«Рішення сесії незаконне, його скасує суд». Чи збережуть у Сутисках школу-інтернат?

«Рішення сесії незаконне, його скасує суд». Чи збережуть у Сутисках школу-інтернат?
Учасників пікету пообіцяли: на їхній школі замок не почеплять. Чи буде так насправді, покаже 1 вересня.
  • Напередодні навчального року батьки дітей учнів школи-інтернат у Сутисках разом з учителями пікетували будівлю обласної влади.
  • Вимагали не закривати навчальний заклад.
  • Чим закінчилася акція?

Учасники пікету тримали в руках плакати з вимогою зберегти школу. На одному з них згадувалося прізвище президента країни-агресора у поєднанні з прізвищем голови Сутистківської громади: «путін руйнує школи, а Дідух закриває». На іншому плакаті читаємо: «Закриття шкіл це злочин проти дітей». Був плакат із зверненням до керівництва області:  «Владо, почуй нас!».

Журналіст 20minut.ua спілкувався з учасниками пікету, а також вислухав думки керівниці відділу освіти ОТГ Людмили Козак, голови профкому освітян Вінницького району Михайлом П’ятаком. Дізнався також про результат перемовин ініціативної групи учасників пікету з керівник лом області Сергієм Борзоовим.

Відео дня

Понад 800 жителів села підписали листа за збереження школи

Заступниця директора Сутисківської школи Тетяна Ольшевська розповіла, що майже ніхто з батьків не забрав документи своїх дітей, які навчаються у школі. Вони сподіваються, що школа й надалі буде працювати.

—Педагогічний колектив, попри все, прийде до школи 1 вересня, — каже пані Тетяна. — Разом з батьками вирішили, що форма навчання буде змішана. Але у перший день занять запросимо частину учнів, особливо тих, хто тільки почне навчання, аби вони відчули дух свята.

За словами співрозмовниці, вчителі самотужки обладнали укриття, тому на випадок тривоги діти мають місце для тимчасового перебування.

Як пояснила вчителька пані Лариса, понад 800 жителів села підписали листа за збереження школи.

Загалом у новому навчальному році буде майже 200 учнів. У Сутисках нині 113 вимушених  переселенців, серед яких 42 дитини.

Однак депутати селищної ради ухвалили рішення про реорганізацію школи-інтернат. Простіше кажучи, висловилися за її закриття.

—Це вже п’ята сесія, на якій обговорюють наше питання, — каже  Тетяна Олішевська. — Як можна почепити замок на дверях школи, де нараховується 200 учнів?

—Весь інтерес у території, — приєднується до розмови мати одного з учнів, не називає себе. — 32 гектари землі на березі Бугу! Хіба не ласий шматок? Ми все розуміємо. Але як дітям це пояснити?

Дітей пропонують перевести в інший навчальний заклад зі статусом ліцею. До речі, директором у ньому дружина голови громади.

—Поєднати спеціалізовану школу із закладом ліцейного профілю не зовсім правильно, — говорять педагоги. — Хто працює в освіті, той зрозуміє, про що йде мова. А де нам, вчителям, діватися?  

Порушення процедури очевидне

Керівник профспілки працівників освіти Вінницького району Михайло П’ятак вважає, що рішення сесії про так звану реорганізацію школи-інтернат незаконне. За його словами, порушена процедура.

—Спершу мали бути проведені громадські слухання, тоді приймається рішення, — говорить пан Михайло. — Якщо учасники громадських слухань дають погодження на закриття, чи реорганізацію закладу, після цього ухвалюється рішення на підставі протоколу слухань.

Співрозмовник просить звернути увагу на ще одну важливу деталь.

Каже, навіть тоді, коли є рішення громадських слухань, закрити чи реорганізувати заклад дозволяється через рік після проведення громадських слухань.

—Така вимога закону, — наголошує співрозмовник. —Я з’ясовував, чи було її дотримано? Ні, депутати проігнорували вимогу законодавця. Саме тому я припускаю, що при зверненні до суду, рішення депутатів Сутисківської громади Феміда визнає незаконним.

Діти без науки не залишаться

Керівниці відділу освіти Сутисківської ОТГ Людмили Козак у розмові з журналістом 20minut.ua наголосила, що діти школи-інтернат без науки не залишаться.

—Незалежно від того, як буде вирішено питання, учні школи-інтернат отримають освітні послуги, як це передбачено Законом про освіту, — говорить пані Людмила. — Якщо збережуть їхній навчальний заклад, навчатимуться у школі-інтернат, якщо переведуть у ліцей, здобуватимуть знання в ліцеї.

За її словами, у ліцеї є належні умови для того, щоб розмістити  всіх учнів школи-інтернат, а також дітей вимушених переселенців.

Навчатися будуть в обох закладах

З ініціативною групою учасників пікету зустрівся голова обласної військової адміністрації Сергій Борзов.

Як розповіла заступниця директора школи Тетяна Олішевська, керівник області повідомив, що навчальний процес відбуватиметься в обох закладах — школі-інтернат і ліцеї.

Реорганізація полягатиме в тому, що об’єднають бухгалтерії, деякі інші служби, але учні, як і раніше, навчатимуться у своїх школах, а вчителі здійснюватимуть освітній процес.

Чи так буде насправді, покаже час. До 1 вересня залишилося менше двох тижнів.

Читайте також:

«Чого ти плачеш? Війна надоїла, мамо». Під час евакуації в дорозі помер батько двох дітей

Волонтери збирають кошти на бус для ЗСУ за 220 тисяч. Як допомогти?

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (12)
  • Леся Сіліцька
    Школа гарна місце ще краще,на що і позарилися😡
  • Валерій Світельський
    В 90 роки потрібно було пікетувати. Коли бандити ще чогось боялись.
    А тепер в них мільйонна армія.
    Вони вже нічого не бояться.
    Навіть Путіна.
  • Тыдыш
    ну що ви як не люди. війна. доходи впали, на зарплату та утримання депутатів грошей не вистачає. а ви за якусь школу-інтернат для сиріт мову ведете.

    (сарказм, якщо що)
  • Ігор Костюк
    Що поки хлопці воюють за державу, Вінничина як завжди  деребанять землю, забудови йдуть такою швидкістю,як буцім вони безсмертні і вже війна скінчилась.
    Валерій Світельський reply Ігор Костюк
    Ігор Костюк Бо знають, що росіяни теж поважають приватну власність.

keyboard_arrow_up