В Іванові під час збирання кукурудзи поліція зупинила комбайн. Чому арештували техніку?

В Іванові під час збирання кукурудзи поліція зупинила комбайн. Чому арештували техніку?
Володимир Олексюк, начальник Калинівської поліції, виїжджав в Іванів для перевірки законності збирання врожаю
  • Про арешт комбайна Нью Холланд, якого зняли з польових робіт, повідомив 20minut.ua голова ГО «Ревізія влади» Віталій Павловський.
  • Як все відбувалося і чому так сталося?

В Іванівській громаді дери банять землю. Так стверджують у ГО «Ревізія влади». Нинішній арешт техніки ще одне тому підтвердження. Подробиці інциденту розповів голова ГО «Ревізія влади» Віталій Павловський.

Прикро, що робиться це у громаді, де багато людей довіряють своєму голові Михайлу Кулику. Найбільш рейтинговий на виборах голова пан Кулик особисто прибув на поле ще до того, як на ньому з’явилася поліція.

Хлопці, для чого ви це робите?

За словами Віталія Павловського, місцеві жителі повідомили активістів, що комбайн збирає кукурудзу на полі, по якому проводиться розслідування. Дізнавшись про це, активісти вирушили на місце, щоб пересвідчитися, чи відповідає інформація дійсності. Після того зателефонували у поліцію.

Відео дня

До приїзду поліції, активісти зупинили комбайн. Невдовзі на полі з’явився голова громади Михайло Кулик. За словами Віталія Павовського, разом з ним був брат Кулика,  який, за словами місцевих жителів, має відношення до приватного сільськогосподарського підприємства.

—У розмові з нами голова фактично визнав, що збирає урожай, вирощений приватним сільгосппідприємством, — розповідає Павловський. — Але ж це земля не підприємства, і не в оренді в нього. За документами, вона значиться як пасовище. Щоправда, частину його уже розорали і роздерибанили.

Поки активісти ГО «Ревізія влади» спілкувалися з головою, його братом та іншими людьми, які прибули разом з ними, під’їхала слідчо-оперативна група, а також керівник Калинівської поліції полковник Володимир Олексюк.

—Хлопці, для чого ви це робите, ви ж знаєте, що по цій ділянці проводиться досудове розслідування? Хто вам дозволив на такому полі збирати урожай?

З такими словами звернувся один з поліцейських до місцевих.

Сам зізнався, що засівав поле

—Я їх засівав, я збираю урожай, — відповів брат сільського голови керівник ФГ «Янівське».

—Цими словами брат голови зізнався, що він засівав і збирає урожай на землі, яка йому не належить, — наголошує Павловський.

 Запитання ставив поліцейський, який проводить розслідування кримінального провадження за фактом дерибану земельної ділянки. У документах вона значиться як земля запасу, фактично є пасовищем, значна частина уже розорана і передана у приватні руки. Причому, без аукціону, без торгів…

Після розмови поліції з сільським головою Куликом техніку зняли із загінки на кукурудзяному полі і відтранспортували до Калинівського відділу поліції, поставили на штрафмайданчик.

Запитую в активістів, кому належить зернозбиральний комбайн Нью Холланд?

—Якщо брат голови стверджує, що він засівав це поле і він збирає урожай, на нашу думку, до цієї техніки має безпосереднє відношення ФГ «Янівське».

Віталій Павловський попросив керівника поліції полковника Олексюка прокоментувати, чому зняли комбайн з поля?

—На лінію «102» надійшло повідомлення про незаконне збирання врожаю, —розповів керівник поліції. — На місце виїхала слідчо-оперативна група. Зафіксувала факт роботи комбайна і збирання урожаю на кукурудзяному полі. По цій ділянці проводиться досудове розслідування, тому прийняли рішення припинити роботи, а техніку доправити на штраф майданчик.

«Ви думаєте, я так дуже хотів, щоб на мені висіло стільки землі?»

Напередодні активісти ГО «Ревізія влади» записали фрагмент розмови начальника Калинівської поліції Володимира Олексюка з мешканцем Іванівської громади Валерієм Загинаєм. Розмова відбувалася у полі, що значиться за документами пасовищем. Згідно з рішення сесії Іванівської громади, пан Загинай став власником 51 га землі. Документ датовано 20 травня 2021 року. Крім нього, ілими масивами землю передали в оренду Віктору Фаріону, ГО «Спілка власників особистих селянських господарств «Надбужжя».

25 травня укладено договори оренди, а в серпні договори зареєстрували тією ж Іванівською сільрадою.

Що відбувалося далі, Валерій Загинай повідомив під час розмови з керівником Калинівської поліції Володимиром Олексюком.

—Ви думаєте, я так дуже хотів цього? — говорить Загинай. — Чи воно мені треба, щоб стільки землі висіло на мені?Але ж казали, що це робиться заради наших людей.

За словами Загиная, через деякий час у сільській раді сказали, що треба відписати землю, яку йому передали в оренду.

На запитання, хто сказав, чоловік ніяк не хотів називати конкретних прізвищ

—У сільській раді сказали. Хто? Був там землемір, голова, — відповів чоловік.

«Привезли до нотаріуса, там була черга, поїхали до другого…»

Далі, за його словами, посадили в машину і повезли у Вінницю до нотаріуса. В одного була черга. Поїхали до іншого.

Запитують Загиная, коли це було. «Зараз точно скажу, я якраз картоплю мав копати, значить, у вересні місяці», — говорить чоловік.

На ще одне запитання, скільком людям він відписав орендовану землю, відповів, що їх було четверо чи п’ятеро.

Так Валерій Затинай підписав документ у нотаріуса, що він відчужує орендовану землю, передаючи її у приватні руки.

—Ось так в Іванові землі запасу, що значаться під номером 16.00, перейшли у приватні руки без аукціону, без торгів, зрозуміло, бюджет не отримав з цього жодної гривні, — говорить Віталій Павловський.

За поданням ГО «Ревізія влади», поліція відкрила кримінальне провадження. За інформацією ГО «Ревізія влади», сільський голова Кулик уже давав пояснення з цього приводу слідчому обласної поліції.

Чим закінчиться справа, активісти повідомлять читачів.

Чому висить номерний знак?

-Коли ми були на полі, номерний знак на комбайні був закріплений, як слід, а коли комбайн заїжджав на територію поліції у Калинівці, зверунли увагу, що він висить, - гооврить Віталій Павловський. У мене на фото є, що зі знаком було все гаразд.

Співрозмовник припускає, що могли нашвидкуруч знімати з комбайна. Каже, три гвинти відкрутили, залишився ще один. Чи не встигли, чи надійно закріплений?

-Не це важливо, важливо, чому так робили? - каже Павловський. - Чи не криється за цим невідкрученим гвинтиком щоь більше? Знак завис і запитання зависло. Надалі вияснимо у поліції, що це могло значити...

Читайте також:

«Хто б не переміг, пригощатиме картоплею по-уланівськи». За кого голосуватимуть в Уланові?

Швидка допомога та дві розтрощені іномарки. У Стрижавці сталася ДТП

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (2)
  • Анатолий Гордий

    павловский  парк ющенко  режут  ау

    Читач12 reply Анатолий Гордий

    Ми не можемо розірватися.. там вде біля 6 заяв та скарг по ОТГ Вінницької області.. всі чекають закінчення з Іванівською ОТГ.. Але ми знайдемо час і зустрінемося з відповідальними в Ющенко..

keyboard_arrow_up