«У Сєвєродонецьку та навколо нього все горить». Перші шпальти світових ЗМІ про війну росії в Україні

«У Сєвєродонецьку та навколо нього все горить». Перші шпальти світових ЗМІ про війну росії в Україні
  • Прем'єр Великої Британії закликає союзників посилити підтримку України. Борис Джонсон закликає Францію та Німеччину посилити свою підтримку України на саміті НАТО, і не допустити, щоб Зеленський був втягнутий у «дерьмову» мирну угоду. Він побоюється, що західні союзники зазнають «втоми від війни», оскільки російське вторгнення наближається до п'ятого місяця і хоче переконати союзників не здаватися.

  • Німецька зброя для України: секретність знята. Уряд Німеччини вперше оприлюднив детальний перелік поставок зброї в Україну.

  • А євреї, які залишилися в Україні? Деякі євреї залишаються в Україні, бо не хочуть залишати своїх померлих родичів, не знаючи, що може принести майбутнє, сказала біженка з Маріуполя Аліза на конференції.

Велика Британія

Місто готується до приходу путінських військ

На лінії фронту на сході України жителі Северська чекають неминучого наступу росіян не лише з гідністю та покірністю, а й із непохитною рішучістю. В універмазі на околиці Северська прилавки в основному порожні, а запаси, що виснажуються, продаються власником за непридатними цінами потребуючим покупцям. Місцеві мешканці час від часу збираються на ганку, щоби обмінятися новинами. Це непомітна будівля, що не має стратегічного значення, але вона часто зазнає обстрілів з боку росіян. Причина цих атак?

Ігор Клименко показує на український прапор, що розвівається на даху.

Мінометні снаряди зі свистом проносяться повз магазин з того часу, як він підняв прапор. «У них у повітрі дрони, впевнений, що вони це бачили. Деякі люди тут просили мене зняти його, але я не збираюся. У будь-якому разі вони погано стріляють, вони постійно промахуються, — каже він, вказуючи на ями в полі позаду.

Небагато будинків у Северську уникли атак росіян. Це невелике містечко, розташоване далеко від основних міських центрів, знаходиться на лінії фронту на сході України і знаходиться на лінії вогню з того часу, як Володимир Путін наказав про лютневе вторгнення.

Северськ прямо на шляху російських військ, якщо їм вдасться захопити міста-побратими Лисичанськ та Сєвєродонецьк.

Він розташований на головній дорозі, що сполучає столицю Донбасу Краматорськ через стратегічне місто Бахмут із Сєвєродонецьком, відстань до якого становить 15 миль. Усі три мости через річку Северський Донецьк у Сєвєродонецьк зруйновано. Сотні мирних жителів залишаються у пастці на хімічному заводі «Азот» у місті, і тепер втеча вважається неможливою. Там же в оточенні перебувають українські солдати, які чинили опір вимогам Кремля здатися.

Є глибоке побоювання, що те, що відбувається з Сєвєродонецьком, може стати похмурим повторенням трагедії у Маріуполі — з полоненими військами, депортацією мирних жителів до Росії та залишеним містом у руїнах.

Жителі, що залишилися у Северську, готуються до атаки. Вже є багато свідчень страждань, завданих місту. Зруйнована школа, яка використовувалася як притулок, у якій внаслідок бомбардування загинули п'ятеро людей. Вдома пошкоджено внаслідок ракетного удару, внаслідок якого загинули ще троє. Їдкий дим заводу, на якому в результаті обстрілу було підпалено сільськогосподарське насіння.

Місяц вже немає ні газу, ні електрики, ні води. Доставка допомоги відбувається нерегулярно через артилерійський обстріл дороги, а через відсутність інтернету та телефонного зв'язку важко дізнатися, коли і де відбуватиметься роздача. Міська лікарня, позбавлена ​​електрики і зазнає крайньої нестачі ліків, перетворила свій підвал на притулок. Близько половини населення з 11 000 людей залишили місто, але інші сповнені рішучості вистояти.

«Ми не біжимо, як ті щури: ми залишаємось. Це наш дім, наша країна; це Україна, а чи не Росія. Це ніколи не зміниться», — заявляє Ірина біля будинку, що згорів. «Вони намагаються всіх вигнати звідси, [а] вбити тих, хто залишається. Вони спустошують це місце.

Коли вона каже, на задньому плані часто чути вибухи. Чимало кварталів постраждали від прямих влучень, а мешканці проводять час у бункерах під будинками, які поділені на спальні камери. Вони збираються на вулиці вдень, коли настає затишшя у бойових діях, щоб поспілкуватися — їдять їжу, приготовану на відкритому вогні, збудовану з дров зрубаних дерев, — і по черзі відвідують людей, які надто хворі чи немічні, щоб піти чи виїхати з дому.

Ми знаємо, що росіяни близько. Лисичанськ близько, Сєвєродонецьк через річку. Тому бою тут не уникнути», — каже 67-річна Алла Оленейк, чий будинок став непридатним для проживання після ракетного удару.

«Путін хоче Донбас, ми це знаємо. Ми чули, що в Європі є лідери, які хочуть покласти край війні, якщо Україна віддасть цю територію росіянам», — каже вона. «Але ми живемо тут і ми не готові просто так віддати свою землю чи стати росіянами. Як вони можуть очікувати, що ми приймемо їх після того, як вони поводилися, вбиваючи і руйнуючи?»

Сергій Кіценко хоче показати мені місце руйнувань неподалік – підірвано дитячий садок, де він ледь не загинув. «Я проходив повз і почув літак - він був низьким і все ближче і ближче. Відчув, що зараз щось станеться, і побіг, але таке, що я зрозумів, це бомба і те, що мене кинули на землю. Наче хтось схопив мене і кинув.

«Погляньте на це», — каже він, стоячи поряд з лійкою глибиною 10 футів і шириною 15 футів, до якої потрапила бомба. Це місце використовувалося як притулок. На щастя, це сталося вдень і нікого не було. Росіяни могли б сказати, що тут були наші солдати, але ми ніколи їх тут не бачили; ніхто не був поранений чи вбитий». Він додає: «Дивно думати, що колись ми жили у світі з Росією».

Знаки зв'язків, які пов'язували багатьох, можна побачити постійно в Сіверському. Листи в будинку, зруйнованому бомбардуванням, від родичів із Петербурга; меморіал воїнам із міста, які загинули на службі Радянської Армії в Афганістані.

