Роман Валерійович, мабуть, дуже хоче кар’єрного суддівського росту. Ось він подав декларацію як кандидата на посаду судді Касаційного господарського суду в складі Верховного Суду. Ось він став кандидатом на посаду судді Вищого суду з питань інтелектуальної власності. Також його прізвище можна знайти в списку кандидатів на посаду судді Антикорупційного суду.
Народився: 19 лютого 1985 року
Освіта та вчене звання: Національна юридична академія України імені Ярослава Мудрого, спеціаліст;
Харківський національний університет внутрішніх справ МВС України, кандидат юридичних наук (доктор філософії)
Початок роботи суддею: 1 жовтня 2012 року
Остання декларація: bit.ly/2CMd3BI
Мотиваційний лист судді:
Перед тим, як стати суддею, Роман Міліціанов кілька років працював адвокатом. Суддівську кар’єру розпочав у Зарічному районному суді в Сумах. Працював там із 2012 по 2016 рік. У Сумах Міліціанов розглядав справи всіх категорій: цивільні, кримінальні, адміністративні, а ще був слідчим суддею. З лютого 2016 року почав працювати в Господарському суді Вінницької області.
Ось як суддя проходив кваліфікаційне оцінювання:
До Вищого антикорупційного суду будуть спрямовуватися справи за встановленою Кримінальним процесуальним кодексом України підсудністю, яка залежить від суті злочинів. Наприклад, корупційні: зловживання владою або службовим становищем, прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди, незаконне збагачення, тощо. А також злочини у сфері господарської та службової діяльності: протиправне заволодіння майном підприємства, установи, організації, легалізація (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом… Отже, які з таких справ розглядав суддя Міліціанов?
У 2014-му в Сумах був Роман Міліціанов був головуючим суддею в хабарницькій справі двох ревізорів-податківців, які вимагали та отримали від приватного підприємця 2500 гривень. Обом присудили по року «умовного» терміну з позбавленням права працювати на держслужбі протягом трьох років.
Судив підприємця, який виконував роботи по ремонту доріг у селах Сумської області і, підробляючи документи, наніс збитки державі на 117,5 тисяч гривень. За такі дії отримав два роки «умовно», та мав відшкодувати збитки.
Роман Міліціанов у мотиваційному листі пише, що знає про те, що розглядав не надто багато справ у сфері корупційних злочинів.
Але зазначає, що йому цікаво взяти участь у подоланні корупції в Україні. Пише, що цей конкурс допомагає йому самовдосконалюватися та дозволяє взяти участь у створенні якісно нової судової системи.
Читайте також:
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 19 від 7 травня 2025
Читати номер
Але враховуючи обізнаність в корупційних схемах, мабуть буде цінним кадром.