«Тут пройде парад Перемоги». Алею Миру на честь земляків-захисників висадили у Калинівській громаді

- У селі Заливанщина вулицю Миру прикрасила Алея Миру.
- Про ініціативу місцевих розповіла «20 хвилин» в.о. старости Наталя Кравчук.
«На цій вулиці Миру пройде наш сільський парад майбутньої Перемоги після того, як виженемо рашистів з української землі, — так сказав у розмові з «20 хвилин» один з місцевих жителів. — Слова «Мир», «Перемога» вселяють у людей віру і впевненість, що переможемо клятих ворогів. Тому створення Алеї Миру та ще й на вулиці Миру це також крок до наближення Перемоги».
Місцеві жителі постійно підтримують військових на фронті. Мабуть, нема у селі людини, яка б не зробила особисту пожертву для тих, хто воює з ворогом. Перемога теж здобувається в тилу. Її наближають дорослі і діти Заливанщини своїми благодійними внесками, продуктами харчування, волонтерськими справами.
Рідну землю захищають від окупантів понад 30 жителів старостинського округу. На жаль, один з них загинув у бою. На війні обірвалося життя Віктора Горецького, двоє діток залишилися без батька. Ще один односелець перебуває у полоні.
На честь земляків-захисників, у пам'ять про полеглого Героя тут висадили Алею Миру.
Про це розповіла в.о. старости Заливанщинського старостинського округу Нататля Кравчук. За її словами, ініціатором створення Алеї Миру у Заливанщині стала керівниця фермерського господарства Ніна Царук. За кошти господарства придбали вічнозелені туї. Їх висадили 80 дерев, стільки ж берізок і 40 хвойних кущів. Підтримав односельців ще один підприємець. Він просив не згадувати його імені.
Висаджували дерева і кущі учні і вчителі місцевої гімназії, працівники старостинського округу і Будинку культури. Тепер учні кожні 3-4 дні поливають дерева.
Як пояснила Наталя Кравчук, у їхньому селі асфальтовані майже всі вулиці. Співрозмовниця уточнює, що це було зроблено раніше. Коштами допомогла міська громада за дольової участі сільськогосподарського підприємства «Промінь», яке очолює Герой України Іван Боримський.
«Дороги були впорядковані, але не мали тротуару, йти по узбіччях було небезпечно, особливо, дітям, та й дорослі оглядалися, коли їхав транспорт, а вони в цей час йшли дорогою, — розповідає пані Наталя. — Навесні збудували тротуар і тепер ми безпечні за дітей і дорослих».
Центральну вулицю прикрасили насадженнями дерев і троянд.
«Спершу ми зробили це на частині вулиці Миру, від школи до Будинку культури, а тепер продовжили насадження до кінця вулиці — від Будинку культури до Сонячної», — уточнила голова старостинського округу.
Недавно у їхньому селі побували студенти Вінницького аграрного університету.
«Хлопці і дівчата були приємно вражені тим, наскільки гарний вигляд має наше село, — розповідає Наталя Кравчук. — Їм не вірилося, що таким може бути село, яке раніше називали бригадним. Нам приємно було чути таку оцінку».
Читайте також:
«Цей Маvіс — для вітчима». Як у Жмеринці дівчина, дружини, матері допомагають рідним на фронті
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.