Відходи у струмок та на пішохідну доріжку. Як в Тяжилові карають правопорушників

Відходи у струмок та на пішохідну доріжку. Як в Тяжилові карають правопорушників
Витік рідких відходві з приватної каналізації. Фото КП «Муніципальна варта»
  • У Тяжилові вивели трубопровід з відходами просто у струмок, а каналізацію — на пішохідну доріжку. Скільки штрафу заплатять правопорушники?

Серед іншого об'єктом уваги інспекторів Муніципальної варти є чистота водойм міста. Тож щодня вартові перевіряють вінничан на дотримання правил благоустрою. 

— Є розпорядження від вінницького міського голови, яке видається на початку року щодо спільних заходів, де долучаються і представники квартальних комітетів, поліція, — зазначає начальник комунального підприємства Віталій Чигур. —  В більшості випадків знаходять правопорушення працівники муніципальної варти. Протягом року ходить, як мінімум, три мобільних групи, які виявляють все нові правопорушення.

Відео дня

Останнім часом почастішали випадки зливу рідких відходів у річку Тяжилівку і струмки, які протікають через промислові зони міста та території приватних забудов.  

Днями працівники Муніципальної варти вінницької міської ради за адресою 1-й провулок Учительський виявили факт забруднення струмка. Через самовільно влаштований трубопровід з будинковолодіння до водойми надходили рідкі відходи. Винних осіб притягнули до адміністративної відповідальності.

Також до працівників Муніципальної варти надійшла скарга, щодо порушення умов експлуатації приватної каналізаційної мережі, в результаті чого сталось витікання рідких відходів з оглядового колодязя на пішохідну доріжку по вулиці Приміська. На правопорушника склали протокол за статтею 152 КУпАП.

 — Ми щоденно обстежуємо територію приватного сектора на предмет, чи немає зливу рідких відходів з приватного сектору, — розповідає Віталій Чигур.— Періодично виявляємо подібні випадки. Саме наші вінничани виводять самочинно труби у водойми. Також виявляємо негерметично облаштовані вигрібні ями. Викопали яму, герметично зовні люк обмастили, а насправді, щоб не наймати машини для викачки рідких відходів, яму облаштували недобросовісно. Рідкі відходи потрапляють в грунт, а потім у криниці. Тому наші працівники щоденно оглядають території, опрацьовують скарги і звернення від небайдужих вінничан. 

На жаль, порушення правил охорони водних ресурсів тягнуть за собою накладення штрафу на громадян у розмірі лише до 1360 гривень.

— Найбільша проблема в даних випадках — це сума штрафів за подібні покарання, — каже керівник Муніципальної варти. — Є стаття 152 кодексу про адмінпорушення — це порушення вимог благоустрою. Вона передбачає штраф від 340 до 1360 гривень, і від об'єктів господарювання — від 850 до 1700 гривень. Звісно, за такі правопорушення це сума мала, але в нас кодекс з 1986 року не мінявся. От екологи можуть більше на такі випадки реагувати  — і суму збитків нарахувати, і аналізи проб води зробити. 

 

Читайте також:

Мор риби в районі Степашок: екологи оглянули водойму та зробили перші дослідження

Ситуація контрольована. На Вінниччині перевірили 303 проби води з водогонів

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (4)
  • Sergey Kushnirenko
    Рошену штрафи ні по чому. Водоканалу теж...
  • Sergey Kushnirenko
    У річку Вінничанку зливае постійно каналізаційні стоки водаканал та фабрика рошен. Це нікого не цікавить. Хоча поряд водозабір на масложир. Нас свідомо отруюює водоканал та рошен. Але марно комусь скаржитись при цій владі. Можу показати замасковані місця скиду. Там добряче смердить.
  • Сергей Валерьевич
    Штрафи потрібно підвищити!
  • Читач75
    "Рідкі відходи потрапляють в грунт, а потім у криниці". А те, що міська каналізація зливається у р. Південний Буг і сам же водоканал говорить про те, що очисні споруди майже не працюють через зношеність.

keyboard_arrow_up