Початок роботи Антикорупційного суду означатиме завершення антикорупційної реформи, яка почалася в Україні ще у 2015 році. 7 червня Верховна Рада ухвалила закон про Антикорупційний суд у другому читанні. Конкурс на посади суддів оголосили 2 серпня. Заявки почали приймати з 8 серпня, останній день подачі — 14 вересня.
Як повідомляє «Громадське» з посиланням на проект закону про державний бюджет на 2019 рік, уряд передбачив 287,1 мільйонів гривень на діяльність Антикорупційного суду. Це майже в 10 разів менше, ніж на діяльність Верховного суду та на 70 мільйонів більше, ніж на діяльність Конституційного.
Передбачено 27 посад суддів Вищого антикорупційного суду та 12 посад суддів Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду.
У попередньо оприлюднений список кандидатів на посаду судді новоствореного суду потрапили кілька людей із Вінницької області. По черзі будемо розповідати про кожного з цих людей.
Дата народження: 25 липня 1980 року
Освіта: Одеська національна юридична академія, магістр, спеціальність «Правознавство»
Початок роботи суддею: 15 лютого 2012 року
Остання декларація: bit.ly/2NgACqg
Мотиваційний лист судді:
Суддя Жмеринського міськрайонного суду Ольга Саландяк мала чималу перерву в роботі — з 23 січня 2017 року вона не здійснювала правосуддя у зв’язку із закінченням терміну повноважень. З 10 вересня 2018-го в судовому реєстрі почали з’являтися рішення в справах, які потрапили до Саландяк.
Ось запис співбесіди, яку проходила Ольга у квітні 2018 року. Під час розмови члени кваліфікаційної комісії питали про житло, яке суддя має у Вінниці. Одна з квартир була придбана за кошти матері судді, яка працює в Італії. Іншу пані Ольга придбала в кредит ще до того, як стала суддею.
Каже, що мешкає у Вінниці, кожного дня їде на роботу в Жмеринку.
До Вищого антикорупційного суду будуть спрямовуватися справи за встановленою Кримінальним процесуальним кодексом України підсудністю, яка залежить від суті злочинів. Наприклад, корупційні: зловживання владою або службовим становищем, прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди, незаконне збагачення, тощо. А також злочини у сфері господарської та службової діяльності: протиправне заволодіння майном підприємства, установи, організації, легалізація (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом… Отже, які з таких справ розглядала суддя Саландяк?
Голова виборчої комісії
Незаконне під’єднання
Читайте також:
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 19 від 7 травня 2025
Читати номер