Вижити по-новому. З 1 травня Кабмін встановив єдину ціну на газ - 6,88 гривні за кубометр. Власники індивідуального газового опалення, які взимку вкладалися у 1200 кубометрів тепер будуть платити в два рази більше. Ті, хто має тільки газову плиту, дещо менше. А соціальні стандарти зросли аж на 72 гривні!
Вінничанин Олег Погомій, який живе в багатоповерхівці на Привокзальній, каже що його теща сплачувала минулої зими 2015-2016 років близько 200 гривень за місяць. І це тільки за опалення. Причому, за його словами, теща отримує мінімальну пенсію трохи більше тисячі гривень.
- Думаємо, що рахунок за опалення буде на рівні 400 гривень за місяць. А пенсія в неї зросла лише на кілька десятків гривень. Вона живе сама, в однокімнатній квартирі з газовим опаленням. І щоб заощадити, теща зараз оформляє “дитину війни”, завдяки чому отримає 25% (а це близько 60-70 гривень) знижки, - каже Олег.
Багато з опитуваних вінничан оформили субсидії, тому не сильно переживають через підвищення цін на газ.
- У мене субсидія на 400 кубометрів, - каже вінничанин Олександр. - І ми просто не встигаємо все випалювати. У нас двокімнатна квартира, є маленька дитина і ми не заощаджуємо. Випалювали минулої зими 150 кубів на місяць. А що буде цього року? Мені все одно, бо субсидії залишаються.
“Від нових тарифів виграє лише Нафтогаз”
Оксана Поліщук, прес-секретар ПАТ “Вінницягаз”
- Нові ціни на газ стали дуже “гарні”. Якщо влітку люди ще не побачать суттєвої різниці, то на початку опалювального сезону восени будуть шоковані. Наголошую, що Вінницягаз не формує тарифи, хоча на нас всі нападають. Ці зміни робить Кабмін. І від вартості тарифу менше 10 відсотків надходить облгазу, а більша частина (82%) - НАК “Нафтогаз”. Нацкомпанія лише продає облагазам блакитне паливо, а ми проводимо усю “чорну роботу”: постачаємо газ населенню, проводимо роботу з клієнтами, підключаємо нових споживачів, тощо. Тому ті заяви, які звучать у ЗМІ, що ринкові ціни на газ відкриють ринок для нових компаній - це неправда. Ніхто не захоче виходити на ринок за 10% від вартості тарифу. Щодо перерахунку (http://goo.gl/QYYNUj) спожитого газу за старими нормами, то Національний регулятор (НКРЕКП) порекомендував поки що не нараховувати заборгованість “заднім числом”. Ми так ще в березні зробили і чекаємо роз’яснень.
Читайте також:
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер
Вот поэтому и субсидию нужно отменять! Что значит "не заощаджуємо"?! Почему кто-то другой должен платить за них? 150 кубов в двушке, Карл,Ю в двушке! Я в 4х комнатной квартире в самые холодные месяцы 130-140 кубов сжигал. Да, ходили одетые, да, температура была 17-18 град., но экономили, хотя доходы позволяют и натопить так, чтоб окна открывать зимой.