагу підйому сходами.

У Вінницькій області, нагадаємо, вранці 31 жовтня збили ворожу ракету, яка впала у цивільні об'єкти. Є руйнування. Згодом оголосили, що на Вінниччині запровадили погодинні відключення електроенергії. «Вінницяобленерго» опублікувало графіки відключень. Світло мали вимикати у три черги по дві години.

Згодом Укренерго повідомило, що стабілізаційні графіки погодинних відключень скасовані.

 

Читайте також:

Світло вимикатимуть у три черги. Оприлюднили графік погодинних відключень

На Вінниччині запровадили погодинні відключення електроенергії

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (4)
  • Алина Осипова

    Хороші поради, дякую!
  • Руслан Гусятинський

    В наших ліфтах навіть з світлом страшно застяти
  • Олег Каськов

    Який може бути диспетчер,якщо ліфт буде знеструмлений?
  • Олег Каськов

    Моzzкаль застряг в ліфті.
    Дивиться,а там напис:"Для вибору української мови натисніть кнопку 1". "Для вибара русскава язика нажмітє кнопку 2"
    Каzzапура,звісно,натискає 2.
    З динаміка лунає голос:
    -Що,застряг,москалику?

keyboard_arrow_up