«Він сам назвав пін-код»: як контролерка у Чечельнику зняла з картки чорнобильця 88 тисяч гривень
- У міліцейського пенсіонера з Чечельника, ліквідатора аварії на Чорнобильській атомній, зняли з банківської картки 88 тисяч гривень.
- Як його картка опинилася у контролерки «Чечельникводоканал»? Що каже з цього приводу жінка?
- Чому поліція не оголосила їй підозру?
- Журналіст «20 хвилин» вислухав обидві сторони конфлікту.
У міліцейського пенсіонера пана Володимира з Чечельника з банківської картки зникло 88 тисяч гривень. Чоловік інвалід другої групи. У 1986-му брав участь у ліквідації аварії на Чорнобильській станції. Нині це дає про себе знати. Чоловік хворіє. Рідні кажуть, що йому важко не тільки ходити, а й розмовляти.
Про це вони розповіли журналісту «20 хвилин».
До редакції зателефонували, щоб розповісти, як і хто ошукав пенсіонера-чорнобильця.
Почалося все з того, що одного разу рідні запитали у пана Володимира, як він знімає пенсію з банківської картки? Бо знають, що не завжди з дому виходить.
Його відповідь здивувала: чоловік сказав, що не знає де його банківська картка, припускає, що загубив її. Відділення банку про це не попередив.
З’ясувати ситуацію взявся внук-студент, коли приїхав до діда в гості з Вінниці. Він вияснив, що хтось зняв з картки майже усі кошти, а це — 88 тисяч гривень. На рахунку залишилося менше сорока гривень.
Рідні пенсіонера звернулися зі скаргою у поліцію.
Поліцейські встановили особу, яка знімала кошти. У пригоді стали камери спостереження біля банкоматів.
Що було далі?
Встановили, хто знімав гроші
Журналіст «20 хвилин» просив рідних пенсіонера надати можливість поспілкуватися з потерпілим паном Володимиром. Хотілося дізнатися, яким чином його банківська картка опинилася у контролерки «Чечельникводоканалу». Рідні стверджують, що крадіжка грошей — її робота.
Мої співрозмовники сказали, що Володимир Федорович хворіє, тому не зможе спілкуватися. Натомість вони готові поділитися інформацією, яку дізналися у поліції.
За їхніми словами, поліцейські встановили, хто і коли знімав гроші. У підозрюваної жінки вдома вилучили картку і половину суми, що зникла з картки.
Таку інформацію надали рідні потерпілого пенсіонера.
«Жінка не приховує, що це вона знімала кошти, — розповідають рідні. — Однак поліцейські дотепер не повідомили їй про підозру, вона, як і раніше, продовжує працювати. Де гарантія, що вона надалі не буде обманювати інших, так само, як це вже зробила?»
На запитання, яким чином банківська картка опинилася у чужої жінки, співрозмовники сказали, що вони самі хотіли б дізнатися відповідь на це питання.
За їхніми словами, про це знає поліція. Така інформація є у матеріалах досудового розслідування. Планують укласти угоду з адвокатом, аби той добивався повернення вкрадених грошей.
Тим часом підозрювана жінка сама розповіла журналісту, яким чином і за яких обставин у неї опинилася банківська картка пенсіонера.
Дав картку і попросив зняти кошти
Звати жінку Олена. Під час розмови з журналістом вона не приховувала, що знімала гроші. Каже, що пенсіонер сам попросив її це зробити, дав картку, назвав пін-код.
«Інакше, як картка могла б опинитися у мене, та й звідки б я дізналася пін-код, якби чоловік сам не назвав його», — говорить жінка.
На прохання уточнити, як усе відбувалося, вона розповіла таку історію.
За її словами, вона збирає кошти за воду в тому числі у пенсіонера пана Володимира. Хоча потрапити до нього на подвір’я будинку непросто. Ворота і хвіртка постійно зачинені, а за ними — великий собака. Через це отримати гроші за воду для неї постійна проблема.
