Усиновлення дитини у Вінниці. Опублікували покрокову інструкцію, як це здійснити

Усиновлення дитини у Вінниці. Опублікували покрокову інструкцію, як це здійснити
Фото ілюстративне
  • Щороку 17 вересня в Україні відзначається День усиновлення. 
  • Це свято для дітей, які отримали люблячих батьків. Свято сімей, які взяли на себе відповідальність за долі дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. 
  • Скільки таких є у Вінниці? Та як в нашому місті всиновити дитину?

Станом на початок 2024 року у Вінницькій міській громаді проживає 73 тисячі 848 дітей, віком від 0 до 18 років. З них: 83 — діти-сироти, 176 дітей позбавлені батьківського піклування. 

«У сімейних формах виховання перебуває 242 дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування, що складає 93,4% від загальної кількості дітей на первинному обліку служби у справах дітей міської ради», — повідомили у службі у справах дітей.

Про це йдеться у «Програмі соцзахисту сімей з дітьми, які опинились у складних життєвих обставинах, та дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування у Вінницькій громаді на 2025-2027 роки».

Відео дня

Один із векторів роботи, який визначила для себе влада: сприяти усиновленню.

Як всиновити дитину — покрокова інструкція

Етап №1. Перша консультація. На першу консультацію ви можете записатися через портал «Дія» (Усиновлення. Реєстрація кандидатом) або прийти на прийом до працівника служби у справах дітей Вінницької міської ради.

Етап №2. Збір документів. Громадяни, які бажають усиновити дитину, подають до служби у справах дітей заяву та наступний пакет документів:

Термін перевірки працівником служби у справах дітей поданих документів на відповідність законодавству – п’ять робочих днів.

Етап №3. Перевірка умов для проживання. Обстеження працівниками служби у справах дітей житлово-побутових умов – впродовж п’ять робочих днів після перевірки документів.

Етап №4. Навчання майбутніх батьків. За направленням служби у справах дітей громадяни проходять курс навчання в обласному центрі соціальних служб. Навчання є обов’язковим, крім випадків, коли заявники є родичами дитини, її опікунами/піклувальниками, прийомними батьками чи батьками-вихователями.

На навчання направляє служба у справах дітей. Тривалість курсу – 72 навчальні години, зазвичай це 10 занять. По завершенні громадянин отримує довідку про проходження навчання з рекомендаціями щодо кількості, стану та віку дітей, яких він може усиновити.

Етап №5. Надання статусу кандидата. Служба у справах дітей впродовж 10 робочих днів розглядає питанням про можливість заявників бути усиновлювачами та готує відповідний висновок. У разі надання позитивного висновку ставить заявників на облік кандидатів в усиновлювачі.

Етап №6. Ознайомлення з інформацією про дітей, яких можна усиновити. Служба у справах дітей ознайомить вас з анкетами дітей, які в них є на обліку, і можуть бути усиновлені з урахуванням отриманих рекомендацій. Також інформацію про дітей, які підлягають усиновленню, можна знайти через сторінку «Діти» Мінсоцполітики.

Етап №7. Знайомство та встановлення контакту з дитиною. Якщо дитина проживає в іншій області (районі, місті), то працівники служби у справах дітей дають кандидату направлення до тієї служби у справах дітей за місцем, де проживає дитина. І вже та служба допомагає організувати знайомство з дитиною.

Перше відвідування закладу/ДБСТ/ прийомної сім’ї та зустріч кандидата з дитиною відбувається за участі працівника служби у справах дітей. Термін дії направлення на встановлення контакту з дитиною – 10 робочих днів. Але за необхідності термін може бути подовжений ще на 10 робочих днів.

Етап №8. Підготовка документів дитини. Після встановлення контакту кандидати в усиновлювачі звертаються до служби у справах дітей за місцем проживання/перебування дитини із заявою про бажання усиновити дитину.

Служба упродовж 10 робочих днів з’ясовує, чи згодна дитина на усиновлення, готує проект висновку про доцільність усиновлення та відповідність інтересами дитини. Після завершення передає пакет документів про дитину кандидатам в усиновлювачі.

Етап №9. Судова процедура усиновлення. Кандидати впродовж одного місяця мають звернутися з відповідною заявою до суду. Суд відбувається за місцем фактичного проживання дитини. Тривалість – від 2 до 6 місяців.

Етап №10. Оформлення нових документів дитини. Відділ ДРАЦС за місцем проживання усиновлювачів оформлює нове свідоцтво про народження дитини. Тривалість – від одного дня до місяця.

Вже після усиновлення відбувається нагляд за умовами проживання і виховання усиновлених дітей, які проживають на території України, здійснюється службою у справах дітей за місцем проживання усиновлювачів до досягнення дітьми 18 років.

Вінниця надасть матеріальну підтримку

Крім просвітницької роботи та організації заходів з пропагування усиновлення вінницька влада обіцяє кошти усиновлювачам. На наступні три роки —  2025 – 2027 роки — обіцяють, щорічно, профінансувати такі заходи:

Повністю ознайомитись з Програмою соцзахисту дітей-сиріт, дітей, позбавлених сімейного піклування, сімей з дітьми, які опинилися в складних життєвих обставинах можна за цим посиланням.

 

Читайте також:

Ковід у дітей — як не пропустити ускладнення, розповідає педіатр

«Мене примусово утримують на Локомотиві, прошу про допомогу» — що про затримання інтерна кажуть в ТЦК

Порівняли зарплати у Вінниці та сусідніх містах: як вони змінилися за останній рік

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (1)
  • Vasya Polosatiy

    Беру,трьох одразу

keyboard_arrow_up