Вінничанам нагадали, як економно використовувати електроенергію

Вінничанам нагадали, як економно використовувати електроенергію
  • Удари по об’єктах критичної цивільної інфраструктури продовжуються. Через тероризм росії українці залишаються без світла. 
  • Енергетики працюють та усувають наслідки, але варто зазначити, що ситуація в енергетичній системі залишається складною.
  • Вінничан просять доєднатись до боротьби на енергетичному фронті. Як це зробити — у матеріалі.

«Будь-які обмеження споживання електроенергії є наслідком пошкодження об’єктів енергосистеми російськими ракетами та дронами. Енергетики роблять все, щоб зберегти енергосистему стабільною і в українців було світло, — зазначають в Укренерго. — Будь ласка, не полишайте звички свідомо ставитись до споживання електроенергії. Особливо в години ранкового та вечірнього пікового споживання».

Поради економного використання електроенергії:

  • Слід вимикати ту техніку, якою ніхто не користується. Варто вимикати електроприлади, від’єднуючи їх від електроживлення.

Також варто залишати мінімум приладів у режимі «сон», тому що вони продовжують споживати велику кількість електроенергії.

Відео дня
  • Не слід залишати прилади, що працюють від акумулятора (наприклад, мобільні телефони), увімкненими довше, ніж потрібно для повної зарядки акумулятора. Такі заходи допоможуть не тільки заощадити електроенергію, але й дозволять подовжити термін роботи акумулятора.
  • Більшість побутових справ (прання, прасування, прибирання) варто перенести з «пікових» годин (з 17.00 до 23.00) на інший час (вдень, у вихідні, вночі (потрібно користуватись таймерами побутової техніки)). Також варто ознайомитись із переліком побутової техніки, що споживає найбільше електроенергії.

Насамперед йдеться про такі прилади: тепла підлога, сушильна машина, пральна машина, електрична духова шафа, кондиціонер, пилосос тощо.

  • Варто задуматись над модернізацією освітлення у власній оселі. Слід замінити лампи розжарювання на енергоефективні LED-лампи. Це дозволить зменшити споживання електроенергії у 10 разів. Також такі лампи мають у 5-8 разів довший термін експлуатації, у порівнянні з лампами розжарювання.
  • Варто надати перевагу користуванню енергоефективною побутовою технікою. Клас «А+++» — найбільш енергоощадний.

Використання побутової техніки класу «А» або «А+» дозволить зменшить споживання електроенергії на 30-50 % навіть порівняно з приладами класу «В».

  • Наливати в електрочайник потрібно стільки води, скільки потрібно для напою. Регулярне очищення чайника від накипу підвищує теплопровідність та зменшує його електровитрати, тому потрібно своєчасно видаляти накип. Навіть попри маленькі розміри, чайник використовує досить багато електроенергії;
  • Використовувати пральні й посудомийні машини варто лише в режимі повного завантаження.
  • При пранні, за можливості, слід встановити нижчу температуру – наприклад, 30 градусів. Це допоможе заощадити електроенергію, оскільки пральній машині не потрібно буде нагрівати воду до високої температури.
  • Варто застосовувати параметр Eco (Ecomode) Energy Saving під час використання бойлера, пральної та посудомийної машини. Це дозволить раціонально спожити не лише енергію, а й воду.
  • Для розвантаження енергосистеми варто використовувати функцію «відкладений старт» для користування технікою, яка споживає найбільше електроенергії (пральна та посудомийна машина, мультиварка, електродуховка тощо) у нічний період.
  • Потрібно регулярно проводити обслуговування електротехніки (бойлери, пральні машини, пилососи тощо). Наприклад, для ефективної роботи пилососа має велике значення своєчасна заміна або очищення пилозбірника, при роботі з наповненим контейнером витрати енергії збільшуються на 40%.
  • Варто вимикати стабілізатори напруги, якими не користуються.
  • Потрібно правильно експлуатувати холодильник. Для його розташування потрібно обрати місце, яке знаходився подалі від газової плити або опалювальних приладів, місць де є пряме сонячне проміння. Не рекомендується ставити в холодильник гарячу їжу. Продукти слід розморожувати в загальній камері холодильника.

Також слід взяти за звичку регулярно розморожувати сам холодильник. Для більшої енергоощадливості слід дотримуватись оптимального температурного режиму в приміщенні – 18-20 градусів, тому що у приміщенні, де температура досягає 30 градусів тепла, холодильник споживає удвічі більше електроенергії.

До речі, Уряд залишив незмінною вартість електроенергії для населення до кінця опалювального сезону.

 

Читайте також:

Якщо раптово вимкнули світло: рекомендації на випадок зупинки ліфта

Що робити, якщо вимкнули світло: важливі поради і як підготуватись

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (2)
  • Рита Ворожбит

    Маємо економити, аби було світло
  • Мельник Татьяна

    Правильні поради, мусимо економити

keyboard_arrow_up