Понад 10 тисяч екземплярів у «Черевичку» Хмільника — єдиний в Україні музей сувенірних чобітків

- Понад 10 тисяч декоративних чобітків зібрала жителька Хмільника Неля Рибак.
- Три роки тому вона відкрила музей «Черевичок». Колекція увійшла до Книги рекордів України.
Єдиний музей сувенірних чобітків три роки тому відкрила у Хмільнику вихователька садочка Неля Рибак. Експонати колекціонерка почала збирати випадково вісім років тому.
Спочатку жінка самостійно купувала сувенірні черевики, пізніше її захоплення підтримали друзі та знайомі. Перший сувенір жінці привезла подруга з Нідерландів. Ним став брелок кломпи — традиційні деревяні черевички.
— Якось моя подруга з її молодшою донькою побували в Нідерландах. Звідти вони привезли невеличкий сувенір — брелок Кломпи, — розповіла Неля Рибак для Storytelling. — Я його хотіла, наче маленька дитина іграшку. Так він і став моїм талісманом. Наступного року була мандрівка до Австрії. І історія з сувеніром повторилася — приїхав брелок — гірський чобіток зі шкіри. А на третій рік з поїздки на «Ігрища рицарів» до Білої Церкви, що на Київщині, були привезені два шкіряних чобітки…
Музей «Черевичок»
Зберігала усю свою дорогоцінну колекцію Неля Рибак вдома. День за днем — і уся родина Рибаків захопилася цим колекціонуванням. Потім відкрили музей у рідному Хмільнику.
Черевички зустрічають відвідувачів від самого порогу музею, який розмістився у шести залах площею 528 кв.м. Тут є підставки під вазони у вигляді черевиків, ковбойські чобітки та у вигляді тварин, інші садові красені.
У музеї представлені понад 10 тисяч експонатів з 70-ти країн світу, зокрема, з Англії, Італії, Німеччини, Філіппін, Таїланду, Тайваню, Греції, Туреччини, Китаю, Японії, Росії, Румунії, Угорщини, Хорватії, Албанії та України. Статуетки датуються від XVIII століття, більшість із колекції — XX ст.
Унікальні експонати
У музеї зібрані різноманітні експонати, зокрема:
- чеський кришталь;
- вироби порцелянової фабрики Каподімонте;
- статуетки Королівського фарфорового заводу в Німеччині;
- статуетка чоботаря, майстра-румуна Грегора з Чернівців;
- чопіни — черевики багатих венеціанок;
- чобітки з петриківським розписом;
- колекція сувенірних чобітків, яку збирали в США з 1952 до 1952 рік.
Окрему залу в музеї відвели «кухонним» черевичкам: келихам для пива, формам для шоколаду, відкривачкам і підставкам для пляшок у вигляді взуття.
Найдорожчим у музеї є експонат, привезений із Венеції. Це унікальний черевик ручної роботи, зроблений із муранського скла. Він розміщений у центрі однієї із зал. Сама колекціонерка називає його «чобіт-акваріум».
Матеріали експонатів
У колекції музею є черевички з різних матеріалів:
- дерево;
- лоза;
- нитки;
- рисова соломка;
- бронза;
- кришталь;
- каміння;
- шкіра;
- ріг марала;
- шоколад (з Львівської шоколадної фабрики).
Під час відкриття музею зареєстрували Національний рекорд України: експонати Нелі Рибак внесли до Книги рекордів, як найбільшу в країні колекцію сувенірно-декоративного взуття.
Читайте також:
Вінницька кулінарка Вікторія Науменко увійшла до Асоціації шеф-кухарів України
Дивом вижив після ракетного удару: фільм «Ромчик» здобув нагороду на кінофестивалі в США
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
-
Ірма ДоллеШикарна колекція, зібрана по крихтам, рік за роком, день за днем! Дякуємо за можливість споглядати таку красу!!!