У Вінниці через тепловізор перевіряють житлові багатоповерхівки

- У Вінниці провели енергоаудит житлової багатоповерхівки на Космонавтів.
- Мешканці багатоповерхівки бажали дізнатися, що потрібно зробити, аби уникнути тепловтрат.
З настанням перших морозів у Вінниці стартував енергоаудит житлових будинків. Спеціалісти департаменту відновлення та розвитку Вінницької міської ради перевіряли місця найбільших тепловтрат у багатоповерхівці на проспекті Космонавтів, 59.
Через спеціальний пристрій — тепловізор — оглянули зовнішні стіни будинку та інженерні мережі.
Як розповіла директорка департаменту відновлення та розвитку міськради Ольга Ремешевська, такі заходи необхідно проводити для того, щоб оптимізувати витрати енергії.
«Вінницька громада прагне до вищих стандартів, зокрема в контексті майбутнього вступу України в Європейський Союз. Тож покращення енергоефективності — а це одна з основних складових енергетичної політики ЄС — допоможе нам зменшити свій вплив як на довкілля та клімат, так і на споживацькі звички. Такі заходи, як енергоаудит, допоможуть визначити джерело тепловтрат і місцеві мешканці зможуть об’єднатися, щоб вирішити цей виклик», — розповіла Ольга Ремешевська.
Провели відповідні роботи з енергоаудиту на запит від мешканців багатоповерхівки. Як зауважив уповноважений по будинку Олег Шаповалов, він та його сусіди бажають дізнатися, що потрібно зробити, аби уникнути тепловтрат.
«Ми звернулися в міськраду заради того, щоб створити комфортні умови для життя. Це будинок старий, з 1982 року тут не проводився ремонт швів, вони пропускають тепло і ми це особливо відчуваємо в холодний період року. Як тільки дізнаємося результати аудиту, одразу будемо вирішувати, як діяти далі», — запевнив Олег Шаповалов.
Начальниця відділу енергоменеджменту та безбар’єрності департаменту відновлення та розвитку міськради Вікторія Яворовенко додала, що за результатами енергоаудиту фахівці сформують рекомендаційний звіт, де будуть відображені не лише наявні недоліки в частині енергоефективності, а й шляхи їх вирішення.
«Усунувши недоліки, мешканці будинку зможуть також суттєво заощаджувати, адже впровадження енергоефективних заходів — шпарування швів, утеплення даху чи встановлення енергозберігаючих вікон вплине на платіжки за комунальні послуги», — сказала Вікторія Яворовенко.
Читайте також:
У Вінниці дітям проводять операції за інноваційною методикою Nuss-Park
Медзаклади можуть обмінюватися документами з військовими частинами і ТЦК
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
-
Мар'яна ПаламарчукНепогано
-
NextНайбільша кількість багатоповерхових будинків у нашій країні була споруджена ще в 60 – 70 роках. Панельні та цегляні будинки будувались взагалі на 80 – 100 років. Штучно утворені різні департаменти ВМР, та різні Вікторії Яворовенко, однозначно цього не знають, а тому рекомендують дурницю замість реальної перебудови.Natasha Makarova reply Nextони отлично знают, что "рекомендуют". Они же дома, где ничего десятками лет не делалось, с балансов посписывали без любых обязательств по сути. Только почему-то в статье не указано, что услуга не бесплатная и далеко не дешевая, но при этом деньги из кармана вынимать за нее и дальнейшие действия опять таки исключительно жильцам - профит для местной власти 100%, никаких затрат (тепловизор же не за свои личные покупали, а за бюджетные). "Забота" нынче - она такая.