Твій трамплін в IT. Як JS Boot Camp допомагає стати веб-розробником (Новини компаній)

- Шостий рік поспіль у Вінниці проводять програму підготовки IT-спеціалістів — Boot Camp, учасниками якої можуть стати як фахівці-початківці, так і люди без досвіду. Нині триває реєстрація на черговий курс JS Boot Camp.
- Чому майбутні веб-розробники прагнуть потрапити саме до цього проекту і як отримані знання допомагають розпочати кар’єру в ІТ?
Спробувати свої сили може кожен охочий, хто хоча б на початковому рівні розуміє принципи програмування. Практичний досвід необов'язковий, головне — бажання вчитись і працювати, не покладаючи рук, про що розповідають випускники Boot Camp попередніх років.
Олексій Гаврищук і Олександр Цимбал після успішного завершення програми в 2018 році, потрапили до штату вінницького офісу Astound Commerce. Вони задоволені своїм рішенням, яке круто перевернуло їхнє життя.
До речі, цього року відбудеться новий JS Boot Camp. Заявку треба надіслати до 21 березня, заповнивши реєстраційну форму.
Потрапив до IT ще студентом
22-річний Олексій Гаврищук потрапив до IT зі студентської парти. Починав «кодити» на фрілансі, а потім працював на одну невелику вінницьку компанію веб-розробником PHP.
З часом, як каже, хотілося опанувати щось нове, а можливостей на попередньому місці роботи для цього не було.
— У 2018 році я натрапив на рекламу курсів Boot Camp на Фейсбуці. Дивлюсь — програма безкоштовна, досвідчені веб-розробники будуть вчити JavaScript. Я замислився: «А чому б ні?». Тому заповнив онлайн-анкету, — каже Олексій Гаврищук — Потім я успішно пройшов співбесіду і мені повідомили, що мене зараховано на Boot Camp. Звісно, я був приємно здивований, що мене взяли.
Олексій згадує свої враження від Boot Camp. Говорить, не очікував, що вони будуть супер-практичними.
— Теорії в самий раз, багато практики. Тренери пояснювали, як користуватися тими інструментами, які самі використовують на проектах для міжнародних замовників, — розповідає хлопець. — Так, було важко: тоді на Boot Camp було більше 200 заявок, відібрали 11 учасників і тільки сім людей пройшли до кінця. Від нас вимагали серйозного ставлення до курсів: приходити на всі лекції, виконувати всі домашні завдання. Сподобалося те, що з викладачами можна було зв'язатися в будь-який момент і отримати відповідь на те, що незрозуміло.
Після завершення Boot Camp Олексія Гаврищука запросили на ще одну співбесіду та запропонували приєднатись до команди Astound Commerce у Вінниці. За три місяці піднявся з позиції веб-розробника trainee до junior. А за рік і два місяці став «мідлом».
Питаємо, що потрібно, щоб потрапити на JS Boot Camp 2021?
— Головне — це мати бажання потрапити на ці курси, — говорить веб-розробник Олексій Гаврищук. — Неважливо, чи були раніше в IT або взагалі займалися іншою справою, чи студент старших курсів в університеті. В принципі, не дуже важливо, чи є у вас технічна освіта. Якщо є бажання вчитись та завзято працювати, то сама компанія буде зацікавлена вас навчити і дати роботу.
Фінансист став веб-розробником
Історія 29-річного Олександра Цимбала доводить, що для того, щоб зробити кар’єру в IT, головне — це мати бажання вчитись. Він «світчер», який працював і звукооператором, і в банку, і на компанію, яка займається продажем морозива.
Перед тим, як потрапити на JS Boot Camp 2018, Олександр побував більше, ніж на трьох IT-програмах. Шукав нові знання, але, як каже, на курсах або нецікаво викладали, або час уроків був незручний.
— Хоча на це не сподівався, — зізнається співрозмовник. — Йшов за новими знаннями, бо чим більше я навчусь, тим більше можливостей знайти нову роботу.
Олександр згадує власні враження від Boot Camp: сподобалося те, що було багато практичних завдань, а викладачі грунтовно пояснювали, як користуватися сучасними веб-інструментами.
— Все проходило дуже динамічно. Навчання було ввечері, тричі на тиждень, що було складно поєднувати з моєю роботою: паралельно «кодив» на маленьку контору у Вінниці, — розповідає Олександр. — Але я розумів, що мені потрібен був Boot Camp. Усі знання знадобилися в роботі. По суті, ця платформа забезпечила мені плавний вхід у професію.
