Дві доби поспіль в області вирує негода: в ДСНС розповіли про наслідки

Дві доби поспіль в області вирує негода: в ДСНС розповіли про наслідки
  • У вінницькій області два дні поспіль вирує негода.
  • Сильний вітер кидає дерева, проливні дощі топлять будинки.

«За добу 26 липня рятувальники Вінниччини 36 разів залучалися до ліквідації наслідків негоди, 34 з них — на прибирання 216 повалених вітром дерев, а саме: в Жмеринському, Тульчинському, Могилів-Подільському та Гайсинському районах області», — пише Головне управління ДСНС України у Вінницькій області на своїй сторінці у facebook.

У Гайсинському районі з підвалу приватного будинку відкачали 35 кубометрів води.

Відео дня

У Жмеринському районі співробітники ДСНС також допомогли мешканцям тимчасово накрити дахи шести постраждалих будинків.

Лише у Гишинському районі рятувальники 20 разів виїжджали на розпилювання 70 стовбурів дерев та прибирали гілки з доріг.

На щастя, внаслідок негоди ніхто не постраждав.

Рятувальники закликають громадян та автомобілістів під час ускладнення погодних умов залишатися вдома та дотримуватися усіх заходів безпеки.

Що робити під час сильного вітру?

Внаслідок поривів вітру ламаються дерева, рекламні конструкції, пошкоджуються покрівлі будівель тощо. Тому потрібно пам'ятати основні, елементарні правила поведінки, з допомогою яких, в таких випадках, можна убезпечити себе.

  • Вікна! Всі вікна в будинку або квартирі при сильних шквальних вітрах повинні бути щільно зачинені. При особливо сильних вітрах (ураганах) можна заклеїти віконні шиби смужками скотчу по діагоналі (буквою Х), це вбереже від осколків, якщо вітер виб'є скло. До речі, саме так заклеювали вікна під час війни при бомбардуваннях.
  • Балкони! З незасклених балконів і лоджій слід прибрати абсолютно всі предмети, які можуть при сильному вітрі випасти назовні (горщики, банки, ящики, пляшки і т.п.). Були випадки, коли з кутових засклених балконів злітали старі вікна разом з рамами при ураганах.
  • На вулиці! Опинившись на вулиці в шторм слід триматися якомога далі від рекламних щитів (і інших навісних конструкцій), ліній електропередачі, а також дерев. Озирніться навколо, потрібно бути подалі від усього, що може відірватися, зламатися та впасти на голову. Не можна підходити до обірваних проводів і предметів, що розгойдуються на вітрі (дерев), тому що вони можуть впасти.
  • Укриття! У разі сильного вітру необхідно сховатися в найближчому будинку (це може бути магазин, бібліотека, торговий центр, під'їзд будинку, кінотеатр) або природному укритті до того часу, коли стихія стихне.
  • Великі дерева! Слід особливо уважно стежити за тим, щоб не перебувати під великими деревами, особливо це стосується тополь і не паркувати під ними автотранспорт — це небезпечно. Адже наслідок поривів вітру дерево, чи його гілки можуть впасти, за завдати шкоди. Особливо небезпечними є старі, трухляві та одиноко стоячі дерева.
  • Вдома! Вдома краще перебувати подалі від вікон. Не слід користуватися ліфтом, бо вітер може пошкодити дроти на вулиці, що призведе до відключення електрики.

Нагадаємо, куди звертатися вінничанам, якщо дерево впало у їхньому дворі:

Читайте також:

Антисанітарію та дискримінацію засуджених виявили в Ладижинській виправній колонії

Поліція затримала вінничанина, який з ножем напав на незнайому дівчину

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (1)
  • Новини Вінниці на 20хвилин

    Завжди свіжа та перевірена інформація на нашому Телеграм-каналі 👉 https://t.me/+i-ok5yoWHO0xNTQ6

keyboard_arrow_up