«Тихе прощання, незважаючи на битви». Що пишуть світові змі про війну в Україні

«Тихе прощання, незважаючи на битви». Що пишуть світові змі про війну в Україні
  • «Апокаліптичний вплив» вторгнення Росії в Україну на ціни та постачання продуктів харчування у світі.
  • 6,4 мільйона людей втекли до інших країн, рятуючись від російської агресії в Україні.
  • Польща буде наполягати на якнайшвидшому вступі Києва до ЄС. Близько 1,6 млн українців хочуть «залишитися довше» у Польщі.
  • Українцям у Німеччині з 1 червня почнуть надавати нову фінансову допомогу та хочуть дозволити працювати і возз'єднання сім'ї.
  • Документальний фільм «Окупант» на основі відео російського офіцера-танкіста.
  • Торгівля російськими алмазами в Антверпені припиняється.
  • Візит Байдена до Японії, щоб небуло повторення України та Китай не почав вторгнення на Тайвань

«The Telegraph», виробництво генетично модифікованих культур повинно бути прискорене, щоб допомогти гарантувати британьцям продукти харчування, постачання яким загрожує війна в Україні. 

Російська блокада припиняє експорт з країни товарів, таких як пшениця. У документі йдеться про те, що міністри хочуть дозволити фермам вирощувати більше культур, варіанти посадки, які були редагування, щоб бути більш стійкими до хвороб або потребують менше води або добрив.

Цього тижня уряд подасть законопроект, який дозволить фермерам збільшити виробництво генетично модифікованих культур, повідомляє Telegraph. У документі йдеться про те, що зміни були заплановані на тривалий час, але були прискорені, щоб допомогти гарантувати британську продовольчу пропозицію після війни в Україні.

Плани мали бути оприлюднені на початку цього року, але були відкладені через вторгнення, і тепер у документі буде приділено підвищений акцент на продовольчу безпеку.

Очікується, що міністри розглядають можливість введення цільових показників для внутрішнього виробництва продуктів харчування. 

Великобританія сильно залежить від імпорту продовольства, що робить її більш вразливою до продовольчої інфляції, викликаної глобальними коливаннями цін. 

Минулого тижня Ендрю Бейлі, голова Банку Англії, попередив про «апокаліптичний» вплив вторгнення Володимира Путіна в Україну на ціни та постачання продуктів харчування.

Financial Times повідомляє про побоювання компаній та інвесторів, що "трирічна епоха глобалізаційних ризиків, повертаеться назад". 

У документі зазначається, що оскільки світові лідери готуються до зустрічі в Давосі вперше після початку пандемії, війни в Україні, несправності в глобальній ланцюзі поставок та погіршення економічних перспектив змусили бізнес боротьба з життєво важливими стратегічними рішеннями.

Європа

Австрія. «Der Standard». Підпис під фото: «Тихе прощання, незважаючи на битви, що наближаються».

Нацгвардійці України прощаються із загиблими солдатами на Харківському цвинтарі у неділю. Минулими вихідними також надходили повідомлення про російські атаки з цього міста. У Генштабі України говорили про «ракетно-авіаційні удари по всій території» та «підвищену інтенсивність боїв».

У районі Донбасу російські війська намагатимуться захопити українські позиції. У місцевих жителів зруйновані будинки та життя

Бельгія. «De Standaard»: «Війна робить українців жителями підвалів» 

Чехія. «Hospodarske Noviny»: «Україна відновиться швидше за Росію»

Інтерв’ю з Іваном Міклошем, словацьким реформатором, який протягом п’яти років радив українській владі, як змінити державу.

Франція. «Le Monde» — «Україна в Маріуполі, кінець тримісячного опору»

Росія оголосила в п'ятницю про «повне звільнення» заводу Азовсталь, де закріпилися українські воїни. Цей крок, який Київ не підтвердив, є для Путіна символічним успіхом, на відміну від невдач, які зазнали росіяни з початку вторгнення.

Розкидані по всій країні, ті хто вижив у Маріуполі, живлять мрію повернутися до цього нині зруйнованого міста

Німеччина «Der Tagesspiegel»» — Колонка зліва: «Чотири питання Йозефу Йоффе*

«Що робить світ?»

Президент Туреччини Ердоган не хоче, щоб Фінляндія та Швеція перебували в НАТО, тому питання нової інституту НАТО без його країни розглядається. Але це Туреччина - вибачте, що північани! - Хіба це не набагато важливіше стратегічно?

