В Оратові своя війна. Поки земляки на фронті, у селищі не можуть поділити владу

В Оратові своя війна. Поки земляки на фронті, у селищі не можуть поділити владу
В Оратові люди вийшли захистити голову громади, кажуть, воду каламутить місцевий оліграх під прикриттям своїх покровителів з Вінниці і Києва
 • Поки земляки оратівчан зі зброєю в руках воюють з російськими окупантами, у селищі триває своя війна — за владу. Тут замінили уже п’ятьох депутатів, а їх у раді всього 26. А тепер ще й голову звільнили.
 • Селище бурлить скандалами, протестами, тривають суди… І це в той час, коли країна протистоїть жорстокому ворогу і потребує об’єднання зусиль. Чому так відбувається?

На сесії Оратівської селищної ради 29 червня нинішнього року звільнили з посади керівницю ради Галину Лошак. Голосували таємно. Перед тим вона прозвітувала про виконану роботу. Після звіту у залі вирували події з обговоренням, що тривало понад чотири години. Про це розповіла звільнена Галина Лошак у розмові з журналістом RIA/20хвилин.

Історія її звільнення почалася із «вигнання» з ради п’ятьох депутатів. Саме тих, які були готові й надалі працювати з обраною головою ради.

Тепер пані Галина хвилюється за інших людей, які підтримували її. Каже, декого з таких керівників уже попередили про те, що «підуть слідом за Лошак».

Відео дня

— Невже у нашу громаду повертаються часи репресій періоду одіозного Януковича? — говорить звільнена з посади голова ради.

Нині обов’язки голови виконує секретар Леся Ларіонова. Вона ж керівник фракції «Батьківщина» у селищній раді. Автор публікації мав намір почути її думку насамперед про те, для чого їхній фракції знадобилося відкликати з ради трьох із шести депутатів і завести інших на їхнє місце. А також поцікавитися, чим викликана необхідність усунення з посади голови ради.

На жаль, на телефонні дзвінки пані Ларіонова не відповідає. Її точку зору не вдасться відобразити у цій публікації.

Кого на кого замінили?

Ситуація із заміною депутатів в Оратівській селищній раді привернула увагу громадянської мережі «Опора». «Занадто аномальною активністю» назвали в «Опорі» таку заміну для ради, де загалом 26 обранців. Аби зрозуміти. Чому так сталося, представники ГМ приїжджали до селища, розмовляли з депутатами. Почули їх думку. А ось розмова з секретарем ради пані Ларіоновою не відбулася. За їхньою інформацією, посадовець відмовилася коментувати те, що відбувається у раді.  

Кого на кого замінили в Оратові? Галина Лошак вбачає у цьому прихований смисл. Стверджує, що замінили тих депутатів, які підтримували її на посаді і готові були й надалі працювати з чинним головою. А ті п’ятеро нових, які прийшли на заміну, як один, одностайно проголосували за її звільнення.

На початку війни в Оратівській селищній раді звільнили двох депутатів представників фракції партії «Українську стратегію Гройсмана». Спершу позбавили мандата священика Ярослава Мацюка, а невдовзі ще одного представника цієї політичної сили — Петра Сопонюка. У квітні відкликали двох депутатів від «Батьківщини» — Анатолія і Сергія Саліїв. Згодом у цій фракції в раді сталася ще одна заміна — замість Оксани Давидюк зайшов ветеран Анатолій Фень.

— Можливо, замінили на більш достойних людей?, — запитую співрозмовницю.

— Не знаю, хто може бути достойнішим, наприклад, за двох депутатів Саліїв з «Батьківщини», — говорить вона. — Вони дали найбільше голосів на виборах. До речі, заміни відбувалися не за черговістю у партійному списку. Людей «заводили» за іншими критеріями. Якими саме, про це треба запитувати у партійних лідерів. За документами, відкликали депутатів, нібито за народною ініціативою, але у виборців ніхто про це не запитував. Тому насправді виходить відбувалося це за партійною ініціативою.

Отож, під час голосування 29 червня на сесії 18 депутатів підтримали пропозицію про відкликання з посади голови Оратівської селищної громади.

Хоч голосували таємно, пересвідчитися в тому, хто і як це зробив, можна з іншого документа. Є протокол про відкрите поіменне голосування за звіт селищного голови. У документі проти кожного прізвища зазначено, хто підтримав, не підтримав, чи утримався.

Обирали виборці, а мандатів позбавили партійці

Значна частина виборців в Оратові не підтримують те, що відбувається в раді. Їм незрозуміло, як так може бути, що обирали депутатів виборці, а мандатів позбавляють партійці та ще й пишуть в документах, що зроблено це «за народною ініціативою».

— Ніколи б ми не відкликали з депутатів наших Саліїв, Анатолія і Сергія, — говорять у селі Сологубівка. — Бо це достойні люди. Вони продемонстрували це конкретними справами. Ми їх підтримували і будемо надалі це робити.

У квітні, коли «Батьківщина» ухвалила рішення позбавити мандатів Анатолія і Сергія Саліїв, люди вийшли на акцію протесту. Навіть зустрічалися з Юлією Тимошенко, але нічого їм це не дало.

