Вінничани заборгували Водоканалу 80 мільйонів гривень

Вінничани заборгували Водоканалу 80 мільйонів гривень
 • Вінничани, які не сплатили за послугу, можуть залишитися без води.
 • Якщо немає можливості сплатити борг одним платежем, із Водоканалом можна укласти договір на реструктуризацію.

Наприкінці грудня 2023 року Кабмін вніс зміни до постанови №1405 щодо оплати житлово-комунальних послуг. Відповідно до третього пункту документа забороняється відключати комунальні послуги за борги утворені після 24 лютого 2022 року лише в громадах, де ведуться бойові дії або які тимчасово окуповані росією.

Решта споживачів мають вчасно розраховуватися за послуги. До цього за борги під час воєнного стану не відключали.

У пресслужбі Вінницяоблводоканалу повідомляють, що вінничани боргують підприємству 80 мільйонів гривень.  З початку повномасштабного вторгнення борги збільшилися на 10 мільйонів.

Відео дня

— Через скасування Кабміном мораторію на припинення надання житлово-комунальних послуг боржникам, вінничани, які не сплатили за послугу, можуть залишитися без води, — йдеться у дописі.

Також у пресслужбі підприємства наголосили, що вони дуже лояльно налаштовані до вінничан. У разі, якщо немає можливості сплатити борг одним платежем, із Водоканалом можна укласти договір на реструктуризацію до 12-ти місяців та виплатити все частинами.

Нагадаємо, Вінницяоблводоканал має один із найменших тарифів в Україні: 25,63 гривні за кубометр води з урахуванням водовідведення.

У ТОВ «ЕНЕРА Вінниця» також повідомили, що попереджатимуть людей про борги, які потрібно сплатити. У разі, якщо споживач не розраховується за отримані послуги, йому надсилатимуть попередження. Упродовж 10 днів людина має відреагувати. 

Відповідно до постанови Кабміну №1375 від 27.12.2023, єдина ціна на електроенергію для населення — 2,64 гривні за 1 кіловат/годину продовжена до 30 квітня 2024-го. Ціна застосовується незалежно від обсягу споживання.

Щодо споживання вночі, зміни не вносилися, тож знижувальні коефіцієнти діють з 23.00 до 07.00.

 

Читайте також:

Зміни в постанові про оплату житлово-комунальних послуг: відтепер боржникам відключатимуть світло

Щоб вберегти містян від ожеледиці, комунальники працюють з другої ночі

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (16)
 • Галина

  Морального урода ти бачиш коли дивишся в дзеркало. Це по-перше,а по-друге якраз сім'ї загиблих через війну, регулярно платять,тому непотрібно виправдовувати наглоїдів
 • Ирина Ирина

  Комунальні платежі по 55 статті Бюджету оплачено, а добровольні пожерствування які вимагают водоканал це кримінальний злочин.
 • Anna Rita

  А водоканал может начнёт нормальную воду подавать?
 • Георгій

  А у нас Водоканал бере ще гроші за якесь обслуговування. По 40 грн з людини. Завдяки цьому директор отримає гарну платню. А слюсар отримує мінімалку.
  А в міськраді створили посаду на яку призначили людину що відповідає за контроль за роботою комунальних підприємств. І зарплата там гарна що можна позаздрити.

keyboard_arrow_up