Ердоган - шантажист у ліжку НАТО. Він не переживає за північів, він стурбований США, які повинні припинити підтримувати курдів. Анкара насправді була мінусом для союзу з моменту краху СРСР, але стояти наодинці проти Росії незручно. Захід може частково піддатися шантажу, щоб задовольнити Ердоган - до наступної спроби примусити. Але Захід також не позбавлений тиску на турецьку економіку.

Війна в Україні переїжджає до Донбаса, де вона в основному триває з 2014 року. Настав час трохи відпочити?

На жаль немає. Раніше це називалося "випрямленням фронту", сьогодні це "перегрупування", що в основному означає, що Путін не досяг своєї мети. Артилерійські поєдинки зараз проходять на 20-30 кілометрів, тому Берлін повинен поспішати з гаубикою з великим калібром. Ті, хто не дуже прогнозує майбутнє, вдається до сценаріїв: падіння Путіна, крах його економіки, нескінченна траншеяча війна або приєднання до Донбаса. У будь -якому випадку, в її інтересах, Європа повинна запобігти перемозі агресорів.

У Північній Рейні-Вестфалії проголосували за чорного та жовтого кольору, і всі ображали канцлера Олафа Шолтів. Це не справедливо?

Регіональні вибори в першу чергу регіональні. Зараз є інші проблеми у федеральному уряді: невизначений курс про Києва, де надмірність супроводжується виправданнями, вируюючую інфляцією, хворим бундесвером, поганою рукою, коли мова йде про призначення міністрів. І непокірними «зеленими». Однак федеральні вибори будуть вирішені - через три роки.

Останнє слово про привілеї колишнього канцлера ...

Герхард Шредер повинен втратити свое велике приміщення офісу, а не пенсій та особисту безпеку. Обґрунтування розумне/соломоново: не через Газпром, а тому, що він більше не виконує своїх обов'язків колишнього канцлера. "Бундесгерд" у безнадійному становищі: якщо він віддаляється від Путіна, він може втратити мільйон доларів для себе від Москви, а пенсія колишнього канцлера не дозволяє розкішному житті.

Може, він міг трохи дистанціюватися і втратити лише половину своїх фондів Кремля?

Він — людина — трагічний випадок: хороший канцлер, який згодом не міг протистояти багатству. Можливо, ми повинні вибрати лише мільярдерів з канцлерами.

Йозеф Йоффе — колишній видавець і редактор Die Zeit, щотижневої німецької газети. Друга кар'єра була в академічних колах старшим науковим співробітником Стенфордського Інституту міжнародних досліджень

 

Колонка зліва: «Більше 100 мільйонів людей біженців»

Війна в Україні посилює глобальну надзвичайну ситуацію

Вперше понад 100 мільйонів дітей, жінок та чоловіків біженців із за порушень прав людини, насильства та збройних конфліктів. 

Цю цифру було оголошено Агентством ООН з питань біженців ООН у Женеві. Агресивна війна президента Росії Володимира Путіна проти України значною мірою сприяє загостренню глобальної міграційної кризи. Наприкінці 2020 року доля біженців була розділена на понад 82 мільйони людей. UNKB UN повідомляє про збільшення кількості випадків протягом багатьох років.

"Сто мільйонів - це гола ціфра, але в той же час дуже тривожна", - сказав Верховний комісар ООН для біженців Філіппо Гранді. Гранді попросив політиків "запобігти руйнівним конфліктам, покласти край переслідуванням та усунути причини, що змушують невинних людей втекти". 

Згідно з останнім дослідженням ООН UNKB, до кінця 2021 року кількість переміщених осіб у всьому світі могло досягти 90 мільйонів людей. Причини останніх рухів біженців ООН, які називаються конфліктами та спалахами насильства в Ефіопії, Буркіна-Фасо, М'янмі, Нігерії, Афганістані, Демократичній Республіці Конго та інших країн.

У цьому році 6,4 мільйона людей втекли до інших країн, рятуючись від російської агресії в Україні. Більшість людей переїхали до сусідніх країн: Польща (3,4 мільйона), Румунії (943 000), Росії (888 000) та Угорщина (627 000).

Що стосується країн, що не повідомляються, то ООН не дає точної кількості, а перераховує Німеччину перед Чехією та Італією як основними країнами -господарями за межами найближчих сусідніх країн. 