Олексій приїжджає мотоциклом, поки місцеві говорять. Він у формі прикордонника у день вшанування своїх сил – він сповнений рішучості відсвяткувати. 

«Ми знаходимося на війні, але я відчуваю, що маю це зробити», — каже він. «Я довгий час служив у прикордонних військах; На той час у мене з'явилося багато друзів. Деякі з них померли.

Олексій показує первозданний стан своєї парадної шапки, яку вперше вдягнув, коли Україна ще була у складі СРСР. «Ми намагаємось підтримувати традиції. Я з Сіверська і зустрічався тут із колегами та друзями. Я не знаю, як буде далі; ми живемо у скрутний час, і буде ще важче. Піде більше людей», — каже він.

Марина Оленюк каже, що хотіла б виїхати зі своїм 10-річним сином, який боїться навколишнього обстрілу та насильства. «Більшу частину часу він проводить у підвалі. Він дуже зачепить те, що відбувається, і відчайдушно хоче, щоб ми втекли, але у нас є велика проблема», — каже вона.

Проблема в тому, що робити з приблизно 40 кішками та собаками, яких вона доглядала. Вони належали тим, хто втік із міста, деякі з них із сусідньої будівлі, яка зараз перетворилася на купу щебеню. Вона просить сина вийти та поговорити. «Мені тут не подобається... всі мої друзі роз'їхалися, мені нема з ким поговорити. Весь час бомби. Це стає дуже страшним», — каже він.

Десь поряд падає мінометний снаряд. Хлопчик тікає до свого притулку, до притулку.

«Я мушу щось зробити; це йому зовсім не на добро, — каже Оленюк, похитуючи головою. Через кілька днів благодійна організація із захисту тварин, з якою зв'язалася The Independent, перевезла тварин. Оленюк їде із сином до родичів, подалі від лінії фронту.

Інші жителі Сіверска залишаються. «Ситуація погіршуватиметься, а не покращуватиметься — ми це знаємо», — каже Кіценко. Але ми зробили свій вибір. Ми цивільні, а не солдати, я знаю. Але це наша домівка, і ми зайняли тут свою позицію по-своєму».

Борис Джонсон закликає Францію та Німеччину посилити свою підтримку України наступного тижня, і не допустити, щоб Володимир Зеленський був втягнутий у «дерьмову» мирну угоду. Прем'єр-міністр побоюється, що західні союзники зазнають «втоми від війни», оскільки російське вторгнення наближається до п'ятого місяця. Оскільки російські вторгнення наразі зосереджені на сході України, є побоювання, що президент Зеленський буде змушений відмовитись від землі та шукати миру.

Але Джонсон має намір використати зустрічі з іншими світовими лідерами на G7 у Німеччині та зустріч НАТО в Іспанії наступного тижня, щоб переконати союзників не здаватися.

Високопоставлене урядове джерело сказало: «Йде велика боротьба за те, щоб дати Зеленському простір і запевнення в тому, що якщо він хоче триматися і не погоджуватися на лайновий світ, у нього буде достатньо… моральної та практичної підтримки.

«Якби Зеленський обернувся і сказав: «Ми не можемо терпіти біль, втрати», якби він дійшов такого висновку, Борис би його підтримав. Але чого він не хоче, так це того, щоб Зеленський поступився, коли він цього не хоче, бо відчуває, що він не має моральної чи політичної підтримки».

Джонсон встановив тісні робочі відносини із Зеленським після вторгнення у лютому, розмовляючи з ним кожні кілька днів і здійснивши дві поїздки до Києва.

Прем'єр-міністр сподівається надати довгострокову підтримку Україні, у тому числі надати військову техніку та передати розвідувальні дані Великобританії, щоб допомогти Україні в її зусиллях з опору.

Він і його міністри говорять про те, щоб треба зробити «голки дикобраза жорсткими», тобто озброїти Україну таким чином, щоб вона більше ніколи не зазнала вторгнення. Але є побоювання, що Франція та Німеччина, які мали тісніші зв'язки з Росією, ніж із Великобританією, можуть сприяти укладенню помилкової мирної угоди.

Еммануель Макрон, президент Франції, продовжує підтримувати зв'язок із Володимиром Путіним після вторгнення, стверджуючи, що це може допомогти знайти вирішення конфлікту.

Олаф Шольц, канцлер Німеччини, зайняв жорсткішу позицію, ніж його попередниця Ангела Меркель, включаючи збільшення витрат на оборону та скорочення імпорту енергоносіїв із Росії.

Німеччина, як і раніше, значно більше залежить від російської нафти і газу, ніж Великобританія, і німецьких офіційних осіб неодноразово звинувачували в затримках із ухваленням санкцій.

Високопоставлене джерело в уряді сказало про пана Джонсона: «Він побоюється, що настає сильна втома від війни».

Багато дискусій на двох міжнародних зустрічах буде присвячено вторгненню в Україну, тому, як західні союзники мають продовжувати реагувати, та ширшому впливу на світову економіку.

Очікується, що Зеленський відвідає G7 віртуально....

Кампанія, що починається восени, спрямована на підвищення обізнаності населення

У зв'язку з війною в Україні та рекордно високими цінами на енергоносії міністерство захисту клімату планує кампанію з порадами з енергозбереження. Прес-секретар Gewessler повідомила STANDARD, що це буде адресовано широкій публіці. 

Однак, на відміну від аналогічної акції у Німеччині, кампанія не має розпочатися до наступної осені. У опалювальний сезон можна досягти більшої економії на споживанні газу, ніж у літні місяці, пояснює речник.

Проте жодних інших заходів міністерство не планує.

Експерти з енергетики, наприклад, очікували б великої економії та ефекту захисту клімату, якби, наприклад, обмеження швидкості на автомагістралях Австрії було підвищено зі 130 кілометрів на годину до 100. Однак, за даними Міністерства охорони клімату, «нині це не передбачено ».

Тим часом оператори міських мереж централізованого теплопостачання намагаються знизити свою залежність від газу та перейти на мазут. Salzburg AG вже зробила це, і Wien Energie може наслідувати її приклад восени, коли почнеться опалювальний сезон.

