«Листівка у 3D — крутий подарунок. Дуже класно, лежачи на дивані, відсканувати 3D-макет і тішитися тим, що вже бачили чи хочете побачити», — говорять у департаменті туризму.
Загалом ініціатива «Кишенькова країна» відтворила у своєму додатку та на листівках архітектурні надбання 24 регіонів України та Автономної Республіки Крим. У тому числі наша Вежа Артинова опинилась серед українських локацій, які відтворили на 3D-листівках. Як це працює? Вежа зображена на листівці, ви скачуєте спеціальний додаток і наводите камеру на поштівку. Вже за менш ніж хвилину на вашій долоні оживе головний символ міста у 3D вигляді. Крім того, аудіогід розповість вам коротку інформацію про пам’ятку.
Цей проект має назву «Кишенькова країна» і він започаткований компанією Skeiron за підтримки Українського культурного фонду. Ця компанія займається інноваційним оцифруванням культурної спадщини, і в тому числі доповненою реальністю.
— У 2020-му році вони у кожній області визначили по одному символічному об’єкту для візуалізації, — розповідає директор департаменту маркетингу міста та туризму Вінницької міської ради Олександр Вешелені. — Не довго думаючи щодо Вінниці, обрали головний міський символ — Вежу Артинова. Розробники приїжджали у минулому році, провели сканування Вежі і до кінця 2020-го випустили промоційний набір листівок. Його можна було отримати, зареєструвавшись, а в цьому році вже є можливість придбати цей та інші набори.
За словами Олександра Вешелені, у майбутньому в них є ідеї щодо подальшої співпраці, аби таких листівок з пам’ятками Вінниці з’явилося більше.
— Принада таких листівок ще й тому, що ви можете у деталях роздивитися ті ракурси, які звичайним поглядом не вийде побачити. За допомогою додатку нашу Вежу, наприклад, ви можете побачити у 360 градусів, — каже Вешелені. — Це класно для будь-якого туриста і для тих, хто любить своє місто. Ви можете надіслати таку листівку друзям чи родичам у будь-яку країну і людина зможе реально роздивитися цю культурну пам’ятку.
Листівку з Вежею ви можете придбати у комплекті Ukraine cards на сайті проекту. Крім вінницької пам’ятки ви зможете побачити у 3D, наприклад, Ластівчине Гніздо, яке розташоване у Криму, чи руїни Донецького аеропорту. Коштує набір 300 гривень.
Використання максимально просте: завантажте застосунок Pocket City AR (Play Market (Android) за ЦИМ посиланням, а App Store (IOS) – ЦИМ. Далі — оберіть набір листівок, який хочете переглянути і наведіть скан на листівку з набору.
За словами Олександра Вешелені, головні сувеніри Вінниці — це гастровізитівки міста: хрін, гірчиця, сало, солодощі чи, наприклад, моцарела. Детальніше про солодкі візитівки, вінницьке сало, вино, кренделі, крафтові смаколики від місцевих виробників можна дізнатися ТУТ.
— Кожен, хто побував у гостинній Вінниці і хоче забрати з собою хоча б її часточку, може купити брендовану сувенірну продукцію у креативному просторі «Артинов», — каже Вешелені.
Там продаються магніти, брендовані термокружки, термоси та листівки.
Читайте також:
Історичні будівлі у 3D: вінничани зробили віртуальні реконструкції відомих споруд
Погляньте, як усміхається Стус. Завдяки нейромережі «оживили» фото відомих вінничан і не тільки
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер