Про це сьогодні, 7 квітня, розповіли на прес-конференції лідери обласного осередку радикальної партії. Вони зібрали пресу, щоб відповісти на звинувачення свободівців, які поставили радикалам у вину провал проекту рішення про прийняття звернення до керівництва держави про звільнення політв’язнів.
Насправді депутати від партії Ляшка проголосували «за». Тільки троє утрималися, в тому числі, лідер франції Сергій Кривешко. Він пояснив це так: у списку політв’язнів лише троє вінничан, й він вніс пропозицію щодо залишення в ньому лише трійці вінничан (активних учасників Революції гідності у Вінниці Юрія Павленка, Януарія Шостака і Михайла Сіранчука), але пропозицію фракції радикалів не врахували, тому він не проголосував ні «за», ні «проти». Мовляв, він не проти висловити підтримку політичним в’язням у принципі, але не за список якихось незрозумілих людей.
Серед невінничан, доречі, 50-тим був вказаний Геннадій Корбан – бізнесмен і політик, якого генпрокуратура звинувачує у створенні організованої злочинної групи та ще ряді злочинів.
- Якщо голосуємо, значить маємо нести відповідальність. А ми не можемо нести відповідальність за тих, хто, можливо, вчинив злочин чи ще виявиться, що вони є агентами ФСБ, - говорив Віктор Качур. – Ми пропонували тих, кого можна пов’язати з політикою. В цьому списку є люди, яких звинувачують у вбивстві.
Ось повний список із проекту рішення, голосування за яке стало скандальним і завершилося демонстративним виходом із зали засідань ряду депутаттів:
Є у переліку з 50 людей, яких депутати могли назвати політичними, й вінничанка Віта Завіруха. Але, як розказали представники партії Ляшка, її кримінальна справа про вбивство правоохоронців у Києві вважається активістами не політичною, а суто «кримінальною». Її номер ніхто з людей, які спостерігали за сесією з балкона, не обвів, коли депутати попросили поради, кого залишити у списку.
На прес-конференцію Віктора Качура, Сергія Кривешка і Антона Бойдаченка прийшло кілька активістів. Був і Михайло Сіранчук, який сказав, що його завтра судитимуть за участь у акції протесту 6 грудня 2014 року так само, як вже засудили 1 квітня Юрія Павленка.Михайло Сіранчук сказав, що його завтра судитимуть так само, як вже засудили Юрія Павленка
Жінка, що прийшла із Сіранчуком сварилася з депутатами. Їй довелося кілька разів пояснювати, хто голосував «проти» політв’язнів, а хто віддав голос «за».
- Ну, що ж ви такі зазомбовані Фейсбуком! – звертався до активістки Віктор Качур. – Ми не голосували «за». Чому ви не маєте претензій до осередків інших партій, чиї депутати дійсно голосували проти?
- Маємо до всіх претензії, - відповідала жінка.
Насправді рішення, яке двічі ставили на голосування й все одно не просунули, має суто декларативний характер. Воно не означає автоматичного звільнення Хорта, чи зняття звинувачень із Сіранчука, або припинення розшуку Януарія Шостака. Депутати цим рішення могли тільки показати свою позицію. Так би мовити, висловити підтримку конкретним людям, яких вони вважають політичними в’язнями.
На наступній сесії можуть винести на голосуватимуть інший проект, зареєстрований вже не свободівцями, а головою франції обласного осередку Радикальної партії. У цьому списку вже не буде нікому невідомих людей, що не мають відношення до Вінниці. Сергій Кривешко запропонував залишити вищеназваних трьох учасників Революції гідності у Вінниці.
Читайте також:
Сесія облради почалася зі скандалу про політв'язнів
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 19 від 7 травня 2025
Читати номер