Колонка: «Росія погрожує Литві»

Посла ЄС викликали через конфлікт у Калінінграді

У Калінінградському конфлікті Москва у вівторок підвищила тон. Після того як Литва заборонила транзит товарів до російського анклаву з посиланням на санкції ЄС, Кремль пригрозив Вільнюсу заходами у відповідь і викликав посла ЄС до

Москва до міністерства закордонних справ. За словами представників ЄС, Євросоюз розглядає можливість запровадження нових санкцій проти Росії, які торкнуться золота.

У самій Україні у Москві повідомили, що російські військові перекрили постачання українських військ у Сєвєродонецько-Лисичанському районі.

Бельгія «De Morgen» - «НАСТУП РОСІЇ НА СХІДНІ УКРАЇНИ»

«У Сєвєродонецьку та навколо нього все горить. це пекло"

«Данські компанії готуються до видобутку без російського газу»

Польща. «Gazeta Wyborcza»- «Росія загрожує Литві». Заборону на транзит деяких російських товарів до Калінінграда, введену Литвою, Москва вважає незаконною. І застерігає литовців від «серйозних наслідків».

Чехія. «Deník N» - «Вони повертаються додому, війна не війна». На сході України все ще точаться бої, але під Києвом уже ремонтують мости. Люди повертаються до зруйнованих осель і кладовищ, де тим часом спочивали їхні близькі 

Італія. «La Stampa» - "Драги скинув Конте, Ді Майо, прощай, 5S".

«Сенат дружно голосує за резолюцію про відправку зброї в Україну. Прем'єр-міністр: «Необхідна єдність»

«Зброя у Києві, угода в Сенаті про рух та незабаром указ про нові поставки».

"США в Москві: НАТО разом з Литвою в Калінінграді".

"Il Mattino» -  «Розкол міністра: «Перед обличчям злочинів Путіна нам довелося обирати, на чий бік стати». Народжується група із шістдесяти парламентаріїв. Драги проходить тест Сенату: так, допомога Києву»


Литва. «Klaipeda» - «Меч пропонують залишити». Сьогодні на засіданні міської ради запропонувати залишити парк скульптур Радянського військового кладовища, а демонтувати лише скульптурну групу солдатів та червону кам’яну зірку.

Люксембург «Luxemburger Wort» - "Картини, які ви ніколи не забудете"

Короткий візит до Києва: Беттель зустрічається із Зеленським напередодні новаторського саміту ЄС.

Підпис під фото: «У розмові з розореним війною населенням прем'єр-міністр стикається із стражданнями людей в Україні та масштабами руйнувань.

Ксав'є Беттель глибоко вражений українськими містами, зруйнованими війною, і зустрічами з людьми, які намагаються вижити в негостинному середовищі. У Київ із коротким візитом прибув прем'єр-міністр Люксембургу. Перед тим, як президент України Володимир Зеленський прийме його для політичних переговорів, Беттель отримав уявлення про масштаби руйнувань, які залишила війна російського президента у Бородянці, Бучі та Ірпені.

Бородянка. Буча. Ірпінь. Назви місць, які майже ніхто із західноєвропейських не знав ще чотири місяці тому. І хто після 24 лютого 2022 року та російського вторгнення в Україну став свідком сяючих ран, залишених війною президента Путіна.

Коли цими днями політик їде в Україну, щоб висловити свою солідарність із президентом Володимиром Зеленським та українським населенням, відвідування Бородянки, Бучі та Ірпеня є обов'язковим. Ніде більше реальність війни може бути передано вражаючим.

У вівторок настала черга Ксав'єра Беттеля. Глава уряду Люксембургу прийняв запрошення Володимира Зеленського; коли він виступав із відеозв'язку перед Палатою депутатів 2 червня, він запрошує Беттеля відвідати Київ.

"Це картини, які неможливо забути ніколи", - говорить глибоко зворушений Ксав'є Беттель, підбиваючи підсумок своїм враженням: "Він нікого не залишає байдужим".

Прем'єр-міністр Люксембургу вражений масштабами матеріальних збитків. Дороги, мости, житлові будинки, школи, лікарні: інфраструктура в таких місцях як Бородянка, Буча та Ірпінь зруйнована настільки, що життя тут неможливе.

І все ж люди, які досі пережили війну, повинні продовжувати жити в цьому негостинному середовищі. Виживати. Ксав'є Беттель «глибоко вражений» зустрічами з місцевими жителями, які описують свою долю. Так само, як і ті матері, які втратили своїх дітей і тепер повинні дбати про своїх онуків, і описують ці особисті драми приїжджим із Люксембургу фразами такими як: «Я гадки не маю, як далі підуть справи» і «У мене більше немає сліз » все це спровокована путінською війною. «Все це сталося менш ніж за дві години польоту від Люксембургу», — зазначає Беттель в інтерв'ю «Luxemburger Wort» про географічну близькість між Люксембургом та Україною.

Прем'єр-міністр Люксембургу мав би приїхати до Києва поїздом. Як і прем'єр-міністру Італії Маріо Драгі, президенту Франції Еммануелю Макрону та канцлеру Німеччини Олафу Шольцу минулого тижня.

Щоб забезпечити максимальну безпеку, мандрівка Беттел трималася в секреті до останньої. Офіційно про візит не було оголошено до прибуття до Києва та прийому у заступника міністра закордонних справ України Еміни Дшапарової.

Сам Беттель не хотів надавати надто великого значення заходам безпеки своєї персони. «Я не скаржуся, бо перебуваю в Києві лише кілька годин, а мешканці вже чотири місяці живуть у постійному страху перед черговою повітряною тривогою та авіанальотом».

Під враженням від пережитого прем'єр-міністр у другій половині дня зустрівся із президентом Володимиром Зеленським для політичних переговорів. Беттель став першим європейським лідером, який зустрівся із Зеленським після того, як Європейська комісія у п'ятницю проголосувала за надання Україні та Молдові статусу кандидатів. На саміті у четвер та п'ятницю глави держав та урядів мають ухвалити рішення, яке має бути одноголосним.

Беттель не хоче визнавати, що кілька країн борються зі своїми «так». "Було б історичною помилкою не запропонувати Україні європейську перспективу. ЄС зобов'язаний допомагати українцям не лише у матеріальному та військовому, а й у моральному плані", - наголошує прем'єр-міністр високу символічну значущість статусу кандидата.

