Українців закликають економити електроенергію. ПОРАДИ

Українців закликають економити електроенергію. ПОРАДИ
  • Станом на 16.00 українці вже перетнули поріг вечірнього максимуму споживання за вчорашню добу.
  • Укренерго закликає українців вимикати потужні електроприлади з 16.00 до 23.00.

Літо. Спека. У будинках активно гудуть кондиціонери, а на моніторах диспетчерів «Укренерго» стрімко росте показник споживання.

На сьогодні Диспетчерський центр Укренерго не прогнозує відключень, але наголошує на необхідності зменшити споживання електричної енергії у вечірні години доби. 

«Щоб забезпечити такий різкий зліт попиту, має зрости виробництво електроенергії. Але можливості електростанцій зараз обмежені. Багато енергоблоків теплових та гідроелектростанцій не працюють через пошкодження або зупинені для проведення ремонтів. Також на кількох атомних енергоблоках тривають планові ремонти, необхідні для їх активної експлуатації взимку», — зазначають у компанії.

Кожен з нас здатен допомогти енергетикам, прямо зараз зменшивши споживання. Ось кілька рекомендацій.

  • У вечірні години (з 16.00 до 23.00) намагайтесь не використовувати кондиціонер. Або використовуйте його в енергоефективному режимі, не охолоджуючи кімнату нижче 23˚C. Включайте режим “sleep” для підтримки комфортної температури.
  • Перенесіть використання потужних пристроїв (пральної машини, бойлера) на нічний час. Використовуйте їх почергово, щоб розподілити навантаження.
  • За можливості, зменшіть з 16:00 до 23:00 користування електрочайником та праскою. Або завжди набирайте води стільки, скільки треба для приготування чаю саме в цей момент.

Нічний тариф залишається

Міністр енергетики Герман Галущенко запевнив, що нічний тариф залишається. Він діє в період з 23:00 до 07:00 та оплачується за ставкою вдвічі нижчою. Тобто:

  • з 23.00 до 07:00 — 1,32 грн/кВт-год
  • з 07.00 до 23:00 — 2,64 грн/кВт-год

Це дає змогу заощадити на сплаті. Наприклад, якщо сім'я споживає 400 кВт-год електроенергії на місяць, то з 1 червня буде сума трохи більше 1050 гривень.

Якщо половина цього обсягу переноситься на ніч, то за наявності двозонного лічильника треба буде сплатити близько 790 гривень. А це економія 260 гривень на місяць.

Досягти такої економії можна, якщо включати енерговитратні прилади у нічний час. Але особливо нічний тариф вигідний тим, у кого електричне опалення. 

Що потрібно для підключення нічного тарифу?

Нічний тариф доступний для тих, у кого встановлено двозонний лічильник. Його можна купити самостійно або у свого оператора мереж.

У середньому вартість такого лічильника у діапазоні 1500–3000 гривень.

При установці двозонного лічильника обов’язково укладається двотарифний договір із постачальником електроенергії.

Для цього потрібно:

  • подати заяву до обленерго або його структурного підрозділу на встановлення двозонного лічильника (при собі мати паспорт, ІПН та договір з постачальником);
  • отримати новий договір та рахунок;
  • сплатити встановлення лічильника;
  • віднести лічильник для параметризації (програмування);
  • протягом 14 днів представник постачальника замінить лічильник.

Як зручно перенести споживання електроенергії на ніч без втрати комфорту?

Існує спосіб перенести роботу побутових пристроїв на нічний час, таких як обігрівач, бойлер, пральна та посудомийна машини, хлібопічка, мультиварка та інші.

Зазвичай, сучасна техніка має функцію відкладеного запуску, яка дозволяє налаштувати автоматичний старт після 23:00.

Також існують «розумні розетки», які забезпечують автоматичне включення та вимикання приладів в заданий час. Достатньо просто підключити пристрій до такої розетки і налаштувати години роботи.

Такими способами ви зможете зручно перенести споживання електроенергії на нічний час, не обмежуючи себе в комфорті.

 

Читайте також:

Магнітні бурі у липні 2023: календар небезпечних дат та як вберегти здоров'я

У Вінниці відновили безкоштовні курси української мови. Як долучитися

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (1)
  • Читач
    завжди набирайте води стільки, скільки треба для приготування чаю саме в цей момент.

    -- ви реально думаєте, що півлітра води спасе країну?!

keyboard_arrow_up