За даними Федерального міністерства внутрішніх справ, понад 700 000 біженців з України були зареєстровані в центральному реєстрі іноземців Німеччини, Чехія вказує на 348 000 зареєстрованих біженців, а Італія - близько 118 000. як приблизні значення. Наприклад, у Німеччині деякі українці ще не були зафіксовані, але, мабуть, багато хто вже пішов далі чи назад.

За даними Міжнародної міграційної організації, кількість переміщених осіб внаслідок війни всередині України також зросла.

«FAZ» — «Дуда наполягає на якнайшвидшому вступі Києва до ЄС»

Президент Польщі знову в Україні

Варшава: Берлін не здійснює обмін кільцями

 

Президент Польщі Анджей Дуда став першим главою іноземної держави, який виступив в українському парламенті від початку війни. Дуда назвав самооборону України «героїчним опором варварської агресії» і розповів про «тривожні голоси», які закликають Київ поступитися вимогам Росії щодо припинення війни. «Лише Україна має право визначати своє майбутнє», — сказав Дуда, обіцяючи подальшу підтримку на захід: «Я не заспокоюся, поки Україна не стане членом ЄС».

Президент України Володимир Зеленський похвалив непорушну «єдність наших народів». Кордонів між двома країнами більше немає.

Прибувши з-за кордону з початку війни керівництво Римо-католицької церкви в Польщі з'їздило до Києва. Глава польського єпископату архієпископ Станіслав Гадецький заявив після свого повернення на вихідних, що «коли Давид і Голіаф воюють, ви повинні стати на бік слабшого». Багато біженців з України перебувають у Польщі з початку війни, за даними варшавського уряду, близько 1,6 млн із них хочуть «залишитися довше».

Тим часом, Варшава скаржилася на провал так званого обміну бойовими танками. Повідомляється, що Польща передала Україні близько 200 танків радянської розробки, сподіваючись на заміну з Німеччини. Берлін пообіцяв "зміцнити нашу обороноздатність, але, на жаль, нічого з цього не було реалізовано", - заявив міністр закордонних справ Польщі журналу Der Spiegel. Проте Варшава розраховувала отримати найсучаснішу версію танка Leopard 2, яка ще не надійшла навіть до Бундесверу, йдеться у повідомленні.

У минулі вихідні бої тривали на сході та півдні України. Російські атаки були насамперед націлені на Сєвєродонецьк, тимчасовий обласний центр Луганської області, більша частина якого відтоді була захоплена російськими військами. Тим часом Україна продовжила воєнний стан, який діяв з кінця лютого, ще на 90 днів. Рада у Києві також проголосувала за продовження загальної мобілізації до 23 серпня.

 «Augsburger Allgemeine» — «Зеленський закликає до подальших санкцій»

Україна побоюється нових атак Росії в інших частинах країни після падіння стратегічно важливого портового міста Маріуполя. Запеклі бої розгорнулися на сході в неділю. 

Президент Володимир Зеленський охарактеризував ситуацію на Донбасі як «надзвичайно важку» і наполягав на подальших санкціях проти Росії. За його словами, необхідно прискорити ухвалення шостого пакету санкцій ЄС. В Україні продовжено військовий стан ще на 90 днів. Парламент також проголосував за продовження загальної мобілізації до 23 серпня, підтвердили кілька депутатів у соціальних мережах. На день пізніше, 24 серпня, Україна відзначає День Незалежності. 

Тим часом Росія оголосила, що до кінця осені поставить на озброєння 50 нових МБР, які можуть нести ядерну зброю. Ракети "Сармат" мають дальність польоту 18000 кілометрів. 

Німецька асоціація міст та муніципалітетів попереджає про адміністративний хаос, якщо з 1 червня біженці з України матимуть право на Hartz IV*.Це нововведення було «підготовлено без достатнього узгодження з практикою»

*Hartz IV – це розмовний термін для допомоги по безробіттю II. Ця допомога від Федерального агентства зайнятості служить для забезпечення існування.  Допомога по безробіттю II призначена для гарантування гідного життя.

«Mannheimer Morgen» — «До миру ще далеко»

Київ розширює свою загальну мобілізацію, а Росія посилює атаки на схід країни

«Rhein-Zeitung» — «Українцям потрібно дозволити працювати»

Агентство з працевлаштування у штаті підтримує біженців – міністр: готуйтеся до возз'єднання сім'ї

При прийомі українських біженців у землі Рейнланд-Пфальц першочерговим завданням є надання людям захисту, житла та психосоціальної допомоги. "Вони їдуть не для того, щоб вирішити проблему кваліфікованих робітників", - наголошує міністр праці. Проте, біженцям також має бути надана можливість знайти роботу, оскільки доступ до ринку праці також може сприяти їхній інтеграції у суспільство.