Щоправда, Салії оскаржили своє відкликання у суді. Незважаючи на те, що справа ще не завершена, в Оратові уже завели на їх місце нових депутатів.

Так само оратівчани протестували проти звільнення з посади голови селищної ради Галини Лошак.

На початку зібрання, що відбувалося на площі у центрі селища, його представники пішли до секретаря ради Лесі Ларіонової. Мали намір запросити вийти до людей і пояснити, чому у такий тривожний час, як нині, тут відбувається своя війна? Секретаря не було на робочому місці, тому до людей ніхто не вийшов.

— Ми зателефонували депутатці Галині Кириленко, колишній «регіоналці», щоб вона дала свої пояснення, — розповіла автору публікації одна з учасниць акції. — Жінка відмовилася це зробити. У відповідь на таку зневагу люди почали збирати підписи за відкликання депутатки Кириленко за справжньою народною ініціативою.

Надія Балінська, староста Рожитнянського старостинського округу, пояснила, чому люди вийшли на протест: «Ми протестуємо, бо вже не витримуємо такої несправедливості. Чому нині, коли війна, коли хоронимо рідних, дітей, в Оратові можливий такий безлад? А тому, що колишні регіонали знову рвуться до влади».

Вчителька Явдокія Возна: «Під час війни, замість того, щоб зосередити свою увагу на зовнішньому ворогові, вони плетуть інтриги, з повітря придумують причини, за якими висловлюють недовіру місцевій владі. Болить серце за наших синів, які потом, проливаючи кров, відстоюють рідну землю, то ще й змушені хвилюватися за те, що відбувається тут, у тилу». Жінка повідомила, що її сина після поранення на фронті кладуть уже на п’яту операцію.

На акції було багато поліції. Дехто з учасників каже, що їх уже попереджали про кримінальну відповідальність за перекриття дороги. Хоча вони стверджують, що транспорт пропускали. По переходу ходили до того часу, поки не з’являвся автомобіль, а потім давали можливість проїхати.

Звертаюся до вас з передової

Один з учасників акції сказав, що в Оратові відкрили «другий фронт», тільки не на підтримку, а на шкоду нашим захисникам. І роблять це депутати! Тому громада має згуртуватися і зупинити дії, які ллють воду на млин ворога.

Те само пишуть з фронту у Фейсбуці земляки оратівчан. Ось фрагмент допису Віталія Гречаного: «Ми боремося тут із зовнішнім ворогом, вибиваємо його з рідної землі, а тим часом внутрішній ворог ставить до влади ворогів українського народу. І це відбувається у нас в Оратові. Хочу запитати вас, земляки. Чи за це ми проливаємо кров? Чи за це гинуть наші найкращі люди? Чого ви сидите, склавши руки? Чи ви будете мовчки спостерігати, як вами стануть керувати московські запроданці?»

Чоловік закінчує допис словами віри в те, що в громаді є патріоти, які зроблять все, щоб не було соромно перед дітьми й внуками: «Не сидіть і не мовчіть, робіть в тилу все, що можете, для нашої Перемоги!».

Депутати, ви зобов’язані звітувати

Учасниця акції Мирослава Салій написала у Фейсбуці про те, що група активістів підготувала клопотання до селищної ради  Йдеться про скликання конференції за участі депутатів, громадськості, правоохоронців, представників ЗМІ.

«У депутатів є прямий обов’язок звітувати перед виборцями, — йдеться у дописі. — Ми не хочемо нашкрябаних вами на папері пустих слів. Ми хочемо живого діалогу. Хочемо, щоб ви продемонстрували відкритість до народу і готовність служити йому, адже саме народ в демократичній країні це найвища влада».

Причиною скликання такого зібрання називають прагнення почути, чим викликано відкликання п’яти депутатів і голови ради. «Громада занепокоєна і стурбована такими діями у час війни, — пишуть ініціатори. — Не на це мають бути зосереджені зусилля влади у воюючій країні.
 

Читайте також:

«Річка була біла, пливла щука і навіть марена». Хто винен у масовій загибелі риби у Мурафі?

Один бив, а інший знімав на відео. Поліція знайшла підлітків, які побили чоловіка у Вінниці

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (4)
 • Новини Вінниці на 20хвилин

  Завжди свіжа та перевірена інформація на нашому Телеграм-каналі 👉 https://t.me/+i-ok5yoWHO0xNTQ6

 • Толик Забаштанский

  Бідні нещасні люди нігде  немає  справедливості.а кацапські виродки  виривають у них владу.
 • Анатолий Гордий

  какое  сладкое  слово   власть   круче  чем  свобода
 • Читач34

  Гляньте, як одіті люди в глибинці. Все секонд або найдешевші лахи, іноді навіть одяг ще з перестройки! Хусточки і спідниці китайські найдешевші, які є на світі. Носки чорні застірані на сірувато-жовті. А діди взагалі в моделях одягу, 20 років знятих з виробництва

keyboard_arrow_up