У Вінниці зʼявився другий храм УГКЦ: де він знаходиться і коли можна приходити на службу

- У місті відкрили новий греко-католицький монастир. Відтепер це друге місце у Вінниці, де греко-католики можуть збиратися на молитву. Що про нього відомо?
В останній день весни, 31 травня, у Вінниці освятили новий монастир імені слуги Божого патріарха Йосифа Сліпого та монастирського храму Святого Йосифа Обручника.
Монастир розташований на вулиці Міцкевича, 26, в районі авторинку. У ньому зараз проживають троє монахів, і він відкритий для всіх охочих. Щосуботи та щонеділі тут відбуватимуться богослужіння, на які запрошують вірян.
— Монастир УГКЦ у Вінниці — це не щось нове. Це продовження історії, яка в нас уже була, — розповідає настоятель отець Антоній Вацеба. — Ще в XVII столітті у Вінниці діяв чоловічий греко-католицький монастир, а пізніше діяв й жіночий монастир. Тобто свого часу у нас одночасно функціонувало два греко-католицькі монастирі. На жаль, коли на наші терени прийшло російське православ’я, ці монастирі знищили.
Після цього історія греко-католиків у місті не зникла. За радянських часів, коли духовенство УГКЦ переслідували, частину священників засилали до Сибіру. Після повернення їм не дозволяли прописуватися на Заході країни, куди вони прагнули потрапити, тож багато хто осів на Хмельниччині та Вінниччині.
— У Вінниці деякі монахи проживали підпільно ще з 1957 року. Вони молилися у приватному будинку по вулиці Крутий Узвіз 9 аж до 1990-х, коли Церква вийшла з підпілля. Саме ці монахи згуртували громаду греко-католиків і збудували перший у місті храм на Київській, — продовжує отець Антоній.
Новий же монастир і храм імені святого Йосифа Обручника має стати місцем молитви та духовного зцілення. Чернецтво Згромадження Воплоченого Слова, включно з вінницьким, має п’ять монастирів в Україні.
— Ми служимо на парафіях, займаємося з молоддю, дітьми, проводимо катехизацію, працюємо у школах. Також допомагаємо в геріатричному пансіонаті та у в’язниці, — каже настоятель. — Маємо два літні табори — один при храмі для дітей, другий — наметове містечко для підлітків. Прагнемо виховувати не лише у християнському дусі, але й у національному. Бо держава, яку ми маємо, — це дарунок від Бога, і маємо її цінувати.
На думку отця Антонія, поява ще одного греко-католицького храму у Вінниці є важливим кроком не лише з релігійної, але й з духовно-морального погляду.
— Церква — це осередок морального вишколу. Зараз непрості часи, війна руйнує основи моральності. Віра в такий час — життєво необхідна, бо вона підтримує наш моральний і національний дух. Українська Греко-Католицька Церква завжди була державотворчою. Ми хочемо допомагати людям бути сильними духом і свідомими громадянами.
Читайте також:
Ліміти на перекази, мобілізація, тарифи. Що зміниться для вінничан у червні?
Чим годують в ЗСУ? Оглянули вміст добового сухого пайка для військових
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
-
Серёжа СерёжаЧим більше церков тим тупіші люди!!!!
-
Юрий ЖивагоЯке щастя привалоло. Відкрили поповнік.
-
Читач98Що у лісі здохло? Як це не про цькуваня ПЦУ проьи УПЦ? Аж здивували! СБУ трохохи вправило мізки редакції, нарешті.