Федеральне агентство зайнятості створило спеціальну гарячу лінію для біженців із України. 

"Співробітники надають біженцям інформацію про пошук роботи та навчання російською та українською мовами", - пояснює голова регіонального відділення Федерального агентства зайнятості. Крім того, існує спеціальний веб-сайт для біженців з інформацією про підтримку, яку пропонує агентство з працевлаштування. «Якщо ті, хто втік, жінки і чоловіки хочуть або змушені залишитися тут, важливо, щоб ми надали їм всебічну консультацію, працевлаштування та кваліфікацію на ранньому етапі, щоб не втратити здобутий рівень освіти», — наголошує чиновник. «Мета повинна полягати у стійкій інтеграції людей відповідно до їхніх навичок».

Згідно з федерально-державним рішенням від початку квітня, біженці з України перейдуть на піклування центрів зайнятості з 1 червня.

Це означає, що вони матимуть основні переваги безпеки з моменту переходу. «Я бачу в цьому велику перевагу для людей, що втекли», — каже він. "У центрах зайнятості у нас цілісний погляд на людей".

За словами міністра праці Швейцера, досвід кризи біженців 2015–2016 років показав, що інтеграція в ринок праці та суспільство може бути успішною лише за достатнього знання німецької мови. Таким чином, біженці з України можуть подати заявку на участь у мовних та інтеграційних курсах, що проводяться Федеральним управлінням у справах міграції та біженців.

"Всі, хто шукає роботу в землі Рейнланд-Пфальц, отримають гарантію можливостей", - наголошує міністр. Серед іншого для цього важливо швидке визнання професійної кваліфікації, щоб люди погоджувалися на роботу «не набагато нижче за їх кваліфікацію». «Ми також маємо підготуватися до того, що родичі з України підуть за своїми родичами в Рейнланд-Пфальц і потім захочуть знайти тут роботу».

Треба консультувати людей та перебувати в тісному контакті з агентствами з працевлаштування, добровільними помічниками, постачальниками інтеграційних та мовних курсів та іншими установами.

Швейцер повідомив, що програму, ймовірно, буде реалізовано в районах та міських округах з 1 липня. Вона фінансується із фондів ЄС. Мета – запропонувати українським біженцям легкодоступну допомогу та надати їм найважливішу інформацію.

За даними відомства, у центральному реєстрі іноземців землі Рейнланд-Пфальц на даний момент зареєстровано понад 34 тисячі людей, які мають зв'язки з Україною. Більшість із них жінки та діти. Досі немає достовірних даних щодо професійної кваліфікації.

Проте Інститут досліджень ринку праці передбачає, що біженці з України мають рівень освіти вищий за середню. "Тому, крім володіння німецькою мовою, для біженців, ймовірно, матимуть велике значення поради щодо визнання наявних кваліфікацій", - каже Швейцер. 

На початку квітня міністр зібрав провідних представників компаній, палат, профспілок, муніципалітетів та Федерального агентства зайнятості в Майнці на «Саміт ринку праці Україна» та оголосив про проведення ще однієї зустрічі. .

Італія. «La Repubblica»

«Лідер Ліги Півночі: не критикуйте Берлусконі щодо Росії».

"Союзи розділені перед лицем війни" — основна стаття.

«Київ проти переговорів. Моравецкій: Путін як Гітлер».

Португалія. «Publico» - «Коста стримав очікування Зеленського щодо членства в ЄС»

Давос знову відкриває світову еліту, але тепер без росіян

 «La Stampa» — «Сєверодонецьк новий Маріуполь»

 

Нідерланди «АD» Відео про вторгнення командира російського танка: «Нас уже три години атакують, нас трахкають»

Що відбувається з молодим офіцером-танкістом, який має атакувати Україну? Репортаж на основі зображень із його мобільного телефону. Документальний фільм «Окупант» дає рідкісну інформацію про російське військове існування, зокрема війну на сході України. Танк лейтенанта Юрія Шалаєва – як і інші машини під час атаки – підбитий українцями. Потім Шалалев повинен сховатися на селі від ворога, який зрештою його заарештує.

 

«NRC» — «Антверпен бачить все менше діамантів з Росії»

Торгівля алмазами в Антверпені припиняється: «Немає літака, який привозить російське каміння»

Перед вторгненням Росії в Україну щодня через сусідню будівлю надходили діаманти на понад 130 мільйонів євро. З тих пір торгівля діамантами висохла. Імпорт стає все складнішим і все більше проблем виникає з боку попиту.

