Вежа Артинова отримала «друге життя» у цифровому форматі

- Вежа Артинова, один із найвідоміших символів Вінниці, тепер має свою цифрову копію. Це важливий крок для збереження історичної пам’ятки та популяризації культурної спадщини.
Музей Вінниці та компанія Skeiron об’єднали зусилля, щоб створити детальну цифрову копію Вежі Артинова.
— Сучасні технології можуть стати на захист історії. Зокрема, отримані матеріали можна буде використовувати для проєктів планової реставрації або ж повного відновлення у разі будь-яких руйнувань, — кажуть у Музеї Вінниці.
До речі, Skeiron також зібрав п'ять цікавих фактів про Вежу:
- У 1911 році її було побудовано за проєктом архітектора Григорія Артинова як водонапірну башту. Часомір на фасаді перетворює Вежу зі звичайної технічної споруди у щось особливе та унікальне для міста, адже зазвичай годинники розташовували на міських ратушах.
- Під час Другої світової війни вежа використовувалась як спостережний пункт за ходом бойових дій. З того часу на її фасаді залишились сліди від гарматних пострілів. А після війни колишня водонапірна башта стала житловим будинком — там облаштували квартири для працівників водоканалу.
- У 1970-х роках Вежа перебувала фактично в аварійному стані. Йшлося навіть про її демонтаж. Але група архітекторів на чолі з головним архітектором Вінниці вирішили зробити її частиною існуючого меморіального комплексу. За проєктом донецького архітектора Євгена Пантелеймонова Вежу реконструювали і у 1985 році там відкрили Музей революційної та бойової слави Вінниці.
- Починаючи з вересня 2022 року на першому поверсі Вежі регулярно влаштовуються виставки Музею Вінниці. Зокрема, першим таким проєктом була виставка «Європейська площа: простір (не)пам’яті», присвячена історії громадського простору, перетвореного більшовиками на поховальну зону. Починаючи з грудня 2023 року у Вежі працює виставка «Вінниця. Україна. Незалежність», яка акцентується на локальному контексті відновлення української Незалежності.
- У жовтні 2023 року вежу диджиталізувала команда Skerion. Було зроблено 132 станцій сканером RIEGL VZ-400i. Завдяки скануванню обʼєкт зафіксували в тому вигляді, яким він є зараз, і ці дані можна використовувати для проєктів реставрації та відновлення у разі будь-яких руйнувань.
Читайте також:
У селі Лозова трактор збив 13-річну дівчину. Дитина в лікарні
На Коріатовичів Honda збила чоловіка, який переходив дорогу в невстановленому місці
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.