Вінницька волонтерка з багаторічним досвідом Юлія Дякун вирішила відкрити кризовий центр «Ми поруч», аби допомогти вагітним та жінкам з дітьми, які опинились у складних життєвих обставинах.
— Якщо все буде гаразд, то 18 січня 2021 року у Вінницьких хуторах ми відкриємо приватний центр, — розповідає Юлія Дякун. — Я часто отримувала запити від жінок з дітьми, які опинились у скрутному становищі, наприклад, їх вигнав чоловік, або у сім’ї є проблеми з алкоголем, і їм немає куди піти, немає де жити. Раніше направляла такі сім’ї до інших волонтерів, влаштовувала їх у «Дім матері» або шукала житло, але це все було хаотично. Крім того, у вже наявних кризових центрах не завжди є достатньо місця, тому ми з сестрою Євгенією Бєлко вирішили створити свій заклад. У нас є бажання, сили і можливості допомогти вагітним жінкам і мамам з дітками.
Головною місією кризового центру буде не лише забезпечити житлом, а й допомогти жінкам змінити їхнє життя.
— Коли жінка захоче потрапити до нашого центру, ми будемо проводити з нею співбесіду, будемо запитувати, чи хоче мама змін, чи готова працювати, аби покращити своє життя і життя дитини, — пояснює волонтерка. — Ми направимо їх до лікаря, бо трапляються ситуації, коли мама навіть не підозрює про хворобу, свою або дитини. Вже у самому кризовому центрі їм будуть допомагати психолог і юрист. Також будемо співпрацювати з соціальною службою.
— Для кожної родини будемо розробляти індивідуальний план виходи з кризової ситуації, щоб жінки зрозуміли, як їм надалі забезпечувати сім’ю, — каже Юлія Дякун. — Якщо у них був якийсь фах, то його можна поновити й актуалізувати знання. Якщо ж жодної професії немає, то допоможемо освоїти щось просте. Подивимось, до чого у мами є нахил і запропонуємо, наприклад, спеціальні курси. Далі будемо шукати роботу. І лише коли вона пропрацює мінімум місяць, отримає заробітну платню, якої вистачить для нового житла — тоді будемо прощатися.
Щобільше, впродовж наступних трьох-шести місяців фахівці з кризового центру будуть продовжувати спостерігати за сім’єю, аби пересвідчитись, що все гаразд.
Загалом у кризовому центрі «Ми поруч» зможуть жити до 10 сімей. Зараз у будинку триває ремонт, а волонтери й небайдужі люди допомагають з облаштуванням.
— Будинок, де буде центр, — великий, двоповерховий. Спочатку ми заїдемо лише на перший поверх і продовжимо ремонтувати другий. На першому поверсі є місце приблизно для п’яти сімей. Ми хочемо, щоб у всіх було трохи власного простору, щоб кожна жінка мала кімнату, де зможе побути наодинці зі своїми дітьми. Також там передбачена кімната для занять з психологом, невелика ігрова і, зрозуміло, кухня, їдальня та вбиральня, — перераховує волонтерка. — На другому ж буде навчальний центр і три великі кімнати. Ймовірно, там житимуть мами, у яких багато дітей. Але остаточно це вирішимо вже після ремонту.
За її словами, власник будинку надав їм 11 ліжок з матрацами, два холодильники, дві мікрохвильовки, дві плити й одну пральну машину.
— Ще одну пралку докупили ми. Зараз займаємось меблями. Зрозуміло, нічого зайвого не купуємо, але вже замовили шафи у коридор і у кімнати й приліжкові тумбочки. Ще потрібно зробити кухню, — ділиться планами пані Юлія. — Поки що ми не отримуємо якоїсь вагомої системної підтримки, але вже зібрали 40 тисяч гривень від небайдужих людей. Також є люди, які готові передати нам речі, дитячі ліжечка, постіль, посуд. Ще ми звертаємось по допомогу до волонтерів і подаємось на гранти, бо щомісячні витрати на центр справді великі. А крім оренди будинку, квартплати й зарплати для працівників, потрібно купувати продукти, побутову хімію, ліки, витрати на транспорт, канцтовари для дітей і тому подібне.
Дізнатися більше про потреби центру й необхідну допомогу можна на особистій facebook-сторінці Юлії Дякун.
Автор: Дарина ДІДИК
Читайте також:
Вінницькі поліцейські затримали чоловіка, якого підозрюють у вимаганні грошей
«Це наш козятинський камамбер», — каже власник козиної ферми, який виготовляє вишукані сири
В Україні затвердили нові правила руху для людей на візках: де можна їздити
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 37 від 11 вересня 2024
Читати номер
Вікторія Грабова-Нітішевська