Як і Олексій Гаврищук, Олександр перші три місяці пропрацював на позиції trainee, потім став веб-розробником junior. Нині — middle. Один з його нинішніх проектів — розробка рішень електронної комерції для відомої британської компанії Boohoo.
Як потрапити на Boot Camp
Програма є безкоштовною, але щоб стати її учасником, потрібно пройти кілька етапів відбору. Спочатку заповнити реєстраційну форму, де потрібно буде відповісти на декілька технічних питань, та заповнити свій профайл.
За результатам відбору анкет кандидатів тренери складають список людей, яких запросять на співбесіду. Враховуючи карантинні обмеження, спілкування відбуватиметься онлайн. З потенційним учасником розмовлятиме рекрутер та технічний спеціаліст. Питання будуть як про особисті якості людини (так звані soft skills), так і про технічні навички, якими володіє аплікант. По суті, це буде перевірка тієї інформації, яку про себе в реєстраційній формі вказала людина.
— Щоб потрапити на Boot Camp потрібно орієнтуватися у програмуванні, розуміти, що таке web development tools, мати базовий рівень написання коду на будь-якій мові програмування. Ще потенційний учасник програми має володіти англійською мовою на рівні Intermediate, — розповідає проектний менеджер програми JS Boot Camp 2021 та Training & Development Functional Manager в Astound Commerce Артем Медвєдєв.
Як проходить навчання
На JS Boot Camp 2021 планують набрати 20+ учасників. Особливістю цього набору буде те, що всі заняття проходитимуть онлайн. І відповідно можна буде навчатися IT у себе вдома. Заняття відбуватимуться двічі на тиждень. Початок о 18.00, тривалість уроків — 2-3 години.
— Потрібно бути готовим виконувати завдання у стислі терміни: наприклад, у вівторок ввечері буде лекція, а у четвер — практичне заняття, на якому потрібно буде представити свою домашню роботу, — поділився проектний менеджер програми JS Boot Camp 2021 Артем Медвєдєв.
Програма курсу буде присвячена JavaScript, OOP, програмному інтерфейсу DOM, HTML/CSS, навчать користуватися jQuery та AJAX. Серед тренерів — дев’ять експертів-практиків компанії Astound Commerce, які паралельно працюють на проектах для великих міжнародних брендів.
Як кажуть викладачі, бажано, щоб людина мала базове уявлення про те, що буде вивчати. Тренери навчать, як цим користуватися: на заняттях співвідношення теорії та практики складатиме 40/60.
Що отримаю після завершення JS Boot Camp
Основне, що отримує учасник програми JS Boot Camp — це теоретичні та практичні знання. Окрім цього, важливим після навчання стає розуміння командної та проектної роботи. Також є гарна можливість приєднатися до команди Astound Commerce та проявити себе на практиці.
— Ми не обмежуємо регіони, звідки до нас люди можуть потрапити на JS Boot Camp. Це може бути будь-яке місто України. Але учасник програми має розуміти, якщо він нам підходить і отримає місце в компанії, то йому доведеться переїхати, жити і працювати в тому місті, де розміщений офіс нашої компанії. Цього року онлайн-програму ми проводимо для Вінниці, Чернігова та Луцька, де і знаходяться офіси компанії, — ділиться проектний менеджер програми JS Boot Camp 2021 Артем Медвєдєв.
Отож, для участі в програмі варто ознайомитися з описом програми, заповнити цю форму та бути готовим/готовою до інтенсивного навчання. Бо чим більше знаєш, тим більше можеш.
Що варто знати про Astound Commerce
- Понад 20 років на ринку електронної комерції.
- Надає повний цикл послуг: від оцінки, планування, дизайну, розробки і підтримки ecommerce-рішень до їх просування та аналітики.
- 2000+ реалізованих проектів для таких клієнтів, як L’Oreal, Under Armour, Crocs, Mothercare, Adidas, Jimmy Choo, Puma тощо.
- Команда з 1000+ розробників, дизайнерів, аналітиків, тестувальників та інших фахівців
- У компанії є п’ять центрів розробки в Україні — Вінниця, Київ, Чернігів, Ужгород, Луцьк та ще п'ять офісів за кордоном — у Словаччині, Колумбії, Болгарії, Туреччині та Індії.
- 90% від усіх технічних спеціалістів працюють в українських офісах.