Сьогодні — Великий вівторок. Суть другого дня Страсного тижня і головні правила

Сьогодні — Великий вівторок. Суть другого дня Страсного тижня і головні правила
  • В Україні триває Страсний тиждень – кульмінація Великого посту, що передує святкуванню Великодня.
  • Другий день називається Великим вівторком і він покликаний нагадувати вірянами про Страшний суд та відновлення справедливості.

Страсний тиждень — найважливіший тиждень усього церковного року. В час тижня, що передує Великодню, у православних храмах молитовно згадують останні дні земного життя Спасителя нашого Ісуса Христа: Його страждання на Хресті, розп’яття та похорон. Унікальність цих днів настільки значна, що кожен день в церковній традиції називається святим та великим. Сьогодні, 30 квітня — Великий вівторок.

У Великий вівторок Господь закликає нас до духовного пильнування і робить це через притчі. Одна з них розповідає про мудрих і нерозумних дів, що очікували на прихід Жениха. Господь застерігає брати приклад з розсудливих дів, що приготували достатньо олії для очікування, і їхні світильники, зрештою, не згасли, коли Жених прийшов пізно вночі. Основна думка цієї притчі закарбована в словах Христа: «Пильнуйте, бо не знаєте ні дня, ні години, коли Син Людський прийде!».

Інша притча — про таланти — вчить, що ми не маємо права закопувати в землю, але мусимо примножувати, вкладаючи Божі дари в щоденне життя та отримуючи плід духовний.

Відео дня

Саме у Великий вівторок Христос пророкує зруйнування Єрусалима і змальовує Страшний Суд, головним критерієм на якому будуть справи нашої любові до ближнього, у відношенні до якого ми проявлятимемо наше справжнє ставлення до Христа: «Так, як зробили одному з малих цих, Мені зробили».

Нагадуючи про неминучість кінця цього світу та приходу Судного Дня, Господь застерігає нас у Великий Вівторок такими словами: «Зважайте на себе, щоб серця ваші не обтяжувалися обжерливістю, пияцтвом і житейськими турботами, і щоб день той не застав вас несподівано. Бо він, немов сітка, захопить усіх, що живуть по всій землі. Тож пильнуйте повсякчасно і моліться…».

Що не можна робити в Страсний тиждень

Весь останній тиждень Великого посту дуже важливо не ігнорувати суворість та не вживати в їжу м'ясні, молочні страви, а також яйця і рибу.

Заборонено веселитися, святкувати, головно співати та розмовляти - краще провести всі дні до Світлого Господнього Воскресіння в молитві.

Плотські бажання і втіхи вважаються великим гріхом, а тому в Страсний тиждень потрібно стримувати пориви свого тіла та займатися очищенням душі.

Якщо вас попросили про допомогу, не дозволено відмовляти, адже віряни вважають, що в Страсний тиждень сам Бог звертається до людей з проханням.

В жодному разі не сваріться з близькими, рідними, друзями, також неприпустимими є лихослів'я, заздрість, агресія, брехня.

В храмах в Страсний тиждень не проводять вінчання та таїнства хрещення, не поминають мертвих і не святкують релігійні свята.

 

Читайте також:

Кого і коли вітати з днем ангела: календар іменин на квітень 2024

Магнітні бурі у квітні-2024: календар небезпечних дат та як вберегти здоров'я

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up