Вінничани пропонують перейменувати вулицю Москаленка. Є два варіанта (ОПИТУВАННЯ)

- У Вінниці пропонують перейменувати вулицю, яка названа на честь радянського маршала Кирила Москаленка.
- Один із запропонованих варіантів — назвати вулицю на честь автора пісні «Гей Соколи» Тимка Падури (українсько-польський композитор).
- Інша пропозиція — на честь співзасновника Української Гельсінської групи Генерала Григоренка.
Петицію «Перейменувати вулицю Маршала Москаленка в мікрорайоні Тяжилів на Тимка Падури» зареєстрував Костянтин Щигорцов.
— Прошу підтримати ініціативу з продовження дерусифікації і декомунізації міста Вінниці.
Перейменувати вулицю у мікрорайоні Тяжилів, котра носить ім’я радянського маршала Кирила Москаленка. Росіянина і представника тоталітарної держави котра знищила мільйони українців. Вшанування постаті котрого є абсолютно чужим і алогічним в топоніміці міста Вінниці і загалом України, — йдеться у тексті.
Вінничанин пропонує вшанувати видатного українця уродженця Вінниччини сина і співця українського і польського народів, котрий для обох націй є визначною об’єднавчою постаттю, а його творчий доробок спільним надбанням українців і поляків. Автора легендарної пісні He Sokoły/Гей Соколи, яка є безмумнівно символом волі і боротьби поляків і українців за волю.
Наразі петиція зібрала 11 підписів з 350. Збір підписів триває ще протягом 13 днів. Підтримати петицію можна ТУТ.
Нагадаємо, вінницьке історичне товариство пропонує вулицю Москаленка перейменувати на вулицю Генерала Григоренка.
А який варіант підтримуєте Ви, долучайтесь до нашого опитування:
Підтримую вулицю Москаленка перейменувати на честь
Довідка Вікіпедії:
- Генерал Кирило Москаленко – український радянський військовий діяч, Маршал Радянського Союзу (1955), двічі Герой Радянського Союзу.
- Тимко Падура – українсько-польський поет, композитор та торбаніст. Автор низки пісень про козаків. Був співцем козаччини, популяризував український фольклор та музику.
- Григоренко Петро (1907–1987) – військовий діяч, генерал-майор, активний учасник дисидентського та правозахисного руху в 1960–1980 рр. Уродженець Запоріжчини. Учасник Другої світової війни. Обстоював права кримських татар та інших депортованих народів. За правозахисну діяльність був позбавлений військового звання і пенсії, двічі ув’язнений, у тому числі направлений на примусове психіатричне лікування за сфабрикованим діагнозом. Співзасновник Української Гельсінської групи (1976). З родиною переїхав до США, де продовжив активну правозахисну діяльність. Помер у Нью-Йорку, похований на українському цвинтарі святого Андрія (Саут-Баунд-Брук, штат Нью-Джерсі).
Варто додати, деколонізація Вінниці триває, зокрема, у площині перейменування вулиць. Наприкінці квітня перейменували шість вулиць та один парк, а наприкінці травня — ще три вулиці. Відтоді продовжувалась активна робота Ради з питань історії, культурної спадщини та топоніміки.
Історики опрацювали кілька сотень звернень від вінничан з приводу перейменування тих чи інших вулиць. Результатом цієї роботи став список, який публікує Вінницьке історичне товариство. Це 183 топоніми або ж 78 назв вінницьких площ, вулиць, провулків та проїздів.
Читайте також:
Місця, де можна порибалити та інше важливе за 22 червня у Вінниці
Цей день в історії, 23 червня. Яке сьогодні свято, традиції та заборони
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
К.Москаленко командував 38 армією 1 Українського фронту,241 с.д. якої визволила Вінницю від гітлерівців.
А запропоновані назви мають до нашого міста таке саме відношення як і правитель Гавайських островів.