«Вінницягаз» стала розсилати акти балансового розмежування по всій області. У них компанія розписала, що ОСББ або інша керуюча багатоповерхівкою організація є власником внутрішньобудинкових мереж. І відповідно, несе за них відповідальність.
Утім, голови об’єднань співвласників багатоповерхівок не поспішають підписувати такі акти:
Зустріч з роз’ясненнями провели у четвер, 25 квітня. «Вінницягаз» запросила голів ОСББ та громадських активістів. Президентка коаліції ГО «НІКА» Юлія Грига розповіла, що досягнути порозуміння їм не вдалося:
— Компанія «Вінницягаз» нещодавно розіслала дуже багато актів балансового розмежування, які люди мали б підписати. У цих актах вказаний «власник внутрішньобудинкових мереж», який, по суті, не визначений діючим законодавством, — казала Грига. — «Вінницягаз» наполягає, що ОСББ є власником мереж, представники ОСББ пояснюють, що ОСББ відповідно до законодавчих норм не може взяти на баланс газові мережі. Тому люди не розуміли, хто має взяти на баланс газові мережі в будинках.
— Якщо ОСББ вже уклали ці акти, то вони мають укласти договори про обслуговування мереж з організацією, яка має та відповідні дозволи. Це не обов'язково має бути «Вінницягаз», є й інші організації, що можуть виконувати обслуговування мереж, — сказала Логінова.
У Асоціації ОСББ Вінниччини рекомендують ретельно вивчити ці акти разом з юристами:
«Зверніть увагу щодо того, хто є власником внутрішньобудинкових мереж, зовнішньобудинкових мереж, відомчих мереж, хто є балансоутримувачем. Окрім цього чи відповідає дійсності схема розмежування газових мереж, вказана в такому акті, чи відповідають діаметри, довжина та кількість ввідного газопроводу, запірної арматури, засувки, кранів, тощо. Якщо ж ви не погоджуєтесь підписати акт, тоді надсилайте письмово запити та уточнення до ПАТ «Вінницягаз», — пояснюють на сайті Асоціації ОСББ.
Учасники зустрічі, 25 квітня, домовились створити робочу групу, яка перегляне типовий акт розмежування:
Читайте також:
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 19 від 7 травня 2025
Читати номер