«Кричи-не кричи, все одно ніхто не виходить, — говорить контролерка. — Особливо після другого інсульту, знаю, що він переніс таку хворобу, побачити господаря будинку вдається дуже рідко».
У той день вона стояла на вулиці разом з сусідами пенсіонера. Вони стали очевидцями, як не могла докричатися-достукатися до пенсіонера.
«В цей час до воріт під’їхав бус, — продовжує розповідь жінка. — З нього вийшов водій і сказав, що приїхав до дяді Володі. Пояснив, що напередодні підвозив його і той загубив у салоні буса банківську картку. Чоловік привіз її, щоб віддати. Стукали у ворота доти, поки не вийшов господар. Чоловік віддав йому карточку і поїхав, а я кажу: «Дядя Володя, треба за воду заплатити». Він дає мені картку, називає пін-код і каже, щоб пішла до банкомату, зняла всі гроші, які є, взяла з них стільки треба за воду, а решту повернула йому. Так я і зробила.
Чому не повернула?
Бо ніхто не виходив з будинку. Ні в той день, ні в наступні. Я телефонувала. Номер був поза зоною. Кричала під ворітьми, ніхто не озвався».
Звернув увагу на ще одне пояснення жінки: «Моя помилка в тому, що маю таку само картку Ощадбанку, тому, коли розраховувалася в магазині, бувало, плуталася у картках, замість своєї, розраховувалася чужою», — говорить вона.
Згадала жінка, як до неї на роботу приходив хлопець. Казав, що він онук пенсіонера Володимира. Говорив, щоб віддала картку і гроші. «Але звідки я знаю, хто він насправді, внук, чи не внук? — розповідає жінка. — Я повинна була віддати дяді Володі, Я 12 років працюю у «Водоканалі», багатьох людей знаю. Ні з ким не мала ніяких непорозумінь, а тут таке сталося».
Запитую жінку, чому не всі кошти повернула власнику?
«У мене є всі гроші, але я віддам їх тільки при свідках», — каже вона. Дивно, адже поліція половину суми вилучила, коли приходила в будинок.
Жінку підозрюють у крадіжці
Поліція відкрила кримінальне провадження за частиною 4 статті 185 Кримінального кодексу України. Стаття має назву «Вчинення крадіжки в умовах воєнного стану». За таке правопорушення передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк від п’яти до восьми років.
Досудове розслідування здійснює слідчий Бершадського відділення поліції. Журналіст зателефонував слідчому. Той відповів, що під час розслідування не має права коментувати ситуацію. Порадив звертатися до прес-служби обласної поліції.
Там відповіли коротко: «Тривають слідчі дії, вирішується питання щодо повідомлення про підозру».
Рідні пенсіонера не розуміють, що можна ще з’ясовувати. Коли жінка сама зізналася у вчиненому і не приховує, що це вона зняла кошти з чужої картки?
Читайте також:
«Він мій кумир»: вінничанин знявся у кліпі з відомим футболістом «Шахтаря» і збірної країни
«Один з наших батів справді постраждав.»: що відомо про ситуацію з «розгромом» 120-ї бригади ТрО?
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
Любов Гапонюк
Людмила
М ~ М reply Людмила
А на рахунок шахрайки, то вона хитрожопа і безсовісна. Якби хотіла, то віддала би пенсіонеру всі гроші за будь-яку ціну. Але ж ні, спокуса дорожче. Вона думала, що пенсіонер сам живе і немічний, і що він немає рідних, які взнають правду. Внук поцікавився в неї, а вона дурочку включила. Вона гроші витрачала, і включає дурочку, що плутала картки. Явно вона нічого не плутала, просто розраховувала, що ніхто й ніколи не взнає про її злодійсько-шахрайський злочин. Вона забула одну легендарну фразу: все таємне, стає явним.
Аlexandr reply Людмила
Олександр reply Людмила
Григорий Пилипенко
Украсти гроші у немічної людини - це верх цинізма!
Галина Чечкова