У Красному на Вінниччині виявили маловідомий палац з таємничою історією

У Красному на Вінниччині виявили маловідомий палац з таємничою історією
  • У селі Красне на Вінниччині виявили маловідомий, але не менш вражаючий палац. Місцеві жителі припускають, що його власниками були родини Красуцьких або Полховських.

У Красному на Вінниччині виявили палац, про який майже немає інформації в Інтернеті та інших джерелах. Про цей палац розповів місцевий житель з села Самгородка, а з читачами поділились на сторінці у Фейсбук «Україна Інкогніта». 

— Палац у Красному вразив не лише станом руїни і чагарями, які його оточують, але і величчю навіть у руїні. Можна уявно рекоструювати головний вхід із колонами іонічного чи коринфського ордеру, веранду (з іншого боку) з колонами, ліпнину внутрішніх приміщень, рештки якої ще лишились. Ну а велична башта, неймовірні склепіння підвалів. Ех, якби ж то усе було цілим, — йдеться у повідомленні.

Відео дня

Спочатку дослідники припустили, що крізь зарослі чагарів вони бачать силует невеликого палацику чи вілли. Однак, оглянувши будівлю, вони виявили, що її розміри значні, а архітектура складна. Серед знайдених елементів були марковані цеглини (мінімум вісім типів), дорогі кахлі з клеймами, залишки ліпнини та колон. Ці деталі, хоч і лежать у хаотичних купах, свідчать про колишню розкіш палацу.

Щодо власника палацу, місцеві мешканці назвали прізвище Красуцький. Однак дослідник польської спадщини Дмитро Антонюк у своїй книзі вказує на прізвище Полховські. Варто відзначити, що книга Антонюка є довідковим матеріалом з обмеженим тиражем, і автор неохоче ділиться інформацією в Інтернеті, що ускладнює її використання як основного джерела для краєзнавців.

Дослідники дізналися, що сусідніми маєтками в Софіївці та Самгородку володіли Ребіндери. Це спонукає до глибшого дослідження походження прізвища Красуцький та з'ясування зв'язку між цими родинами та палацом у Красному.

 

Читайте також:

Неповнолітні засуджені у Вінниці виконуватимуть корисні роботи для міста та підтримки ЗСУ

На одну квартиру у Вінниці — 16 потенційних покупців. Аналітика ринку нерухомості

Автобусом з Вінниці до Європи: куди доїхати та скільки коштує поїздка

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (4)
  • Anklyz Anklyz
    Ми колись у 1960-62 роках жили у тій, напівкруглій вежі на першому поверсі.
    Тато був управляючим у радгоспі.
    У палаці був клуб, бібліотека, початкова школа, дитсадочок, контора.
    Жило багато людей. Деякі, ще донині мешкають у Красному.
    Шпилі цього палацу було видно здалеку.
    Вода йде із Красного і люди йдуть. А може, навпаки...
    Ломать - не будувать...
    Ми, група бізнесменів та підприємств, у 2003-4 роках хотіли його викупити і влаштувати там пансіонат. Там прекрасна тиха природа, привітні люди, поряд ставок, тиша і спокій... Але сільський голова заломив таку ціну!!! 43000 долярів. Що легше побудувати новий! І ще й на лапу просив. Тверезо оцінили і відповились. Дорого було. А жаль. Рідне село щезає, як і вода...
  • Svitlana
    То знадобилось більше ста років, щоб знайшли цей палац?
    Діана reply Svitlana
    Думаєте,це настільки легко -  шукати пам'ятки історії?
    V reply Svitlana
    Ніхто раніш не бачив, невідомий зовсім

keyboard_arrow_up