Світ 27 січня вшановує пам’ять жертв Голокосту

- Сьогодні, 27 січня, у світі відзначається Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту.
- У період Другої світової війни геноцид, влаштований нацистським режимом, призвів до знищення третини усіх євреїв світу та представників низки інших національностей.
Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту запровадили рішенням Генеральної Асамблеї ООН від 1 листопада 2005 року. Пам’ятна дата відзначається щорічно 27 січня, оскільки саме цього дня 1945 року під час Другої світової війни звільнили в’язнів найбільшого нацистського табору смерті Аушвіц-Біркенау в Освенцімі. За час існування цього концтабору в ньому загинуло, за різними оцінками, від 1,5 до 2,2 млн людей.
Загалом під час Другої світової війни в концтаборах і на окупованих територіях загинуло 6 млн євреїв, з яких близько 1,5 млн — діти.
В Україні під час Другої світової війни було знищено понад 60% євреїв. Приблизно 900 тисячам, переважно з центральної та східної частин України, вдалося вчасно евакуюватися. Натомість єврейські громади Галичини, Поділля та Волині були знищені майже повністю…
У резолюції ООН зазначено, що: «Голокост, який привів до знищення однієї третини євреїв і незліченної кількості представників інших національностей, і буде завжди слугувати усім людям пересторогою про небезпеки, які приховують у собі ненависть, фанатизм, расизм і упередження…».
В Україні зазвичай у День пам'яті жертв Голокосту проводять пам'ятну акцію у Бабиному Яру, а до меморіалів жертв Голокосту у різних містах приносять квіти та свічки.
День пам'яті жертв Голокосту — це не лише вшанування тих, хто загинув від рук нацистів, але й мільйонів жертв інших геноцидів у всьому світі.
Читайте також:
Нововведення у Правилах дорожнього руху 2023: що варто знати водіям
На Південному Бузі зловили браконьєра, який «наловив» риби майже на 31 тисячу гривень
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
-
Dejan Milovanović.