Наприкінці лютого, через день після вторгнення Росії в Україну, США внесли генерального директора "Алроси" Сергія Іванова до списку санкцій за його зв'язки з президентом Росії Володимиром Путіним. Іванов – одна з найбільш лояльних довірених осіб Путіна. Його активи в США були заморожені, і це не дозволило йому вести бізнес у США або з американцями.

 

Через два тижні США також ухвалили повну заборону на імпорт необроблених алмазів з Росії. За словами експертів, вплив цих санкцій був мінімальним: США є перш за все споживчим ринком алмазів, а походження цих оброблених діамантів, як згадувалося, рідко простежується. Іншими словами: російські камені продовжували знаходити свій шлях. 

Побоюючись завдати шкоди репутації, міжнародні ювеліри, такі як Tiffany & Co, швейцарський годинниковий бренд Chopard і найбільший світовий дилер ювелірних виробів Pandora, згодом вирішили «призупинити» свою співпрацю з Росіею.

Але в Антверпені, через його стратегічне розташування, найважливішого у світі ринку дорогоцінних каменів з п’ятнадцятого століття, люди не хотіли нічого робити з зупинкою на імпорті російських діамантів. Навіть після того, як наприкінці березня президент України Зеленський заявив бельгійському уряду, що «мир коштує набагато більше, ніж діаманти», і поставив перед країною експортний продукт, який допомагає фінансувати війну.

Польща. «Gazeta Wyborcza» — «Обличчя вільного світу – Україна»

 

Іспанія «La Vanguardia» — «Міцність альянсу між США та країнами Балтії»

Країни Балтії з особливим страхом пережили вторгнення російської армії в Україну і є одним із провідників розширення НАТО на схід. Тепер вони святкують вступ нових партнерів, таких як Фінляндія та Швеція

«Ердоган відкидає необхідність вибирати між Зеленським і Путіним»

 

 

Швеція. «Expressen» - «Секретна група: нібито виявлено рак крові Путіна»

 

«АВС» — «Війна в Україні спустошує комори усього світу»

Японія «Japan Times» — «Україна вимальовується над візитом Байдену до Японії@

У цьому місяці прем'єр-міністр Фуміо Кісіда недвозначно висловив стурбованість з приводу вторгнення Росії в Україну і того, що це означає для Індо-Тихоокеанського регіону.

— Завтра Україною може стати Східна Азія, — сказав він. — Ми маємо співпрацювати з нашими союзниками та країнами-однодумцями і ніколи не допускати односторонніх спроб змінити статус-кво шляхом застосування сили в Індо-Тихоокеанському регіоні». Коли Кішида і лідер США Джо Байден зустрінуться в понеділок, особливу увагу буде приділено рішучості двох союзників перед наполегливою діяльністю Китаю на тлі побоювань, що подія, подібна до російського вторгнення в Україну, може повторитися в Азії.

Для Байдена, який прибув до Японії в неділю, буде багато роботи, оскільки кровопролитна війна в Україні триває, а Північна Корея і Китай, які мають ядерну зброю, з їх дедалі більш передовими збройними силами, продовжують насуватися.

Очікується, що Кісіда озвучуватиме плани збільшення видатків на оборону і ще жорсткішу позицію громадськості щодо Китаю — головного торгового партнера Японії та єдиного «стратегічного конкурента» Вашингтона — як спосіб підштовхнути Байдена на їх зустріч до більш чіткого розуміння та вирішення проблем Токіо.

Плани прем'єр-міністра з'явилися після того, як його правляча Ліберально-демократична партія наприкінці минулого місяця рекомендувала уряду збільшити оборонний бюджет країни до 2% від валового внутрішнього продукту протягом п'яти років на тлі все більш «суворої ситуації в плані безпеки». Масштабне збільшення, про яке давно просили США, поставило б їх на один рівень з цільовим показником витрат країн НАТО на оборону і послужило б потенційним стримуючим фактором для Китаю. 

Кісіда також проінформує Байдена про придбання Японією «здібностей для контрудара» — яка допоможе покращити стримуючі можливості союзників.

Очікується також, що два союзники випустять спільну заяву, в якій підтверджується «важливість миру і стабільності в Тайванській протоці» і що США зберігають непохитну відданість захисту Японії, у тому числі через свою політику «розширеного стримування». — відсилання до ядерної парасольки США, яка захищає їхніх союзників.