Також йому не зрозуміло, що деякі країни зараз розглядають можливість виходу. Це не відповідало б ухваленій процедурі, нагадує їм Беттель, Комісія ЄС була уповноважена 27 державами-членами виступити із заявою — і у випадку з Україною це було позитивно. Те саме стосується і Молдови, хоча Комісія вважає, що Грузії необхідно виконати додаткові умови, перш ніж вона зможе претендувати на статус кандидата.

Україна може розраховувати на підтримку Люксембургу Прем'єр-міністр Беттель та міністр закордонних справ Жан Ассельборн (LSAP) нещодавно підтвердили це кілька разів. Люксембург допомагає і в інших сферах: минулого тижня до Києва доставили 692 тисячі тестів на антиген, щоб підтримати Україну у боротьбі з коронавірусом.

Йому загрожує суворий вирок: українському біженцю Анзору по суті військовослужбовцю доведеться воювати вдома.

Анзору (36) знадобилося дві спроби, як йому вдалося отримати необхідні документи шляхом хабара. Українець утік із батьківщини до Швейцарії разом із дружиною та дитиною. Той, хто є снайпером-тренером, мав би воювати вдома. Але він не хоче вбивати.

Тим більше не «російські брати», як він каже, яких він так само мало звинувачує у війні, як і своїх товаришів.

Цюрих. Анзор* (36) навіть має бути у Швейцарії, йому доведеться воювати у війні проти Росії. Українці чоловічої статі віком від 18 до 60 років зобов'язані це зробити. Вам заборонено залишати країну. Анзор насправді навчений снайпер в армії. Проте він прибув сюди майже за два місяці після початку війни. «Я підкупив лікаря, щоб той дав мені довідку про непридатність до війни. Отак я отримав законні документи на виїзд».

Для корінного українця ні його співвітчизники, ні російські солдати не винні у війні. «Я не хочу вбивати своїх російських братів, але як снайпер я маю це зробити». Його крок небезпечний, війна чи дезертирство – злочин. Не лише в Україні, а й у Швейцарії. «Якщо він повернеться, його в кращому разі судитимуть. У найгіршому випадку його розстріляють», — пояснює Томас Елберт, професор клінічної психології та нейропсихології. Він досліджує, що змушує людей катувати чи вбивати інших на війні. 

Анзора також мучать докори совісті: "Мені погано через моїх друзів, і я боюся, що вони помруть". Тому він намагається допомогти їм контактами та порадами про те, як вони можуть нелегально покинути країну, поки що безуспішно. Він сам не розуміє, чому він має вбивати та вмирати. "Україна не має ресурсів для ведення такої війни". 

У нього також є дитина та дружина. «Більшість моїх друзів змушені боротися». У кожної людини має бути вільний вибір боротися чи ні. «Я просто людина, яка хоче нормального життя».

Ірландія «The Irish Times»  - «Ірландія заморозила російські активи на суму 1,72 млрд євро через санкції»

Ірландія заморозила активи на суму 1,72 млн євро, пов'язані з російськими фізичними та юридичними особами, які перебувають під санкціями після нападу країни на Україну в лютому.

Прес-секретар міністерства закордонних справ учора повідомив The Irish Times цю цифру, заявивши, що вона актуальна станом минулої п'ятниці і заснована на даних, наданих йому Центральним банком. Пізніше в той же день Майкл Мартін Taoiseach надав ту ж інформацію Dáil.

Це означає значне збільшення порівняно з цифрою 839 мільйонів євро, яка містилася в документі ЄС на початку квітня, що описує ступінь, в якому російські активи були заморожені на цьому етапі по всьому блоку.

Вважається, що в Ірландії домінують фінансові активи, що містяться у фондах та транспортних засобах спеціального призначення (SPV) у Дублінському центрі міжнародних послуг, а не конфіскація олігархічних яхт, літаків та елітної власності, які останні місяці потрапили до заголовків заголовків в інших юрисдикціях. внаслідок західних санкцій. Центральний банк написав у понеділок ряду ділових та професійних організацій, щоб нагадати їм про свою роль у нагляді за фінансовими санкціями в державі та про відповідальність кожного ірландця за дотримання заборон ЄС, оскільки війна Росії проти України продовжується.

З початку війни в Україні ЄС прийняв шість пакетів санкцій проти Росії, причому останній з них, націлений на російську нафту, банки та військових, набув чинності на початку цього місяця.

Тим часом прем'єр-міністр сказав, що він очікує, що заявку України бути кандидатом на вступ до Європейського Союзу буде схвалено наступного тижня лідерами держав ЄС.

Виступаючи в Dáil, Мішель Мартін пообіцяв, що Ірландія підтримає Україну у «складному та складному» процесі вступу до ЄС.

Прем'єр-міністр і президент України Володимир Зеленський говорили телефоном у вівторок.

Після цього український президент написав у соціальних мережах, що подякував пану Мартіну за його підтримку щодо членства в ЄС та запросив його відвідати Україну.

Сі Цзіньпін головуватиме на 14-му саміті найбільших економік, що розвиваються, у четвер. Можливість для президента Китаю захистити своє розширення там

Сі Цзіньпін головуватиме на 14-му саміті найбільших економік, що розвиваються, у четвер. Він хоче захистити розширення

Які критерії визначатимуть процес інтеграції нових членів у БРІКС? Це питання нещодавно поставив індійський дипломат.

Він зазначив, що країни, запрошені в травні на «Брікс плюс», були ретельно обрані: Казахстан як найбільша країна в Центральній Азії, в якій Китай і Росія мають значні інтереси; Сенегал, тому що він головує в Африканському союзі; Таїланд, тому що він головує в АТЕС, а Індонезія – у G20.

ЗА ОКРЕМОЮ Бразилія, Росія, Індія, Китай і Південна Африка привертають деяку увагу, але їх асоціація з абревіатурою БРІКС вже не викликає того інтересу, який виник десять років тому, коли ці так звані економіки вирішили проводити щорічні зустрічі, щоб спробувати зробити їх голоси були почуті на міжнародній арені.

За два дні до 14-го саміту під головуванням Китаю, організованого віддалено, більшість західних ЗМІ не вторять йому, безсумнівно, вважаючи, що це було б надто великою честю для коаліції, в яку, зокрема, входять два великі злих вовки на даний момент - Росія та Китай. Однак, враховуючи нинішній контекст війни в Україні, ця міжнародна зустріч, перша з 24 лютого, в якій візьме участь Володимир Путін, має велике значення, оскільки вона може стати можливістю вкотре продемонструвати своє прагнення поновити глобальне управління.

