У рамках тижня сталої енергетики, 9 червня, пройшов велопробіг під назвою «Зарядись енергією». Десятки велосипедистів зібралися на площі Василя Стуса поблизу «Книжки», де був старт.
Вони проїхали в супроводі поліцейських за маршрутом: Блока-Пирогова-Келецька-600-річчя-Хмельницьке шосе-Центральний парк-Європейська площа. Сумарно, вони подолали близько семи кілометрів.
Вже на фініші запитали у велосипедистів та велосипедисток два питання:
— Щоб велосипедистів було більше потрібно заборонити «євробляхи» (сміється). Силоміць пересаджувати на велосипеди не потрібно, ніхто так їздити не буде. А треба, щоб запрацював муніципальний велопрокат. І тоді багато вінничан в теплу пору року будуть їздити саме на велосипедах. Велодоріжки треба будувати не на тротуарах, а на дорогах, — сказав Олександр.
— На велосипеди треба пересадити міських чиновників. Щоб службовці подавали приклад іншим людям. З велодоріжками усе не так погано. Є гарні, такі як на Вишеньці, а є... всі інші. Нову велодоріжку на Київській ще не бачила, але мені друзі розказали, що вона непогана, — сказала Аліса.
— Аби люди частіше їздили на велосипедах треба у першу чергу покращувати мережу велодоріжок. Коли на Вишеньці не було таких, ніхто не їздив на велосипедах. А як з'явилися перші доріжки — то тепер цілими родинами їздять. Однозначно, велодоріжки потрібно робити не на тротуарах. Як варіант, робити окремо або на узбіччях доріг, — сказав Ярослав Пашкевич.
— У Вінниці, мабуть, вже всі зрозуміли, що для того, щоб стати веломістом потрібно створювати інфраструктуру для велосипедистів. Можливо, потрібно більш якісніше її робити та залучатися активніше до діалогу з міською владою і самим представникам велоспільноти, — сказала Аліна Дяченко.
— Як робити якіснішою велоінфраструктуру? Думаю, треба залучати швейцарських, німецьких фахівців, які вже багато проектували велодоріжки в країнах Європи. А на фоні цих процесів має формуватися актив велоспільноти у Вінниці, який знатиме якою має бути інфраструктура та стимулюватиме міську владу працювати краще. Очевидно, велодоріжки мають бути на узбіччях доріг. Тому що доріжки на тротуарах створюють лише конфлікти велосипедистами із пішоходами, — сказав Віктор Перлов.
— Конфлікту уникнути не вдасться. Він буде або з пішоходами, або з автовласниками. У кожного з нас є право на місто: ви, я на велосипеді, мужик на Лексусі. Але чомусь останній отримує зараз більше: ремонт доріг, розширення перехресть тощо. Маю думку, що потрібно дороги звужувати, а вільний простір віддавати під пішохідні та велодоріжки. Ніхто ж не хоче жити у місті, де будуть лише дороги, — Юрій Степанець.
Андрій Сорокін, керівник розвитку велоінфраструктури у Вінниці
— Щоб Вінниця стала веломістом ми маємо продовжувати рухатися в напрямку розширення мережі велодоріжок. Великий плюс в тому, що велорух підтримує керівництво міста. За останні п'ять років побачив, що чим більше є велодоріг, тим більше людей обирають саме велосипеди. Станом на 2017 рік ми маємо 19 кілометрів велодоріжок у місті.
— З практикою велодоріжок на тротуарах потрібно завершувати. У вересні 2018-го набудуть чинності нові державно-будівельні норми, що дозволять проектувати та створювати виділені смуги для велосипедів на автодорогах. Велосипедисту місце на дорозі — якщо немає велодоріжки, то велосипедом можна їхати по дорозі. Сподіваюсь, що невдовзі у Вінниці з'явиться мережа велосмуг і на дорогах, що дозволить нам повністю з'єднати шляхами різні райони міста.
Тим часом, на Європейській площі відбувається виставка електрокарів, де паперовий «Ілон Маск» є консультантом.
Читайте також про ювілейний «Велодень»: тисяча велосипедистів їздила вулицями міста
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 14 від 2 квітня 2025
Читати номер
Знание - сила
Metalka
Юрий Бондарук reply Metalka
Юрий Бондарук reply Юрий Бондарук
Metalka reply Юрий Бондарук
Юрий Бондарук
З.А.Глядач
А у пішоходів не хочуть запитати хоч б одне питання-як вони ставляться до тих велосипедорів,які с..ти хотіли на всі доріжки та правила? ТАКИХ у нас-більшість.