Дії Росії в Україні викликали в Японії побоювання, що Китай може взяти приклад із Москви і вплинути, зокрема, на демократичний Тайвань. Пекін розглядає самоврядний острів як ренегатську провінцію, яку необхідно повернути до своїх лав, за необхідності силою. Війна Росії в Україні «залишатиметься основною темою обговорення» між Байденом і Кишидою, оскільки Азія шукає «потенційні уроки для Індо-Тихоокеанського регіону». — чи то на Тайвані, чи деінде».

Росія використовує загрозу застосування ядерної зброї в конфлікті в Україні, і деякі спостерігачі кажуть, що Китай з його все більш потужним ядерним та ракетним арсеналом може використати аналогічну стратегію щодо Тайваню.

Багато хто в Токіо все частіше розглядає будь-яку спробу Китаю вторгнутися на Тайвань, який знаходиться всього за 110 кілометрів від Йонагуні на Окінаві, як надзвичайну ситуацію для Японії. Явним сигналом для Японії та США є китайські військові кораблі, у тому числі флотилії авіаносців, які останні місяці та роки регулярно проводять військові навчання поблизу південно-західних островів Японії. 

США. «WP» - «Президент Польщі виступив перед українським парламентом»

Фото: «Президент Польщі Анджей Дуда в неділю став першим іноземним лідером, який особисто виступив перед українським парламентом після вторгнення Росії. Він сказав законодавцям, що Україна має визначити будь-які умови, на яких вона добиватиметься миру з Москвою».

«Los Angeles Times». Фото 1: НЕБАГАТО повернулися до Бородянки, яку окупувала Росія під час спроби захопити Київ.

Фото 2: 41-річний ДЕНІС Альошин переглядає розбомблену квартиру своєї сім'ї на Бородянці у пошуках речей, які можна врятувати. Його дружина Оксана, 39 років, втратила праву ногу під час вибуху.

«Передмістя Києва роблять невпевнені кроки до нової життя»

Пройшло майже 2 місяці з того часу, як російські війська відступили, залишивши будинки українців зруйнованими, а психіку пошарпаною.

«Chicago Tribune» - «Росія тисне на Донбас». Президент Польщі Дуда їде до Києва, щоб підтримати прагнення до ЄС.

 

Читайте також:

КОРДівці віддали життя за Україну та інше важливе за 23 травня у Вінниці

На Вінниччині розпочали одночасне оформлення ID-картки та закордонного паспорта

Слідкуйте за новинами Вінниці у Facebook, Telegram, Instagram, Viber та YouTube.

Коментарі

17:17 У МОЗ опублікували відповіді на найчастіші питання, які українці озвучують у контакт-центр НСЗУ 17:13 Вінницькі поліцейські розшукали братиків, які втекли з реабілітаційного центру 16:30 Що робити при ударі струмом та втраті свідомості: три міфи, про які варто забути 15:45 Роботи повністю призупинили? Як за майже вісім місяців реконструкції змінилася Батозька photo_camera Від читача 11:36 Для військових області проводиться фінансовий збір на рації 15:45 Вінницьких дітей та гостей міста запрошують у «Космічну мандрівку» 15:04 Започатковану Асоціацію футзалу Вінницької області очолив колишній професіональний гравець Юрій Максименко photo_camera 15:01 Котяцький драйв: зіграй в онлайн-гру від Кіберполіції, де потрібно нищити орків 14:14 Гуртки при бібліотеках: скільки вінничан відвідали з початку року? 13:30 До восьми років ув’язнення загрожує злодію за крадіжку з магазину 13:16 Професіональний ФК «Нива» буде збережений на футбольній мапі України 12:44 На три тижні відключать газ мешканцям 11 населених пунктів Вінничини 12:00 Оригінальні салати з огірком та помідорами: літні рецепти від Євгена Клопотенка 11:22 Вінниця в Instagram. Кращі фото за 19-25 червня 11:15 «Ми з України»: наші зірки виконали потужний хіт літа 2022 року 10:40 Олімпійський день відзначили веселими естафетами і конкурсами знавців спорту photo_camera 10:30 Зниклу Анну Покладову знайшли живою. Поліцейські передали дівчину матері 09:58 Хлопець виліз на анкерний стовп та інше важливе за 24 червня у Вінниці 09:37 Вночі на Житомирщину запустили 24 ракети. Яка ситуація на ранок по областях? 08:55 У Вінниці на теплоході одружились військові медики Владислав та Марина
Дивитись ще keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_up