Навіть якщо відносини між Індією та Китаєм виглядають не дуже добре, зокрема через їхню територіальну суперечку в Гімалаях, Пекін і Нью-Делі давно поділяють ідею збереження незалежності від США. Американська позиція Більше того, в українському конфлікті два азіатські сусіди утрималися від засудження Москви та від приєднання до політики санкцій, яку проводить Вашингтон. Це не повинно змінитися на цьому саміті, оскільки однією з тем, що обговорюється, буде питання про його розширення. Наприкінці травня Китай оголосив, що міністри закордонних справ країн-членів на підготовчій зустрічі «досягли консенсусу щодо процесу розширення БРІКС». 

«Китай працюватиме з іншими сторонами, щоб продовжити поглиблене обговорення розширення БРІКС та визначити стандарти та процедури для цієї мети на основі консенсусу. Ми з нетерпінням чекаємо на нових партнерів-однодумців, які приєднаються до великої родини БРІКС», — сказав Ван Веньбінь, офіційний представник Міністерства закордонних справ.

Пекін і Москва виступають за розширення, розглядаючи об'єднання як корисну платформу для того, щоб їхні голоси почули в контексті напруженості у відносинах із Заходом. «В умовах змін і пандемії, яка трапляється лише раз на сторіччя і посилюється гострими міжнародними проблемами, країни БРІКС згодні з тим, що важливо зміцнювати співпрацю з іншими країнами з ринком, що формується і країнами, що розвиваються, для подальшого поліпшення представництва країн БРІКС, зробити так, щоб голос БРІКС був більш чутний з основних міжнародних і регіональних питань, об'єднати зусилля для вирішення проблем і захисту спільних інтересів і простору для розвитку ринків, що розвиваються, і країн, що розвиваються», — сказав Ван. 

Аргентина, Індонезія та Єгипет входять до країн, які вже висловили зацікавленість у приєднанні до групи. Формат «Брікс плюс» був запущений, щоб дозволити п'яти країнам розширити сферу своєї діяльності на інші країни, що розвиваються. Саме у цих рамках у травні відбулася віртуальна зустріч міністрів закордонних справ, у якій взяли участь представники Аргентини, Єгипту, Індонезії, Казахстану, Нігерії, Об'єднаних Арабських Еміратів, Саудівської Аравії, Сенегалу та Таїланду. Слід також нагадати, що Новий банк розвитку (НБР), створений у 2014 році країнами БРІКС і який базується в Шанхаї, вже прийняв нових членів: минулого року до них приєдналися Бангладеш та Об'єднані Арабські Емірати, а заявки Єгипту та Уругваю були розглянуті. отримав дозвіл на вступ до фінансової установи. Беручи на себе головування у 2022 році, Пекін вважає, що настав час розширити БРІКС та кинути виклик G7, включивши до нього членів G20.

Конвульсії міжнародного порядку, посилені російським вторгненням в Україну та посиленням позицій Заходу, призводять до створення багатосторонніх форумів, що конкурують. Оскільки G20 ослаблена спробами Америки виключити з неї Росію, Пекін, схоже, сповнений рішучості посилити БРІКС, щоб кинути виклик впливу Заходу на інші країни.

Таким чином, це питання має вирішальне значення, зокрема, для Індії, яка, якщо вона відмовляється від будь-якого союзу із Заходом, не хоче й китайського панування.

Саме тому до цього саміту 2022 року, організованого під амбітною темою «Сприяння якісному партнерству між БРІКС, відкриття нової ери глобального розвитку», слід ставитися з більшою увагою на цьому боці планети.

Уряд Німеччини вперше оприлюднив детальний перелік поставок зброї в Україну. Це адаптує процедуру "до практики наших найближчих союзників, таких як США", сказав у вівторок речник уряду Штеффен Хебестрейт. Список включає 38 найменувань, зокрема боєприпаси, вогнепальну зброю та матеріали для матеріально-технічного забезпечення та медичного забезпечення.

Через чотири місяці після початку війни в Україну надійшли перші важкі артилерії з Німеччини. Міністр оборони України Олексій Ресніков дякує у Twitter за поставку кількох самохідних гаубиць 2000 року. ХДС і ХСС вимагають від Німеччини також поставки бронетранспортерів "Мардер". Відповідний пропозицію має проголосувати в Бундестазі цієї середи.

Тим часом насувається конфлікт навколо російського ексклаву Калінінград. Росія оголосила про "заходи" після того, як Литва заборонила транзитні перевезення будівельних матеріалів, металів і вугілля. 

«F.A.Z» - «В Україну прибули німецькі самохідні гаубиці»

Клінгбейл: Німеччина має право претендувати на роль провідної держави, і через чотири місяці після вторгнення Росії в Україну на Україну прибули перші важкі гармати з Німеччини. Міністр оборони Олексій Резніков подякував федеральному міністру оборони Крістін Ламбрехт (СДПН) у Твітері у вівторок за постачання Panzerhaubitzen 2000. Посол Андрій Мельник підтвердив Німецькому агентству друку, що сучасні знаряддя прибули до України.

Федеральний уряд раніше вперше опублікував вичерпний список військової допомоги Німеччині Україні, який раніше було відкинуто заявою про те, що не хоче, щоб постачання зброї стало метою російських атак. 

Змінена інформаційна політика була виправдана тим, що Берлін тепер дотримується практики своїх найближчих союзників. В опублікованому у вівторок списку доставлених гаубиць чи іншого важкого озброєння ще не було зазначено. 

Минулого тижня Кільський інститут світової економіки (IfW) зазначив, що у Німеччині найбільший розрив між оголошеннями та постачаннями. Фракція «Союз» хоче посилити тиск на уряд, щоб він поставив Києву більше важких озброєнь шляхом внесення пропозиції до Бундестагу в середу. 

Через напад Росії на Україну голова СДПН* Ларс Клінгбейл закликав до перебудови зовнішньої політики Німеччини та політики безпеки. "Німеччина має претендувати на роль провідної держави", - сказав він у програмній промові в Берліні у вівторок. 

