Як ставитесь до збору коштів на ремонт школи? Ми запитали вінничан

- Починається той самий сезон, коли у школах традиційно «виникає потреба» в нових шторах, фарбі, шпалерах тощо.
- Тема ремонтів постає щороку перед літніми канікулами та викликає суперечки на зборах та у класних чатах.
- Чи правильно, коли відповідальність за підготовку класів до нового навчального року перекладають на батьків?
З таким питанням ми звернулися до наших читачів на сторінках у Facebook та Instagram. Ось деякі відповіді:
Любов Дуржинська
— Чудово всі знають, що міська рада ні на що не виділяє кошти. Абсолютно все зараз ремонтується і купляється коштом батьків. Адже батькам треба ходити на роботу, а дітей, відповідно, заводити у садочок.
Тетяна Ганчева
— Все фінансується! Тільки батьки, які не знають своїх прав, ті й здають і голову хилять. Я ніколи на ремонти ні в дитсадку, ні в школі не здавала і здавати не буду. Старший син закінчує 8-й клас, молодший - 1-й. Мене ніхто не зачіпає з цього приводу, з навчанням у дітей все добре.
Nadeen Karaban
— Держава виділяє кошти на школу — їх дерибанять. Потім перекидають утримання закладу на батьків. І в підсумку маємо «безплатну освіту». Виходить, дитину мені дешевше вчити у приватному закладі, ніж у державному. Бо що не день, то здайте кошти. Коли не здаєш — цькування.
Олександр Савчук
— А де кошти платників податків, за які б мали утримуватись школи і дитсадки? Вони в нас, мама не горюй, 18% ПДФО, 22%пенсійний, 5% армія, 20% ПДВ. І це лише частина коштів, які платимо до бюджету громади та держави.
Лілія Шевчук
— Зате в СІЗО ремонт роблять двічі на рік. Їм, бач, мало світла і простору в камері. Бо там можна відмити гарно грошенят, а на діток завжди нема. Якби хотіли б, то знайшли. А батькам і без того є на що витрачати для дітей, хай кожен займається своєю справою.
Тетяна Корольова
— Якщо це приватні навчальні заклади — то нормально. Але в нас ще є державні дитсадки та школи. Чому там все утримується за кошти батьків? Мало того, що там здавати гроші треба щомісяця, так ще спробуйте погуляти на майданчику школи №31. Тут же «вискакує» завгосп чи технічка і починають виганяти. Так наче мама з 2-річною дитиною є більшою загрозою, ніж алкоголіки та наркомани.
Михайло Заболотний
— Під благим наміром створити комфортні умови для дітей гарно наживаються. О так в нас все «безплатно»: медицина, освіта і так далі. Треба це викорінювати.
Ксенія Мороз
— Зараз мої діти навчаються в Польщі, там батьки ні на що не здають коштів. Але бачили б ви ті класи… В Україні в наших класах ремонт робили самі батьки й самі вирішували, які роботи виконуються. Були й зашквари — з заміною тюль, які в гарному стані, або шафи. Але які класи наші гарні, а не як в стайні.
Олеся Ловцова
— Школи — це державні установи, крім приватних. Тому має дбати міністерство та міська рада. А не здирати роками з батьків. Скільки можна? Зараз держава нічого не робить, тільки вбивчі закони встановлює, от і вся їхня робота.
Андрій Лещенко
— Треба здавати на ремонти. Але після їх виконання перевіряти всю зроблену роботу і вимагати чеки від керівника закладу.
Читайте також:
Від червоного хрестика до «білошви». Склали тест до Дня вишиванки
Безхазяйне забере Вінниця. Як місто працює з майном, в якого немає власників?
Реабілітація у Вінниці: які є послуги, кому і де їх надають?
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
-
дмитроЯкщо це державна установа то кошти виділяються державою . Батьки можуть надавати допомогу в межах можливості.