– Продовжуємо трансформацію відомства і продовжуємо ті зміни, які почалися ще в 2014 році, – сказав радник Арсена Авакова Володимир Мартиненко на зустрічах у Вінниці, під час яких він презентував стратегію розвитку системи МВС до 2020 року. – Для подальшої трансформації міністерства та впровадження Стратегії для МВС важлива думка населення. Відомство зацікавлене у співпраці з громадянами для вдосконалення проекту.
Радник розповів, зокрема, про плани створити в Україні таку службу порятунку, як «911» в США. Усі екстрені служби будуть «зав’язані» на номері «112», й людині не треба буде думати, куди дзвонити в першу чергу за допомогою, в поліцію, швидку чи рятувальникам.
Також, за словами Володимира Мартиненка, у найближчі три роки організують повну відео-фіксацію порушень ПДР. А зараз, сказав, на українських дорогах є лише три камери фіксації швидкості руху. Одна у Києві та дві в Одесі.
– Самодисципліна громадян – страшна, – говорив радник та розповідав, як добираючись до Вінниці спостерігав численні порушення вінницьких водіїв. – З обгонами, з маневрами, під час переїзду перехресть і на червоне світло світлофорів… Я зрозумів, що вінницькі водії… особливі.
Що стосується злочинів, то стратегія передбачає впровадження сучасної системи кримінального аналізу та розвантаження слідчих, які зараз розслідують одночасно по 200-600 справ.
– Вже давно у Верховній раді лежить проект закону про кримінальні проступки, але ми не можемо тиснути на Раду, – сказав радник міністра МВС, назвавши передачу легких злочинів у роботу дільничних одним зі способів розвантажити слідство.
На це вінницькі активісти розповіли Володимиру Мартиненку, що дільничні й так завантажені. Жаліються, що після реформи їм доручили обслуговувати по десять сіл. Мовляв, це не вихід – передати «шерифам» ще й розслідування легких правопорушень.
У сперечці з’ясувалося, що дільничні ще не навчилися працювати за новою системою. Не розуміють, що вони тепер стали проміжною ланкою між людьми і різними офіційними структурами. Тому, замість передати звернення людини, куди слід, перебирають на себе більше, ніж треба. Зійшлися на тому, що «механізми покращення» є. Треба їх починати втілювати.
Зразкову роботу поліції, як сказав радник міністра, невдовзі зможуть побачити та оцінити мешканці Голосіївського району Києва. У тамтешньому райвідділі створюють все «з нуля», як має бути в ідеалі, з сучасним оснащенням роботи за кошти посольства США. Надалі, як запланували очільники МВС, експеримент зі столиці розійдеться по всій країні.
Паралельно з такою роботою спеціалісти МВС створюють бази даних, яких не було досі. Наприклад, базу зброї та боєприпасів.
– Ми до цих пір в зошиті в клітинку пишемо, у кого який «ствол», – каже радник міністра.
За його словами, облікована зараз зброя, це тільки мисливська, спортивна і табельна поліцейська. Все решта, мовляв, це «неучтьонка» Нацгвардії, прокуратури, Мінооборони.
Базу зброї, як сказав Володимир Мартиненко, запустять у роботу вже цієї осені. Тоді ж запрацює спрощена системи отримання дозволів на зброю – через сервісний центр МВС. Більше про це – на відео:
– Треба робити професію правоохоронця престижною, – говорив також радник Авакова. – Для цього плануємо дати співробітником солідний соціальний пакет.
Він також просив вінничан долучитися до обговорення стратегії розвитку МВС. Будь-хто може написати свої зауваження та пропозиції на електронну скриньку [email protected]. Такі листи приймаються до 22 вересня. Надалі змінена «Стратегія» потрапить на засідання Кабміну для затвердження, після чого стане основним документом для МВС – планом розвитку міністерства.
Більше про зміни в поліції та інших службах, підпорядкованих МВС, дивіться на сторінках із книжки, яку показали журналістам:
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер