Роботи майбутнього: у Вінниці діти змагались у технологіях
- У Вінниці на кілька днів зібралися діти, які вже зараз створюють технології майбутнього. Вони будували, програмували й змагалися — і дивували ідеями.
У вінницькому палаці дітей та юнацтва відбувся сьомий відкритий фестиваль робототехніки «Vinnytsia RoboCamp – 2026». Простір перетворився на майданчик для юних конструкторів, програмістів і винахідників. У програмі — виставка LEGO-проєктів і турнір, де діти працювали в командах, знайомилися та підтримували одне одного.
Директорка закладу Ірина Матусяк каже, що головне — дати дітям можливість спробувати себе: «Тут вони не просто показують моделі — вони вчаться думати, шукати рішення, помилятися і доводити ідею до результату».
Свої розробки представили 50 учасників. У темах «Еко-Вінниця – 2050», «TechnoСвіт LEGO», «Школа моєї мрії» та «Україна історична» діти створювали розумні будівлі, екотехнології, транспорт і власні моделі майбутнього.
Окремо пройшли змагання з робототехніки. У них взяли участь 15 команд і 34 учасники. Вони конструювали роботів, програмували їх і перевіряли в дії у категоріях «WeDo», «Робо Сумо», «Robo Race» та «Мехатроніка».

Серед молодших перемогли команди Палацу дітей та юнацтва. У старшій категорії найкращі результати показали учасники цього ж закладу, а також ліцеїв №8 та №6.
Читайте також:
Головний військком Вінниці очолив ТЦК на Львівщині. Що відомо про полковника Міщанина
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.