Вишиванка — духовна броня українців. Народний репортаж із соцмереж вінничан до свята

- Всесвітній день вишиванки відзначається щороку в третій четвер травня.
- Цьогоріч свято припадає на 19 травня. У цьому матеріалі ми зібрали дописи вінничан у вишиванках.
Всесвітній день вишиванки — міжнародне свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу. Дата проведення — щороку в третій четвер травня.
Свято не прив'язане до жодного державного чи релігійного. До нього може долучитися кожен охочий, одягнувши вишиванку.
Юрій Мельник опублікував фото у вишиванці та написав:
«Вишиванка, моя вишиваночко! Ріднесенька ти моя! У тобі, закодовані воля, сила, мужність і нескореність українського народу. А ще у тобі споконвічне стремління українців жити у мирі, вирощувати хліб та радіти життю...Сьогодні ти даєш нам сили вистояти у важкому протистоянні темряві, злу, жорстокості та варварству, московітській орді. І ми обов'язково ПЕРЕМОЖЕМО, бо ми — УКРАЇНЦІ! Сердечно вітаю усіх з Днем вишиванки! Слава Україні!»
Душевне відео до Дня вишиванки записала вінничанка Любов Степко. У ролику її маленька донечка Софійка у яскравій червоній сорочці зачитала вірш про Україну:
- Я рідний край та мову солов’їну
- У вишивку свою вплела, в нитки.
- Я прославляю рідну Україну,
- Яскраві вишиваючи квітки.
- Душею я до полотна пристану
- Та настелю на ньому краєвид.
- Я іншою ніколи вже не стану
- Під впливом промайнулих літ.
— День вишиванки — міжнародне свято, покликане зберегти українські народні традиції через етнічний вишитий одяг, — пише у фейсбук Південне регіональне управління Державної прикордонної служби України. — Сьогодні буде ще один привід заявити про те, що ми — Українці, вільний народ незалежної держави, яка відчайдушно бореться з російським загарбником.
Пам’ятаймо, якого ми роду, де наше коріння, єднаймо покоління, шануймо своє, справжнє!
Миру та перемоги нашій країні.
— Українські традиції — найкрасивіші у світі! Зі святом, мої дорогі! З Днем вишиванки!!! Вишиванка є духовною бронею українців, — пише Алла Студилко. — Вишита сорочка була, є та буде символом нашої ідентичності, віри, надії, любові, боротьби, а головне — ПЕРЕМОГИ!
Все буде УКРАЇНА!
Людмила Станиславенко пише:
«19 го травня День Вишиванки! Вишита сорочка — це національний оберіг, який символізує зв’язок поколінь. Вишиванка розповідає величну історію роду та нації. Без перебільшення — українська вишиванка — один з головних символів нашого народу. У важкі дні війни вишиванка є символом патріотизму, незламності та самоідентичності. Одягайте свої вишиванки і нехай весь світ побачить, яка прекрасна наша Україна та її символи! Слава ЗСУ! Слава Україні! Героям Слава!»
Александр Теренчук пише:
«Ми маємо свої традиції та свою історію! З Днем Вишиванки! Ми Made in Ukraine 🇺🇦
Україна в цифрах:
- 24 серпня;
- 25 адміністративних одиниць;
- 4044572307200 товарний код;
- 44° та 52° північної широти та 22° та 40° східної довготи;
- 33 літери;
- 603 700 км² (46) площа;
- +380 Телефонний код;
Яку цифру, ви додали б ще?»
Управління СБ України у Вінницькій області опублікувало душевне відео та підписало його:
«Українська вишиванка — це про любов, боротьбу і перемогу. Її орнамент та кожна ниточка перетворюють звичайне полотно на нашу найміцнішу броню. І якими б різними не були її візерунки — вони єднають українців через віки й кордони. По вишиванці завжди впізнаєш, хто свій. Тому що вона цементує нашу націю, надихаючи на боротьбу і свободу! Вишиванка — це символ вільних людей! Вітаємо зі святом, українці!»
Вінницька міська рада опублікувала яскраві фото.
— З нагоди свята Дня вишиванки учні та педагоги закладів загальної середньої освіти долучились до фоточеленджу «Вишиванка — наш генетичний код!» У рамках челенджу діти публікували власні світлини та фотознімки своїх родин у вишиваному вбранні, — підписали світлини. — Ініціативу підтримали й педагоги закладів. Відтак стрічки соціальних мереж під єдиним хештегом #вишиванка_vincode замайоріли яскравими барвами вишиванок. Сьогодні діти та молодь, як і всі українці, усвідомлюють цінність нашої вишиванки, адже історія української вишиванки — це історія українського народу.
Читайте також:
На Вінниччині ЗНО цьогоріч складатиме майже 17 тисяч абітурієнтів
Мультипредметний тест замість звичного ЗНО. Як готуються вінницькі випускники
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.