Конференції, конкурси, дегустації: якими були Vinnytsia Wine Days 2023 у Вінниці

Конференції, конкурси, дегустації: якими були Vinnytsia Wine Days 2023 у Вінниці
 • У Вінниці вперше провели дні винної культури Vinnytsia Wine Days 2023, які відбулись 25-28 травня. 
 • У ці дні відбулася виставка українських виробників здегустацією «Виноробство нескорених», один з найавторитетіших національних дегустаційних конкурсів — Odesa Wine&Spirit Awards, інші заходи.
 • За словами організаторів, Vinnytsia Wine Days проводитиметься щорічно у Вінниці, оскільки має за мету популяризувати Поділля, як винний туристичний напрямок.

У Вінниці вперше провели дні винної культури, які відбулись 25-28 травня. Подія стала майданчиком для обміну досвідом між представниками галузі виноробства, гостинності і туризму.

Vinnytsia Wine Days народилися в колаборації двох історично пов'язаних і близьких міст — Вінниці та Одеси. Головною метою організатори визначили популяризацію бренду «українське вино» та просування Поділля як перспективного регіону для еногастрономічного туризму.

Відео дня

Vinnytsia Wine Days 2023 відкрилися 25 травня міжнародною конференцією «Еногастрономічний туризм — драйвер розвитку туристичних дестинацій». Також в цей день пройшов благодійний показ документального фільму «Поранена земля» за участі режисера Романа Зайця. 

26 травня на Vinnytsia Wine Days відбувся продуктивний Vinnytsia International Wine Symposium, на якому з вітальним словом генеральний виступив директор Міжнародної організації виноградарства та виноробства (OIV) Пау Рока Бласко. До нього приєдналися президент Vinnytsia Wine Days Володимир Гігінеішвілі, ректорка Одеського національного технологічного університету Лариса Іванченкова та інші фахівці. 

На симпозіумі експерти галузі обговорили стан виноробної галузі, обмінялися досвідом розвитку сучасних винних регіонів України та окреслили перспективи розвитку Поділля як виноробного регіону.

У цей же день відбулася урочиста церемонія нагородження переможців всеукраїнського дегустаційного конкурсу «Odesa Wine&Spirit Awards» та «Кращий Одеський чорний». 

Оцінювання зразків проводилося протягом двох днів за участі 12 експертів. Дегустації проводилися наосліп, тож члени комісії не знали, чиї саме вина і міцні напої вони дегустують. За результатами на основі висновків дегустаційної комісії було вирахувано середній бал для кожного зразка і присуджено нагороди.

Зокрема, у конкурсі «Кращий Одеський чорний» взяли участь 22 виробника, які представили 33 зразки вина,а у всеукраїнському дегустаційному конкурсі «Odesa Wine&Spirit Awards» взяли участь 43 виробника з 214 зразками сухих, ігристих, десертних та кріплених вин,  а також — міцних напоїв. Перелік усіх переможців доступний на сайті Vinnytsia Wine Days. Загалом винороби отримали 55 золотих медалей і 11 срібних.

— Конкурс був відкритий для всіх категорій та типів вин і спиртних напоїв, які були виготовлені відповідно до законодавства країни походження, — розповіла про Odesa Wine&Spirit Awards директорка конкурсу Наталя Каменева.— Зразки оцінювало досвідчене експертне журі протягом двох днів, яке складалось з чотирьох комісій. Особливістю експертизи є комбінація методології сенсорного аналізу та журі. На дегустаційному конкурсі використовувалась спеціалізована дегустаційна програма англійської компанії «Gustos Life». Її особливість полягає у використанні технології блокчейн, яка виключає можливість фальсифікації оцінок експертів у ході проведення конкурсу та після його закінчення.

За словами організаторів, завдяки цьогорічним конкурсам вперше в історії зібрано репрезентативну винну колекцію України воєнних часів, яка зберігатиметься в енотеці «Винного дому Гігінеішвілі» під Вінницею до дня остаточної перемоги України в російсько-українській війні.

Також під час церемонії нагородження переможців народний депутат України Артем Чорноморов оголосив, що до Верховної Ради України подано проєкт постанови про відзначення 5 травня як Дня Одеського чорного.

На вихідних 27-28 травня в межах Vinnytsia Wine Days 2023 пройшла виставка «Виноробство нескорених». Під час неї гості заходу продегустували вина десятків українських виноробень. 

Паралельно відвідувачі ознайомились з роботами фотографа Арсена Федосенка на виставці його світлин «Вино, життя, любов і боротьба». Три з представлених робіт митця були продані відвідувачам в рамках благодійного аукціону.

У Туристичному хабі Visit Vinnytsia у передостанній день відвідувачі прослухали лекцію Анни-Євгенії Янченко «Подорож світом українських вин», яка розкрила деталі майбутньої книжки про історію українського виноробства, а опісля — побували на презентації настільної гри «UWINES Амбасадори» за участі її автора Сергія Клімова.

Впродовж чотирьох днів Vinnytsia Wine Days 2023 відвідали 1500 гостей. Загалом з благодійних заходів було зібрано 81 597 грн., які будуть передані до міжнародного благодійного фонду «Тризуб Єдності», який створено для допомоги військовослужбовцям на фронті.

За словами організаторів, Дні винної культури у Вінниці відбулися з дуже насиченою програмою і мотивованою аудиторією — як професіоналів, так і поціновувачів.

— Для нас як організаторів і менеджерів туристичної дестинації надзвичайно цінно збирати враження по свіжих слідах, і ми вже бачимо, що для багатьох гостей вдалося відкрити Вінницю максимально повно й насичено, по-справжньому здивувати — і побаченим, і посмакованим,— зазначив Олександр Вешелені, директор департаменту маркетингу міста та туризму ВМР. — Слухаючи доповіді та обговорення на конференціях, переконався, що маємо усі передумови розвивати дороги вина та смаку в нашому регіоні, і для цього вже склали плани щодо подальшої колаборації.

Приємно вражений кількістю і якістю учасників дегустаційної виставки, які підтвердили тезу про великий прорив виноробства нашої країни, і серед них особливо приємно було бачити широту наших подільських виробників. Впевнений, що такі формати матимуть велику перспективу, тому готові їх підтримувати й розвивати і надалі.

Vinnytsia Wine Days вперше пройшли у Вінниці і показали, що такі заходи дуже потрібні для виноробної галузі

— Це можливість обмінятися досвідом з колегами, послухати професіоналів галузі, познайомитися з ними ближче та розповісти про себе, — додав Володимир Гігінеішвілі, почесний президент Vinnytsia Wine Days. — Я дуже радий, що відтепер у Вінниці, регіоні, який просто повинен стати винною дестинацією України, з’явилась така масштабна подія. Впевнений, що та співпраця й досвід, які учасники Vinnytsia Wine Days отримали впродовж чотирьох днів, обов’язково дадуть свої плоди у вигляді ще кращого і смачнішого українського вина.

 

Читайте також:

«Поєдналися дві мої пристрасті»: Володимир Гігінеішвілі про власну виноробню та Vinnytsia Wine Days

Енотуризм: розповідаємо про чотири виноробні Поділля та знайомимо з їх власниками

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (3)
 • Жанна Приймак

  Шок.... Під час такої війни.... фестиваль вина....Люди!! Ви гепнулись усі головою об стіну? Чи як?
 • Valerii Rudkov

  А де вой :" війна, не можна?! Краще гроші бы віддали!"?
 • Чорна Тамара

  Незвичайно як для нашого міста

keyboard_arrow_up