"Після 80 років стриманості у Німеччини тепер нова роль у міжнародній системі координат." Він ясно дав зрозуміти, що для нього до цієї нової ролі належать військова міць та «нова норма» у відносинах із бундесвером. Застосування військової сили законним засобом мирної політики. 

"Закриття очей на реальність веде до війни". Ви можете бачити це в Україні. Голова СДПН розкритикував попередню політику Німеччини щодо Росії.

*Соціал-демократична партія Німеччини (СДПН) (нім. Sozialdemokratische Partei Deutschlands, SPD) - одна з двох найбільших партій сучасної Німеччини

Колонка: 

Колонка: «Позитивні сигнали в ЄС для отримання статусу кандидата»

Перед Європейською радою в четвер з’явилися ознаки широкої підтримки серед країн-членів Європейського Союзу пропозиції Комісії ЄС щодо призначення України та Молдови країнами-кандидатами. У вівторок, після підготовчої зустрічі міністрів Європи в Люксембурзі, французький міністр Європи Клеман Бон заявив про «широкий, навіть повний консенсус». Декілька держав закликали до прогресу також і країни Західних Балкан

Колонка: «Більшість хоче сильної Європи»

Більшість населення Німеччини сумнівається в наявності європейських цінностей, але має конкретні уявлення про те, якими вони можуть бути. Це результат опитування «Алленсбаха», проведеного на замовлення F.A.Z. 

Відповідно, це демократія, свобода віросповідання, повага до людської гідності, рівні права жінок та свобода особистості. З огляду на війну в Україні більшість хотіли б, щоб Європа зайняла рішучу позицію проти Росії. Більшість також підтримує вступ України до ЄС.

«Mannheimer Morgen» - «Перше важке озброєння в країні»

Війна в Україні: прийшли німецькі танкові гаубиці – уряд розкриває поставки

За українською інформацією, майже через чотири місяці після початку війни в Україну прибули перші важкі артилерійські установки з Німеччини. Міністр оборони України Олексій Ресніков у вівторок у Twitter подякував федеральному міністру оборони Крістін Ламбрехт (SPD) за доставку Panzerhaubitzen 2000. 

Посол України Андрій Мельник підтвердив Німецькому пресовому агентству, що сучасні гармати прибули в Україну.

Федеральний уряд вперше оприлюднив усі поставки зброї в Україну. Речник уряду Штеффен Гебестрейт пояснив цей крок у вівторок. У переліку міститься вся зброя та інше озброєння, яке вже поставлено або яке планується.

Тепер його можна знайти на сайті федерального уряду. Раніше це було видно лише для депутатів у службі безпеки Бундестагу. Поки що федеральний уряд лише публічно оголосив про свої поставки українським збройним силам. Однак вони були опубліковані українською стороною після прибуття в зону бойових дій.

«Rhein-Zeitung» - «Москва погрожує члену НАТО Литві»

Кремль відчуває себе спровокованим, оскільки країна обмежує транзит товарів до російського Калінінградського ексклаву

Керівництво Москви пригрозило Литві, що є членом Балтійського ЄС і НАТО, серйозними наслідками для її власного населення, якщо країна не припинить транзитні обмеження в Калінінградський ексклав Балтійського моря, який належить Росії. Москва відповість на такі «ворожі дії» контрзаходами, заявив глава Ради безпеки Росії Микола Патрушев. «Наслідки якого будуть мати серйозний негативний вплив на населення Литви». 

Литва з суботи заборонила залізничний транзит деяких товарів із західних санкційних списків через свою територію до району навколо колишнього Кенігсберга. Сюди входять сталь і чорні метали.

«Перевезення всіх інших вантажів, які або не підпадають під санкції, або ще не підпадають під санкції, а також транзит пасажирів відбувається в рамках спеціальної угоди між Європейським Союзом, Росією та Литвою», – наголосив прем’єр-міністр Литви Інґріда Симоните. Калінінград розташований на березі Балтійського моря і межує з Литвою та Польщею. З Росії в цей район можна потрапити лише транзитом через одну з двох країн ЄС. 

Деякі євреї залишаються в Україні, бо не хочуть залишати своїх померлих родичів, не знаючи, що може принести майбутнє, сказала біженка з Маріуполя Аліза на щорічній конференції Європейської єврейської асоціації у Будапешті у вівторок. .

За останніми оцінками ООН, майже п'ять мільйонів українців було переміщено з початку російського вторгнення в Україну 24 лютого. В даний час, згідно зі статистикою Єврейського агентства, там все ще знаходиться близько 200 тисяч євреїв.

"Наше місто зруйноване", - сказала Аліза. «До війни у ​​нас була гарна та маленька громада. Це було дуже».

Єврейська громада Маріуполя мала свою синагогу та школу.

Росія вторглася в Україну, розпочавши війну, яка продовжує забирати безліч життів, поранених і вимушених переселенців. Минулого місяця, після кількох тижнів облоги і найтривалішої і кровопролитної битви за всю війну, Маріуполь поступився контролем росіян. Україна заявила, що у місті загинули десятки тисяч людей.

Коли почалося вторгнення, громаді вдалося врятувати сувої Тори із синагоги та перемістити їх у безпечне місце. Тепер спільнота фактично переїхала в іншу будівлю та використовує її як центр для всіх комунальних потреб.

"Всі в Маріуполі знали, що якщо вони прийдуть до нас на кухню о 10-й, то отримають те, що їм потрібно", - сказала Аліза. Віце-президент Федерації єврейських громад України рабин Рафаель Ротман розповів незліченну кількість історій людей, які звернулися за допомогою, та сімей, які успішно возз'єдналися за межами України. Коли друг зателефонував йому, щоб допомогти вивезти їх тітку та дядькові з Києва, Ротман відповів, що може дістати їм машину, але вони мають зібратися за 20 хвилин і поїхати. Вони зробили це саме.

Ще одна родина виїхала з Києва у п'ятницю вранці. Минуло шість днів, перш ніж сім'я возз'єдналася.

Аліза зазначила, що деякі євреї залишилися в Маріуполі, тому що в них там поховані родичі — деякі в їхніх дворах — які померли або від вибухів, або від хвороб, від яких вони не могли отримати ліки, бо магазини були або закриті, або Після оповідання своїх історій Аліза отримала оплески аудиторії конференції.

Що війна робить із українськими євреями?

Ротман розповів про свій досвід у Бучі, Ірпені та Гостомелі– під Києвом – дійшовши до мешканців цих міст після їхнього звільнення. 

У квітні, після відходу російських військ з Бучі, на вулицях міста було виявлено десятки трупів, що викликало шок у міжнародних ЗМІ та серед світових лідерів.

Чоловік однієї жінки загинув під час російської окупації. Пройшло шість днів, перш ніж вдалося завершити безпечне поховання.

"Сім'ї розлучаються, дружини з чоловіками, діти з батьками", - сказав Ротман, який перебуває в Україні з початку війни.

Для деяких євреїв, яких зустрів Ротман, коли вони намагалися втекти, зустріч із ним була їх першим знайомством із юдаїзмом.

Деякі люди ніколи раніше не були на великодньому седері. Щоб вивести їх, знадобилася війна», - сказав він. «У Шавуот чоловік, якому наступного місяця виповниться 78 років, вперше здійснив алію [покликаний до Тори]. Це було його святкування бар-міцви. Ось деякі з радостей, за які ми намагаємося чіплятися в цей божевільний невизначений час».

Підпис під фото: "Чоловік проходить учора повз уламки автомобіля в Лисичанську після обстрілу міста на сході України російськими військами".

Туреччина. «Daily Sabah» - «Україна готується до російського «шторму» на сході»

Україна має стати офіційним кандидатом на членство в ЄС через символічне, але моральне рішення після вторгнення Росії, оскільки бойові дії на сході країни загострюються, а українські сили активізують свою кампанію із захисту цільових територій.

Колонка: «Саміт НАТО «не кінцевий» для переговорів Фінляндії та Швеції: Туреччина»

ТУРЕЧЧИНА у понеділок заявила, що не розглядає саміт НАТО наступного тижня як кінцевий термін для вирішення своїх заперечень щодо приєднання Фінляндії та Швеції до західного оборонного альянсу.

«Як ми вже говорили раніше, саміт НАТО (у Мадриді) не є кінцевою точкою для нас, тому ці переговори триватимуть. Це те, що ми сказали нашим співрозмовникам із Фінляндії та Швеції», – сказав речник президента Ібрагім Калін на прес-конференції в Брюсселі за результатами переговорів з Фінляндією та Швецією в НАТО.

Калін і заступник міністра закордонних справ Седат Онал у неділю вирушили до Брюсселя для обговорення заявок Фінляндії та Швеції на членство в НАТО. Саміт лідерів НАТО відбудеться 29-30 червня в Мадриді.

Він сказав, що Туреччина очікує від Швеції конкретних кроків проти терористичної групи РПК і її сирійського осередку YPG, визнаючи заяви шведської влади з цього приводу.

Будь-який прогрес у заявках на членство в Північних країнах «зараз залежить від напрямку та швидкості, з якою ці країни будуть робити кроки», — сказав він.

ОАЄ «Khaleej Times» - «Російський журналіст продав свою Нобелівську премію за 104 мільйони доларів, щоб допомогти українським дітям»

Нобелівську премію миру, виставлену на аукціон російським журналістом Дмитром Муратовим для збору грошей для українських дітей-біженців, було продано у понеділок увечері за 103,5 мільйона доларів, побивши старий рекорд Нобелівської премії.

Представник Heritage Auctions, який займався продажем, не зміг підтвердити особу покупця, але сказав, що ставка, що перемогла, була зроблена за довіреністю. Продаж за 103,5 мільйонів доларів означає 100 мільйонів швейцарських франків, що натякає на те, що покупець з-за кордону.

"Я сподівався, що буде величезна кількість солідарності, але я не очікував, що це буде така величезна сума", - сказав Муратов в інтерв'ю після торгів на майже тритижневому аукціоні, що завершився у Всесвітній день біженців.

Раніше найбільша сума, заплачена за Нобелівську медаль, становила 4,76 мільйона доларів у 2014 році, коли Джеймс Вотсон, чиє спільне відкриття структури ДНК принесло йому Нобелівську премію 1962 року, продав свою. У 2013 році сім'я його співвласника Френсіса Крика отримала 2,27 мільйона доларів на торгах, які також проводять Heritage Auctions.

Муратов, нагороджений золотою медаллю у жовтні 2021 року, допоміг заснувати незалежну російську «Новую газету» і був головним редактором видання, коли воно закрилося у березні на тлі репресій Кремля щодо журналістів та громадської незгоди після нападу Росії. на Україні. Це була ідея Муратова продати свій приз з аукціону, оскільки він уже оголосив, що пожертвує грошову нагороду, що супроводжує, у розмірі 500 000 доларів на благодійність.

Підпис під фото: "Лауреат Нобелівської премії миру Дмитро Муратов дивиться на свою 23-каратну золоту медаль перед тим, як її буде виставлено на аукціон у Таймс-центрі в Нью-Йорку

 

 «Подорож за яблуками, останнім мостом, який ще стоїть

У ключовому українському місті фокус на мирських турботах, незважаючи на війну 

 «Los Angeles Times». Підпис під фото: «УКРАЇНСЬКІ солдати ведуть вогонь із поставленої США гаубиці M777 за російськими позиціями в Донецькій області. Бої продовжуються на сході України».

«Кремль заявляє, що смертна кара, можлива для американських бійців» 

Прокурор США Гарланд прибуває в Україну на переговори.

У вівторок посилилися побоювання щодо долі двох американців, взятих у полон під час боїв на боці України, оскільки Росія заявила, що міжнародний захист військовополонених не поширюється на іноземних «найманців» і що не можна виключати смертну кару, якщо вони стануть перед судом на сепаратистській території.

Ці коментарі з Москви прийшли, коли Генеральний прокурор США Меррік Гарланд відвідав Україну, щоб зустрітися з головним прокурором країни і запропонувати допомогу США у розслідуванні та судовому переслідуванні передбачуваних військових злочинів, скоєних російськими військами під час майже 4-місячної війни.

Поїздка відбулася на тлі інтенсивних боїв за пару стратегічно важливих міст на сході України, кривавої війни на виснаження, в якій російські війська намагаються виснажити озброєні українські війська безжальним артилерійським обстрілом.

Західні країни, включаючи Сполучені Штати, посилають Україні більше важкого озброєння, щоб спробувати протистояти військовій зверхності Москви у битві за східне промислове серце країни, але Україна неодноразово зверталася за додатковими озброєннями.

