Міська рада планує побудувати багатоквартирний будинок по вулиці Анатолія Бортняка (навпроти Гімназії №24 між будинків №14,№10, №6, №5, №2, №1). Роблять це без громадських слухань.
Тим часом жителі прилеглих до цієї території — проти нової забудови. Вони розповідають, що мають і так чимало проблем. Новий будинок тільки збільшить кількість невирішених питань.
— Громада нашого району має великі потреби: дитячий садочок, місця для паркування автомобілів, зелені зони, парки, місця дозвілля, спорту та відпочинку, — кажуть місцеві жителі. — Замість цього нова будівля призведе до ще більших проблем в нашому районі: транспортний апокаліпсис, екологічна забрудненість, перебої з водою та електрикою, підвищення пожежної небезпеки, відсутність сонячного світла в багатьох квартирах, перенаселення по всіх показниках тощо.
Вінничани збираються висловлювати свою активну громадську позицію біля міської ради.
30 квітня, коли у міській раді планують розглядати дане питання, люди прийдуть на мітинг. Збиратимуться о 9.00.
Зазначимо, що вінничани уже виходили на протест проти забудови. Їм не вдалося досягти з опонентами згоди. Нині та території почали рити котловани.
Пробували вінничани зупинити будівництво петицією. Вимагали припинити підготовчі роботи до проведення громадських слухань. Звернення тоді зібрало 397 голосів з 350 необхідних. Відповідь на петицію мають дати 2 травня.
Не чекаючи відповіді на попереднє звернення, люди написали нову петицію. Її опублікували сьогодні, 23 квітня. Має вона назву «Про скасування дозволу на забудову на земельній ділянці у мікрорайоні Поділля».
У зверненні зазначають, що 14 квітня почалося будівництво багатоповерхового будинку на земельній ділянці (кадастровий номер 0510100000:02:080:0224), що суміжна із будинками №№14, 10, 6, 5, 2, 1 по вулиці Анатолія Бортняка та №11 по вулиці Зодчих.
— Жителі глибоко обурені, адже при купівлі квартир нам надавався для ознайомлення витяг із Генерального Плану, де на вказаній ділянці планувалося будівництво або дитячого садочку або дитячих спортивних майданчиків, паркувальних місць та невеличкого скверу, саме на цих умовах ми ставили свої підписи та купляли квартири. Яку ситуацію ми маємо зараз у нашому мікрорайоні. Не зважаючи на те, що місць у дитячому садочку не вистачає, запланований другий садочок не будується. Всі земельні ділянки віддані тотальному ущільненню житлового масиву багатоповерхівками та технічними спорудами, на під’їзних дорогах та у дворах створене неймовірне нагромадження автомобілів, місць стоянок катастрофічно не вистачає, — цитуємо текст петиції. — Вулиця А. Бортняка, вул. Зодчих вже має величезне транспортне навантаження, особливо у пікові години. Ризик небезпеки для сотень дітей, які йдуть до нової Гімназії №24 і перетинають завантажену і запарковану з усіх боків вулицю, вже є підвищений.
Автором звернення є Олександр Осауленко. Він переконаний, що при цій забудові зросте навантаження на дороги, паркомісця, системи електро-, газо- та водопостачання. А ускладнення пішохідного та автомобільного руху на вулицях мікрорайону стануть тотальними. Загалом погіршиться якість життя усіх мешканців, які там проживатимуть.
— Жителі мікрорайону «Поділля» повідомляють, що розбудова даного мікрорайону здійснюється всупереч інтересам громадськості. Вимагаємо на найближчій сесії Вінницької міської ради розглянути питання щодо забудови на земельній ділянці за кадастровим номером 0510100000:02:080:0224, та внести зміни в рішення сесії щодо надання дозволу на будівництво, в частині «Скасувати дозвіл на будівництво», — зазначає автор у своїй петиції. — Також вимагаємо Вінницьку міську раду звернутися до Департаменту архітектури та містобудування про вчинення дій заборони забудови на даній ділянці. У зв’язку з порушенням наших прав наданих Конституцією та Законодавством дану петицію розглянути у невідкладний термін.
Долучитися та підтримати нову петицію можна ТУТ.
Громадські слухання і не мали б проводитись, сказали редакції в міській раді, бо цільове призначення цієї ділянки — Ж (житлова забудова). Згідно генерального плану ця земельна ділянка саме для зведення житлового будинку. У такому випадку, стверджують чиновники, не передбачені громадські обговорення.
— В людей не вірна інформація. Їх ввели в оману. Всі реєстри наразі відкриті, вони могли цю інформацію перевірити. Ця земельна ділянка з моменту створення на кадастровій карті має цільове призначення: під будівництво жилого багатоквартирного будинку, — каже Олександр Кожуховський, керівник КП «Вінницький фонд муніципальних інвестиції». — Тому, що по генплану міста дане зонування, дана територія — це Ж4. Тобто житлова забудова. Під садочок має бути зонування Г1. Тобто громадська забудова.
Читайте також:
Приваблива для інвесторів. Скільки коштує придбати житло у Вінниці?
На аукціон виставили старий будинок на Монастирській. Скільки за нього хочуть?
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер