«Знає мову - має подяку» - солдатка Нацгвардії писала диктант з побратимами і учнями

«Знає мову - має подяку» - солдатка Нацгвардії писала диктант з побратимами і учнями
Нацгвардійці під час диктанту випробували ще одну "зброю" - слово. Диктант писали разом з учнями у школі №26
  • Військовослужбовці частини 3008 Нацгвардії України виявили бажання писати диктант разом з цивільними
  • Місцем написання обрали вінницьку школу №26
  • Перед початком написання згадували правила і запитували про них в учнів та вчителів

Для військових найважливіше вміння – майстерно володіти довіреною зброєю. Про зброю слова, відверто кажучи, люди в одностроях згадують не так часто. Хоча й спілкуються українською, але не кожен військовослужбовець досконало володіє нею так, як скажімо, іншими видами зброї.

Бажання написати диктант національної єдності виявили небагато гвардійців – приблизно двадцять з них сіли за шкільні парти.

Відео дня

-Поки чекали початку написання, військовослужбовці цікавилися правилами написання окремих слів, використання розділових знаків, - розповідає прес-офіцер в/ч 3008 старший лейтенант Анна Тітовська. – Відчувалося, що хвилюються, бо хочуть написати диктант з найменшою кількістю помилок.

Коли відомий знавець української мови, він же автор текстів диктантів національної єдності, розпочав читати речення, у класі настала тиша. Всі зосереджено працювали. Разом з іншими гвардійцями за парту сіла солдатка Ольга Кукуруза. Вона поділилася враженнями після того, як ведучий подякував усім, хто виявив бажання, по-перше, перевірити свої знання з української; по-друге, долучився до загальної акції, яка відбулася не тільки в Україні, бо диктант писали в багатьох країнах світу.

-Приємно було чути голос Олександра Авраменко вже тому, зо за його книжками навчаються мої діти, - каже Ольга Кукуруза. – Мені особисто не було складно писати. У кого є учні, ті добре знають, що разом з ними навчаються і їхні батьки. Так і в нас. Діти вчаться – і я з ними згадую забуте. Сумніви виникали хіба що у випадку вживання деяких слів за новими правилами. Ну, ще не впевнена, чи правильно поставила двокрапку.

Солдатка розповіла про незвичайну традицію у їхній сім’ї.

-Зявилася вона з початком війни, - говорить Ольга Кукуруза. – Раніше не так багато уваги звертали на мову. Тепер я хочу, щоб діти знали рідну мову і розмовляли нею. У них таке само бажання. А щоб більше уваги приділяти її вивченню, ми дома запровадили негласне правило: хто краще знає мову, правильно говорить українською - має подяки і маленькі заохочення. Можемо вивчати правила у поєднанні з фізкультурою, так, до речі, вони краще запамятовуються. Робиш впарву- повторюєш правило. У такий спосіб «підтягуємо» знання з рідної мови.

-Незвично сьогодні бачити за партами у нашій школі людей у військових одностроях, - каже директор школи №26 Сніжана Резнік. – В той же час це честь для колективу. Адже до нас прийшли ті, хто захищає країну від окупантів. Відомі слова «армія з народом» втілилися у ще одній формі – спільному написанні диктанту з української мови. У такий спосіб теж проявили дух патріотизму, любові до рідної землі.

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (8)
  • Михаил
    солдатка? навідь не зважаючи на дебілізм міносвіти та новий правопис такого військового звання не має в ЗСУ та НГУ.
    Алекс reply Михаил
    Женщины тоже солдат.
  • Арчи
    Армия с народом?!))) Сбор блатных и нищих...
  • Батхед
    Бивис-кукуруза
  • Аноним
    Не прокатило по заглавие с: « капают за русызми»?
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
21:01 Від заробітку до в'язниці: у Хмільнику викрили двох наркоторговців photo_camera 20:12 У Жмеринці п'яний водій пропонував поліції хабар у 20 000 гривень 19:23 Як засмагати безпечно для здоров'я? Взяли рекомендації у дерматолога 19:01 Дві людини захворіли на лептоспіроз цього року на Вінниччині. Що це за інфекція? Від читача 15:10 Кінологічний центр — не розкіш, а потреба! 18:35 Де мають гратися наші діти, якщо дитячі майданчики занедбані? play_circle_filled 18:08 Пухлина вагою п’ять кілограмів: у «Пироговці» провели складну операцію photo_camera 17:27 «Я всіх вас тут уб’ю!» Гвардієць накрив собою гранату у вагоні поїзда — війна однакова і вчора, і нині 17:10 Макіяж, який не змивається: переваги перманентного макіяжу для сучасних жінок (партнерський проєкт) 17:07 Пропагандувала навіть у судовій залі. Вінничанка отримала строк за виправдання агресії рф 16:37 Пʼяний за кермом не основна загроза. Як судять за ДТП із потерпілими та загиблими? 16:06 Штучна шкіра та новий досвід: Вінницький опіковий центр поглиблює співпрацю з Тайванем photo_camera 15:06 Мартинівка отримала власне бомбосховище на майже 170 квадратів photo_camera 14:02 Буревій пройшов на Вінниччині. Надзвичайники виїжджали прибирати повалені дерева photo_camera 13:13 У Вінниці вшанували 16 медиків, які загинули на війні photo_camera 12:02 Мінісенсація у Подільському зоопарку — вперше народилася патагонська мара 11:22 На Вінниччині затримали чоловіка, який за $9000 переправляв ухилянтів за кордон play_circle_filled photo_camera 10:16 Оперативна інформація для вінничан: де і чому не буде води 10 липня 09:45 Як уникнути болю та врослих нігтів? Рішення від фахівців знайдено (партнерський проєкт) 09:24 Вінниця прощається з воїном: на Сумщині загинув 50-річний Олександр Васильківський
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up