 

 «Arkansas Democrat-Gazette» - «Луганський губернатор нарікає на руйнування».

У вівторок російські атаки накрили вогняною завісою райони східної України, де осередки опору відмовляють Москві від повного військового контролю над регіоном. Майже через чотири місяці після того, як Кремль розпочав своє вторгнення.

«Сьогодні горить усе, що може горіти», – сказав Associated Press Сергій Гайдай, губернатор Східної Луганської області.

Підпис під фото: «У вівторок у Донецькій області на сході України російські військовослужбовці обстріляли російські позиції з гаубиці M777, яку надали США. Останніми днями російські війська досягли постійних успіхів у запеклих і дорогих боях на сході України».

Стаття: «Гарланд здійснює несподіваний візит в Україну, щоб відстежити російських військових злочинців».

Він призначає прокурора-ветерана для розслідування військових злочинів Росії. 

Генеральний прокурор Меррік Гарленд зустрівся у вівторок з генеральним прокурором України Іриною Венедиктовою в українському місті на прикордонному переході з Польщею.

  Генеральний прокурор США Меррік Гарленд здійснив несподівану поїздку в Україну у вівторок і оголосив про призначення ветерана прокурора, відомого за розслідування колишніх нацистів, керувати зусиллями США у розслідуванні російських військових злочинців.

Візит Гарланда в Україну, раніше неоголошений побічний візит після його запланованих візитів до Варшави, Польщі та Парижа цього тижня, мав на меті підтримати зусилля США та міжнародного світу, спрямовані на допомогу Україні у виявленні, затриманні та судовому переслідуванні росіян, причетних до військових злочинів та інших звірств.

Він зустрівся протягом години з генеральним прокурором України Іриною Венедіктовою біля прикордонного переходу з Польщею, щоб обговорити технічну, криміналістичну та юридичну підтримку, яку Сполучені Штати могли б надати прокурорам в Україні, повідомили представники відомства.

«Сполучені Штати посилають безпомилковий меседж — нема де ховатися», — сказав Гарленд після зустрічі. «Ми будемо використовувати всі доступні можливості, щоб переконатися, що ті, хто несе відповідальність за ці звірства, були притягнуті до відповідальності».

Гарленд сказав, що він залучає Елія Розенбаума, колишнього директора Управління спеціальних розслідувань Міністерства юстиції, для створення нової групи відповідальності за військові злочини, якій поставлено завдання координувати зусилля з Україною та міжнародними правоохоронними групами щодо притягнення російських винних у звірствах до відповідальності.

67-річний Розенбаум найбільш відомий своєю роботою для Всесвітнього єврейського конгресу, яка досліджує приховану історію Другої світової війни колишнього генерального секретаря ООН Курта Вальдхайма, чий військовий підрозділ був причетний до військових злочинів проти євреїв і югославських партизанів. Він також відіграв важливу роль у переслідуванні та депортації нацистів, які проживали в Сполучених Штатах, та євреїв, які чинили звірства проти власного народу в концентраційних таборах.

Команда Розенбаума включатиме співробітників Міністерства юстиції та зовнішніх експертів.

Окрім надання допомоги українським чиновникам, він розслідуватиме «потенційні військові злочини, які мають юрисдикцію США, такі як вбивства та поранення американських журналістів, які висвітлювали неспровоковану російську агресію в Україні», – йдеться в заяві відомства про його прийняття на роботу.

Департамент також призначає додатковий персонал для розширення своєї роботи з Україною та іншими партнерами для протидії російським незаконним фінансуванням і ухиленням від санкцій — докладно надає експертного прокурора Міністерства юстиції, який консультує з питань боротьби з клептократією, корупцією та відмиванням грошей, повідомили чиновники.

На початку цього року Гарленд і директор ФБР Крістофер Рей заявили, що вони працюють зі слідчими та прокурорами в Україні, що є сигналом, що адміністрація Байдена має намір дотримуватись свого публічного засудження звірств, скоєних російськими силами.

 

Читайте також:

Місця, де можна порибалити та інше важливе за 22 червня у Вінниці

Цей день в історії, 23 червня. Яке сьогодні свято, традиції та заборони

 

 

Слідкуйте за новинами Вінниці у Facebook, Telegram, Instagram, Viber та YouTube.

Коментарі

22:04 «Несподівано зірвався і побіг до краю кручі…» Майданівець, доброволець вижив на війні, а загинув вдома 21:00 ТОП важливих новин на 20minut.ua від 27 червня по 4 липня, які ви могли пропустити 20:11 Овнам — невеселі новини, Ракам — перевірка на міцність. Гороскоп на тиждень 19:22 «За заслуги перед Вінниччиною». Затвердили список претендентів на нагородження Від читача 18:19 Лохотрон на продуктовом рынке Лесопарк на Вишенке. 19:03 Про бензин, Джонсона і Макрона. Підібрали жарти від вінницького шоумена Влада Шевченка play_circle_filled 18:34 Чия «Пироговка»? МОЗ хоче взяти лікарню на свій баланс, депутати — проти 17:58 З наступного року українці зможуть вільно купувати пістолети — Андрусів 17:25 Борщ з чорносливом, вишнями, кропивою. Знані вінничани діляться фірмовими рецептами страви 17:17 Є три вимоги. Виїзд з тваринами до Польщі відбуватиметься за новими правилами 16:26 З яких міських криниць не можна пити воду? Перелік адрес 15:44 Непридатний до військової служби: список болячок, з якими не беруть до армії 15:05 В 13 разів більше норми. На Шепеля зловили п'янючого пенсіонера на мопеді 14:31 «Ви про дітей подумали?» Десятьох малюків хочуть возити у дитсадок сусіднього села 14:25 Борщ — спадщина ЮНЕСКО. Як готують улюблену страву українців в Антарктиді photo_camera 13:36 Шо це гримить? Як розпізнати ракету, ППО та ворожий літак за звуком 12:43 Дерево, як символ роду. Секрети подільської вишивки розкриває вінницька мисткиня photo_camera 12:38 Про що брехала російська пропаганда у Telegram-каналах в червні: інфографіка photo_camera 11:47 10 тисяч доларів за незаконний виїзд з України. Затримали прикордонника-хабарника photo_camera 11:12 На Келецькій просять створити дитячий та спортивний майданчики. Петиція
Дивитись ще keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_up